אופטימיזציה של מאמר המיועד להפצה ברשתות הפצת מאמרים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אופטימיזציה של מאמר המיועד להפצה ברשתות הפצת מאמרים 

מאת    [ 25/08/2005 ]
מילים במאמר: 563   [ נצפה 8572 פעמים ]

 
 
שימוש ברשתות הפצת מאמרים הנה פרקטיקה יעילה וזולה לשיווק אתרי אינטרנט בכלל , ולהשגת קישורים רלוונטיים לאתרי אינטרנט בפרט. על מנת להשיג את התוצאה המיוחלת שהיא הפצה מכסימלית של המאמרים המוגשים והגדלת כמות המבקרים הרלוונטיים באתר, יש לעקוב אחרי מספר כללים בסיסיים, ולכתוב את המאמר באופן האטרקטיבי ביותר עבור גולשים חופשיים ועבור בעלי אתרים המחפשים תוכן לאתר האינטרנט שלהם.

מאמר זה מפרט את הנקודות העיקריות עליהן יש להקפיד בעת הפצת מאמר ברשתות הפצת מאמרים למען מתן חשיפה מכסימלית למאמר המוגש.

איכות התוכן
הדבר החשוב ביותר עליו יש להקפיד הנו איכות התוכן, שכן בעלי אתרים המחפשים תוכן לאתרם יעדיפו תמיד תוכן איכותי. הנקודות המרכזיות המאפיינות תוכן איכותי במאמרים:
? תוכן איכותי חייב להיות כתוב בשפה תקנית ונכונה, בעלי אתרים איכותיים המחפשים תוכן לפרסום ישתמשו רק בתכנים הכתובים בשפה תקינה ונכונה.
? לספק לקורא מידע שימושי ואינפורמטיבי כאחד, שכן זוהי מהותו של מידע המספק רמת עניין גבוהה לקוראים.
? מקורי וחדשני - הכוונה היא למידע חדש, או לצורה חדשה של ניתוח הצגת המידע, ולא למידע מתורגם או מועתק.
? בונה אמון - מטרתו העיקרית של המאמר המופץ הנו הגברת החשיפה של אתרך לגולשים ממוקדים אשר יהפכו ללקוחות שלך. מאמר המציג אותך כמומחה חסר הטייה הוא זה שירכוש את אמון הקוראים ויביא אותם בהמשך לעבור לאתר שלך.

כותרת המאמר
על מנת להשיג את מלוא האפקטיביות במנועי חיפוש, על כותרת המאמר צריכה להיות בהירה ומדוייקת, ולתאר את תחום התוכן של המאמר באופן ישיר וללא רמיזות. בעת ניסוח הכותרת יש לשאוף לשימוש בביטויים הנפוצים ביותר בשימוש בתחום התוכן שלך - ביטויי מפתח אותם מחפשים גולשים באינטרנט.

שימוש בשפה עשירה בגוף המאמר
לנקודה זו של שימוש בשפה עשירה ככל הניתן שני יעדים - קהל הגולשים, כמו גם מנועי החיפוש באופן הבא:
? קהל הגולשים באינטרנט מורכב מפרטים רבים המשתמשים בטכניקות שונות לאיתור מידע, ואף במלים שונות לתיאור אותו הנושא. באותה מידה בה כותרת המאמר צריכה לקלוע למונחים הנפוצים ביותר, כך צריך המאמר לכסות את המטרייה הרחבה יותר של הביטויים למען השגת אותם גולשים המתבטאים בשפה שונה.
? מנועי החיפוש משתמשים כיום בהקשרים סמנטיים על מנת לקבוע את השייכות של מאמר והרלוונטיות שלו לתחום תוכן מסויים. כך, מאמר המשתמש בשפה עשירה מסומן במנועי החיפוש כרלוונטי לתחום תוכן ספציפי.

תקציר איכותי ואינפורמטיבי
רשתות הפצת מאמרים דורשות הכנסת תקציר על מנת להציג את המאמר בחלק מהמסכים. גם החשיפה של תקציר זה הנה חשובה, שכן היא הקובעת אם גולש יבחר לצפות במאמר שלך מתוך כלל המאמרים באתר או בקטגורייה, או יבחר במאמר אחר.
תקציר איכותי של המאמר צריך לפרט לקורא את הנקודות העיקריות בו, ולהדגיש את שימושיות, חדשנות ואינפורמטיביות המאמר. התקציר, כמו גם כותרת המאמר, צריך לשווק את המאמר לקוראים הפוטניצאליים.

מלות מפתח
על מנת להפוך את המאמר שלך למסמך HTML תקני, כמו גם לאנדקס אותו במנוע החיפוש הפנימי של האתר, תתבקש בדרך כלל להזין מלות מפתח למאמר. הדרך הטובה ביותר לקבוע מלות מפתח אלה הנה ביצוע מחקר מלות מפתח, אולם אם אין ברשותך את המשאבים והזמן הדרוש לעניין, חשוב שתזין את מלות המפתח הרלוונטיות ביותר מבחינתך - המלים אותן אתה רוצה לקדם במאמר.

מידע אודות הכותב
תיבת המידע על הכותב המופיעה בתחתית המאמר היא המשאב המרכזי שלך הכותב לקידום האינטרס שלך הכותב. בתיבה זו יש לכתוב מספר מלים על עצמך - מידע אשר יספק קרקע אף מוצקה יותר לבניית האמון עם הקורא, ולספק קישור לאתר או לאתרים שלך. כדאי שהקישור הראשון יפנה למסך הבית שלך, והקישורים הנוספים יפנו למסכים פנימיים ספציפיים לנושא המאמר.

שימוש בסט הכללים המפורט לעיל יבטיחו למאמר שפרסמת את הסיכוי הטוב ביותר לחשיפה מכסימלית כתוצאה משימוש ברשתות הפצת מאמרים.

מיכל מורנו הנה מנהלת פרוייקטים בחברת מורנו'ס המומחים לשיווק באינטרנט

ועורכת ראשית באתר מאמרים - הספרייה הגדולה בישראל להפצת מאמרים לשימוש חופשי ברשת האינטרנט
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב