להתחבר- למה ולמי?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

להתחבר- למה ולמי? 

מאת    [ 26/07/2009 ]
מילים במאמר: 855   [ נצפה 1795 פעמים ]

 
 
שוב ושוב, מאמרים " הזורקים" את הכדור אלינו ועלינו, " מאשימים" את הציבור הדתי באחריות, בנתק עם החילוניים.צריך להתחבר ולא להסתגר,כך יבינו אותנו יותר. ישראל זעירא מנכ"ל ראש יהודי - מרכז למודעות עצמית בתל אביב כותב במעייני הישועה "שרק אנחנו אחראיים לנתק".
כן "חטאנו" מוסיף הוא בדבריו. עלינו ליצור דוכני רחוב, הזמנת שכנים, חוגי בית, חברותות...

לכל המלעיזים והזורקים בנו את האחריות עלי לומר בראש זקוף, טועים אתם, כל "ההתחברויות" " בעבר לא הצליחו , היתה בהם התרפסות. כל חיי היתה בי אמונה שורשית שתורת ישראל הניצחית תנצח. מצוות התורה הם הם הבסיס לקיומנו כאן במדינת ישראל, במשך שנים רבות אני וחברי העמקנו ללמוד ולהשכיל , תמיד נחשבנו בעיני החילוניים והשמאל כנטע זר , כגוף קטן ולא מזיק, מעולם לא התחשבו בנו, לא האמינו שנרוץ קדימה באיכות ובכמות ובכל המישורים. כשהעזנו להרים ראש, היינו מבקשים " סליחה שאני טוב ",
במשך השנים החליטו ובצדק רב מובילי הדרך החינוכית והתורנית- מקרבנו שהאמינו וביצעו הלכה למעשה תפיסה זו, באמונה ובלהט, אמונה בצדקת הדרך ואמונה ביכולתנו שלנו להניע את גלגלי התורה ולטפס במעלה ההר כשראשנו זקופים, בידינו, בליבנו ובמוחנו תורת ישראל מעוגנת ואיתנה.
האמנו - כי אין סיכוי ל"חיבור" כאשר איננו ספוגים בתורה ובדרך ארץ,
כי אין חיבור כל עוד אין בנו אומץ, זקיפות קומה וביטחון בעצמנו,
אין חיבור יכול להתבצע אם ילדינו לא קיבלו עדיין מלוא חופניים של תורה , נחישות, נחרצות, העזה אושר ובטחון בעצמנו וביכולתנו שלנו לנווט ובכל המישורים.
כל המטילים דופי- הנכם חייבים להעמיק וללמוד ההיסטוריה של עשרות השנים האחרונות.לא לא היו לנו ... לציבור הדתי לאומי כמעט רבנים משלנו, מנווטי הדרך ומנהיגים תורניים משלנו.
ברוך השם תורת ישראל ספוגה עמוק בתוכנו ואלפי רבני הציונות הדתית מוליכים אותנו כדבעי.
רק רק בשנים האחרונות- דרך ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר, מכינות, מדרשות לנשים, אולפנות ותיכוניים איכותיים, כל זה בשילוב שיעורי תורה הנפוצים בכל הקהילות שלנו.
רק אז כאשר ציבור גדול יותר שלנו הפנים תורה לתוכו מחד ומאידך רבים מאד מהם למדו ולומדים באקדמיה שפע המקצועות, רק עתה כאשר פנינו מועדות לכל הכיוונים, עכשו שתורתנו עימנו אף חכמה בכל תחום מצויה בתוכנו, המוטיבציה הספוגה בילדינו ובבוגרינו מרקיעה שחקים ואנו כלנו מפגינים עוצמה בלתי רגילה של נחישות להצליח ולעמוד בראש כל מערכת הפכנו פתאום " למסוכנים" , יעל פז מלמד כותבת כמו כל "שונאינו" בעבר עורו עורו החילוניים, אל תתנו לדתיים להתקדם ולתפוס עמדות מפתח. מסוכן יותר ממנה הוא האלוף הנוראי דני יתום המזהיר את עם ישראל ממטכ"ל- דתי, באשר למעלה מ 50% מקורסי הקצינים ומהסיירות בצה"ל הם ילדינו הדתיים הלאומיים. אף עיתונאי חילוני ובודאי לא השמאלנים אינם תוקפים אמירה אנטישמית זו.הוא אלוף וח"כ פוחד ומנסה לעצר צעדינו - במדינה יהודית ודמוקרטית שמא בדרך נכונה וצודקת נתפוס את שולחן המטכ"ל. אנו יודעים כי בעבר רק המפאיניקים היו מגיעים לדרגות בכירות בצהל.
אז מה לעשות? להתחבר...לא לא אינני מתנגד להתחברות , אך עלינו קודם ומעל לכל להתחזק להתעמק בשורשים האמיתיים שלנו ובתוכנו. יש לנו עוד המון המון עמל ויזע כדי לקדם את הציבור שלנו - הציוני הדתי בהשכלה התורנית והרחבה, במוטיבציה, בהקניית כלי מנהיגות כדי לכבוש כל יעד בכל מפעל ובכל תחום.
ההתחברות לשופטי בית המשפט העליון לא תעזור, אם נהיה רוב במוסד חשוב וקובע זה , הרי ההחלטות תהיינה שונות. ברור לנו כי ההחלטות בכל תחום גם הגורליות ביותר ,בפוליטיקה, בביטחון, במשפט, בעסקים, נקבעים על ידי אנשים ודעותיהם ולא על ידי התחברות. אז אם ראשי האקדמיה, ראשי בתי המשפט, ראשי המפעלים, מטכ"ל צה"לי יהיו מקרב הציבור הדתי הרי ההתחברות תהא נפלאה.
רבותי המלינים עלינו- דעו לכם שברוב מפעלי ההיי-טק,התעשיה ושאר המפעלים יש היום מניינים לתפילת מנחה, לא לא בזכות ההתחברות אלא רק בזכות ציבור בוגרינו המרימים ראש , בזכות ולא בחסד, בעוצמה הדתית ולא בגלל טובת ההתחברות.
מוסדות החינוך הדתיים מצויינים ואיכותיים, לתפארת עם ישראל ותורת ישראל.ההישגים גבוהים יותר מהאחרים והם משולבים בתורתנו הקדושה. לנו אין כמעט אלימות.
אנו משולבים כמעט בכל " פורום" חינוכי ואחר בארץ ובעולם, היחס החם והאוהד אלינו - הדתיים מעולה ומפרגן רק ואך ורק בגלל איכותינו ועמידתנו התורנית והכללית האיתנה , ולא בזכות ההתחברות הלא טבעית.נמשיך להצליח להתחבר אם נפגין עוד ועוד יידע מיומנויות ורצון עז להצטיין. עלינו לשלב כל הזמן ובכל גיל - קביעת עיתים לתורה, אני מזמין את כל המטיחים בנו אשמת " האחריות" לבקר בקהילות ובבתי כנסת כדי להיווכח כמה רבים מתוכנו מתפללים במניין ולומדים " דף יומי" למשל.
היהלומנים,אנשי ההיי-טק, הבנקאים,האקדמאיים והעובדים בכל מפעל , כל אלה הלומדים "דף יומי" מדי יום מחוזקים בתורת ישראל, התחברותם לחילוניים בדרך טבעית במקום עבודתם נכונה , ערכית וחשובה . כאשר אני ספוג בתורה הרי הישיבות והדיונים עם החילוניים בכל ארוע ובכל נושא מקרבים אותנו יותר ויותר.
אינני פוסל דוכני רחוב והזמנת שכנים, אף כי דרך זו לא הוכיחה עצמה , הם לא יצאו לאף הפגנה של הדתיים בהתנתקות.רבים רבים ואולי רוב מצביעי הליכוד חובשי כיפות ומסורתיים רובם לא הצטרפו אלינו הם הרי מחוברים?
עלינו להמשיך להגביר תורה עוד ועוד, לדאוג לתשתיות החינוכיות גם בחינוך הממלכתי שילמדו יותר תורה ומחשבת ישראל, מותר להם לדעת מי הם רש"י, הרמב"ם, המהר"ל הרמח"ל. החזון איש והרב קוק.זו תהיה ראשית ההתחברות כאשר הם ילמדו יותר תורה נוכל יותר להתחבר והם ישארו יותר בארץ.
אני מסכים שאין קיצורי דרך . מקורות חז"ל מרבים להוכיח שאין קיצורי דרך בחינוך. על כן עלינו להגביר ללמוד תורה ולשלב מקצועות שונים. תורה ודעת, תורה עם דרך ארץ, תורה ועבודה.
עלינו להתחזק בכל עשייתנו כדי לעמוד בראש ההר בכל תחום וכך נצליח להתחבר יותר ויותר.
נסו קצת אחי היקרים להפנות האחריות אליהם -לחילוניים שאינם מתחברים אלינו.
- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב