כל הכבוד לבני עקיבא
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

כל הכבוד לבני עקיבא 

מאת    [ 05/08/2009 ]
מילים במאמר: 674   [ נצפה 2169 פעמים ]

 
 

מערכת החינוך הפורמאלית חייבת לטפל ולטפח את הנוער גם בשעות הפנאי, ה"פורמאלי "-חייב לכלול כל שעות היממה. האחריות להתנהגותו של הילד, לפיתוח השכלתו להרחבת אופקיו, לחינוכו בתחום הרגש, היחס לחבר, אנושיות, ההתחשבות בזולת, ההקשבה ,הנתינה וההתנדבות...

כל אלה ועוד- חייבים להיות על כתפי המורים, אף כי הם נמצאים עם הילד מקסימום 30% משעות היממה.

ילד מחונך כדבעי, בעל מידות טובות המבין חשיבותם של גמ"ח וצדקה, המיישם פעילויות למען הנזקקים מחד, ומאידך- עוסק למען שיפור איכות החיים . הרי התנהגותו תהא למופת גם בשעות אחה"צ והערב.... בשעות שאין עליהם "השגחה" של מורים כאשר התכונות החינוכיות מוטמעות בתוכו של הילד הרי דרכו הנפלאה תצלח ,גם כאשר אין סביבו אנשים המביטים בו.

כפי שבזמנו ציינתי הסיבה, מדוע רבי מאיר שפירא תלה על כותלי ישיבת לובלין השלט הענק- "לכו בנים שמעו לי יראת ה' אלמדכם"- "לכו בנים" ולא "בואו בנים" לדבריו, הקניית הערכים תהא חשובה ועקרונית רק לאחר שהם "ילכו" יעזבו את מקום לימודם בישיבה,רק שם נוכל לראות תוצאות פרי עמלנו.

התרגשות אחזה בי בימים האחרונים, עת ביקרתי ב-3 סניפי בני עקיבא באירועים המרשימים לסיכום חודש הארגון.במודיעין, בק.מלאכי ובאלקנה, שלושה יישובים בהם נמצאים נכדיי, מול עיני מתגלה הלכה למעשה סוד ההצלחה שהנני מאמין בו-"מנהיגות נוער" מופלא, אדיר, מקסים מקרין ומעודד.

כיצד קומונריות- מרכזות סניפים צעירות מצליחות ומשכילות להנהיג צוות מדריכים, נערים ונערות צעירים תלמידי תיכון, המיישמים הלכה למעשה כל תורת החברות . במו עיני אני רואה כיצד בדרך חינוכית נכונה מצליחים "מדריכים" אלה לעורר, לעודד לפצח אנטי, לזקוף קומתם של חניכים, לטפח דימוי עצמי חיובי.

להפוך דמויות צעירות לערכיות,לנתינה,לאהבת אדם, ליצירת חברותות, לקיומה של תחרות הוגנת, ואף להגברת הצוות -הקבוצתי ופעילותו המרתקת.

מדריכים צעירים וקומונריות מצליחים להוביל נוער מכיתה ג' ועד יב' למעלה ההר , לראש הפסגה החינוכית, הערכית, ההישגית וההתנהגותית . הכול בדרך של חיי חברה נהדרים, כן לומדים ולומדים על הגשמת החזון- הנושא אותו למדו ועסקו - במשך החודש.

איזה יצירתיות מדהימה ומרתקת של הנוער הנפלא שלנו. הצגות, דרמה, מופעים המשולבים במוסיקה באומנות ובכלים מגוונים כדי לעניין ולמשוך את הקהל.

יושבים להם הורים וראשי הקהילות בשלושת היישובים בהם ביקרתי, בסבלנות, בהקשבה, בחן ובחדווה, בשמחה ובאהבה גדולה, לראות צאצאיהם ומדרכיהם העושים "עבודתם" האומנותית בצורה מושכת ומלבבת.

קריאות שמחה, כתיבה יצירתית, קירות מקושטים ומופעים נהדרים. כל מדריך ומדריכה והיצירתיות המדהימה שלהם.

דמעות זלגו מעיני במיוחד בעת ביקורי בקרית מלאכי, בני עקיבא תנועת נוער של הציונות הדתית מפעילה ילדי ק. מלאכי מכל העדות והגוונים.

תלמידים מבתים שונים חוברים יחדיו לאהבת אדם. המה מתארים במחול, בדרמה ובמוסיקה כלים חינוכיים על אהבת הארץ, הגשמה , התיישבות, לחימה למען ארצנו, שילוב תורה ומדע תורה עם דרך ארץ הליכות והלכות ייחודיות ואחדות פיתוח הכישרונות וכל הטמון בכל אחד ובכל קבוצה.

כן...כן... בכיתי כאשר ראיתי את המדריכות האתיופיות מדריכות את הילדים הצעירים בני השכונה, בשילוב ילדי הגרעין התורני ובניהם של רבני המכינה הקדם צבאית- עם ישראל בתפארתו. עלינו המחנכים והמורים בכל מוסדות החינוך, חובה עלינו להיות נוכחים בכל אירוע שכזה.

המה הילדים החניכים והמדריכים. חייבים לדעת כי המורים העוסקים בחינוך בבוקרו של יום, מבקרים אותנו הילדים גם בשעות הערב והלילה של יום חמישי ומוצ"ש עת נערכים הטקסים המרשימים של חודש הארגון.

באולפנת הרא"ה- רמת גן תיאר הרב יהושע קמפינסקי בפני מבקרים . מורים הלומדים בקורס להכשרת מנהלים, את דרכו החינוכית המבוססת על פיתוח מנהיגות נוער.

בעשייתו הפורייה, הוא מצליח להפעיל כ- 170 תלמידות כ 31 מאוכלוסיית בית הספר, כמנהיגות נוער, לכל קבוצה- מורה אחראי.

מועצת תלמידות, מדריכות בני עקיבא, משצ"יות מדריכות המכללה לביטחון, מדריכות הבוגרות , מדריכות הגיל המבוגר.

כל אלה חוברים יחדיו ללימוד ולחיזוק מנהיגות הנוער.

עשייתנו החינוכית הערכית תשתפר עוד ועוד אם נשכיל לראות כל שעות הפנאי תחת אחריותנו. אם נבין שככל שאנו המורים של בוקר- נבין כי כדאי, ראוי ורצוי להיות מעורבים בתנועות הנוער.

 

כה לחי לכם מובילי הדרך, ברכתי מעומקא דליבא לכם ראשי בני עקיבא בארץ, המשיכו בעוז בעוצמה בנחישות ובחביבות להוביל את הנוער במעלה כל הר כדי לכבוש כל יעד חינוכי והישגי. הינכם שותפים אמיתיים ובסיסיים למערך החינוכי האיתן, יחד איתכם נצליח לפתח המצוינים ולהעצים מנהיגות נוער שתהפוך למנהיגות הדור הבא.

ישר כוח לכם!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב