שוקי פורר- עצה שלי, תפרוש!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שוקי פורר- עצה שלי, תפרוש! 

מאת    [ 03/08/2009 ]
מילים במאמר: 622   [ נצפה 2779 פעמים ]

 
 
בס"ד

שוקי פורר- עצה שלי, תפרוש.ליבי עם המצב אליו נקלע ראש עיריית רחובות המושעה מר שוקי פורר. למרות שהייתי ועודני אופוזיציונר גדול למעשיו ודרכי התנהלותו אני מבין את כאבו וצערו בימים טרופים אילו שעוברים עליו, לסבל הנגרם לו ולמשפחתו, לטרטורים בבתי המשפט, לקלון שהודבק לו ע"י השופטים וע"י הציבור, לעובדה שאינו יכול לכהן כראש עיר ו/או בכל תפקיד ציבורי אחר וגם לכך שאינו יכול לעסוק במקצוע שלמד אותו כמה שנים טובות, ושאינו מקבל משכורת משום גורם בימי מיתון קשים אילו.

עם זאת, דאגתי נתונה קודם כל לעיר. החלטתו (בצדק או שלא) לערער על החלטת בית משפט השלום ולאחר מכן, על החלטת בית המשפט המחוזי יוצרת "צוואר בקבוק" בעירייה ובתפקודה.

מאז שהתפנה מר פורר לעסוק בדיונים המשפטיים, בישיבות עם עורכי דינו וקריאות וניתוחים של גזר הדין אל תוך הלילה ההחלטות בעירייה תקועות, איני יכול לסמן את ממלא מקומו מר רחמים מלול כאחראי בלעדי לפקק זה כמו שאיני יכול לסמן את פורר עצמו או כל אחד אחר מחברי המועצה או מפקידי העירייה לסחבות ולעצירה בכל מה שנוגע לניהול העירייה.

חוסר הוודאות שבעניינו, הערפול בנושא יש בחירות או אין? התחושה שכאילו מנסה פורר מסיבה כלשהי פשוט "למשוך את הזמן", ההמתנה להחלטות בתי המשפט וגם הריקוד על הדם של כמה ממתנגדיו יצרו סיטואציה סבוכה בה עיריית רחובות עפ"י אנשים שפועלים בשמה פשוט לא מתפקדת.

שוקי פורר צריך לפרוש, להודיע על כך שאינו מעוניין לכהן כראש עיר יותר, שר הפנים יודיע על בחירות ובכך מכבד פורר את ההחלטות בית המשפט השלום והמחוזי.

שוקי פורר צריך לנסות לטהר את שמו מול בג"צ כשהוא "בחוץ", כאדם פרטי הנלחם על זכויותיו כפי שעשו הירשזון שהתפטר מתפקידו כשר האוצר, חיים רמון שהתפטר מתפקידו כשר המשפטים במהלך משפטו בנושא ההטרדה המינית, ובניזרי שלא כיהן כח"כ בזמן ערעורו לבג"צ.

בית המשפט העליון אליו פונה עכשיו פורר אינו "מתקן הטעויות" של בתי המשפט "שמתחתיו" אלא להפך.

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה, הוא גוף העומד בראש ההיררכיה של הרשות השופטת והוא קבע בעבר (ע"פ צור נ' מדינת ישראל) כי "אדם הדואג לניקיון בגדיו לפני שהוא דואג לניקיון כפיו חמורה פי כמה מעבירה הנעשית ע"י בור ואביון". הלך רוח זה הוביל את בג"צ להחמיר למשל עם בניזרי והירשזון ממש לפני חודשים ספורים כשהציבור והתקשורת מלינים על תחושה של סיאוב ושחיתות בשלטונות המדינה.

אין לי ספק כי בית המשפט מתכוון להמשיך את היד הקשה אותה הוא נקט עד עכשיו ופורר עלול להחמיר את עונשו.

בית המשפט רואה אדם הנאשם/ הנחשד בעבירת "צווארון לבן" כמייצג תופעה כוללת וככזה, הוא נדרש לשאת בעונש של הסכנה החברתית הנוראה אותם הם מייצגים (שפירא, ר', "הצווארון הלבן- עד כמה הוא מלוכלך?, "אוניברסיטת בר- אילן", 101-129).

לו הייתי מיועציו המשפטיים של פורר הייתי מייעץ לו לפרוש מחיים ציבוריים ולהגיע לעליון כשהוא נטול כל "דרגה" ציבורית ובכך הוא יוכל להראות לבית המשפט את רצינותו, את העובדה שהוא מצטער על הפרת האמונים בה הוא הודה וכך אולי הוא יוכל לחזור לתפקד כעורך דין. בית המשפט עשוי לראות את התרחקותו מהחיים הציבוריים כ"עונש" הולם וכאחד שאינו מייצג אף גורם אחר ובכך להגדיל את הסיכוי להסיר את הקלון שדבק בו.

כך, יוכל פורר להיטיב קודם כל עבורו, הוא יחוש רחוק מאור הזרקורים, רגוע יותר ויזכה אולי לאהדה גדולה יותר מהציבור.

פורר כיהן 10 שנים כראש העיר (סה"כ 2 קדנציות), סיכוייו להיות "מאיר ניצן של רחובות" (5 קדנציות/ 15 שנה בראשל"צ) הם אפסיים, הוא כיהן בשורת תפקידים בנציבות המדינה, עשה לביתו די מספיק כדי לפרוש עכשיו ולחזור ולתפקד כעורך דין פרטי או לעסקים אישיים.

רחובות תקבל ראש עיר חדש.

ואנחנו התושבים? את האמת, רוב הסיכויים שאנחנו נמשיך לשלם ארנונה שהיא מהיקרות במדינה, עם הפרשי עלות מול תועלת עצומים, נראה את ראש העיר החדש מבזבז את המשאבים האחרונים שנותרו כדי להשתיק את החלק בציבור אליו הוא התחייב לפני שנבחר אבל, וזה מה שטוב הוא ייזהר בצוננים כי קודמו בתפקיד נכווה ברותחין.

הוא יתרחק מכל "יועצי אחיתופל" למיניהם וינהיג (אולי) אמות מידה ונהלים מחמירים יותר.

בהצלחה...


מנהל "גן סיטי אירועים"-רחובות.
לשעבר, מנהל תפעול אירועים ב"גן הפקאן" ומנהל תפעול אירועים ומכירות ב "ויטראז'- מרכז האירועים" בנס ציונה ומנהל בכיר בתחום ההסעדה המוסדית בחברת "נורקייט".
סטודנט לתואר שני M.B.A במנהל עסקים בהתמחות שיווק ובעל תואר ראשון B.A בניהול ותקשורת מטעם האוניברסיטה הפתוחה. הנדסאי תעשייה וניהול במגמת שיווק, נשוי+2.
קורסים נוספים: נאמן בטיחות והגיינה במזון, ניהול המטבח המוסדי וניהול והפקת אירועים.
כתחביב, מנהל פורום רחובות באתר "מקומיני" ועיתונאי חובב ב"הד העיר" השבועון לציבור הדתי והחרדי באיזור השפלה, באתר News1 ופעיל פוליטית במסגרת "האיחוד הלאומי" וברמה המוניציפאלית.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב