ביטוח כושר עבודה- נספח לביטוח חיים או מנהלים - פרק ג' - כיצד מחליטה חברת הביטוח אם מגיע לך התשלום?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח כושר עבודה- נספח לביטוח חיים או מנהלים - פרק ג' - כיצד מחליטה חברת הביטוח אם מגיע לך התשלום? 

מאת    [ 25/07/2009 ]
מילים במאמר: 658   [ נצפה 3759 פעמים ]

 
 

הקדמה -


מאמר זה הינו אחד מסדרה של עשרות מאמרים שכתבתי, שמטרתם לתת מידע מקצועי לחולים ונפגעים, כיצד לממש את המגיע להם, כצעד חשוב בשיקום ובחזרה לחיים. חלק מהמאמרים דן בפרוצדורות השונות, כיצד לגשת לוועדות רפואיות בביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח. מאמרים אחרים, חשובים אף יותר, מתארים את התהליך האפשרי של חזרה לחיים, מתוך כוחות פנימיים. כיצד להפוך את המצוקה הבריאותית, לנקודת הזדמנות?


הנני רופא ומשפטן. לאחר שחליתי מאד בעצמי; ולאחר שאחד מילדי נפגע קשה בפיגוע התאבדות, כחייל - הבנתי מקרוב את עולמם של החולים והנפגעים. הבנתי עד כמה יש צורך בהקטנת הנזק הכלכלי, שמתלווה תמיד לנזק הבריאותי. עד כמה קשה לחולה להשתקם, כאשר יש לו אי נוחות, או אפילו מצוקה כספית. הבנתי גם עד כמה קשה להתמודד מול הוועדות הרפואיות השונות, המנוכרות ולעיתים אף מזלזלות.  נרתמתי לעניין, שכן כרופא ומשפטן יש לי את כל הכלים הדרושים על מנת להצליח לקבל את מה שמגיע בוועדות הרפואיות. לקבל את מה שמגיע לפי החוק והדין. מה שמגיע כדי לסייע לו להשתקם, או לפחות לא להידרדר. לאחרונה התחלתי לכתוב את הידע שלי ולפרסמו באינטרנט, כשירות עבורך. בנוסף הנני פועל בחברת בר מדיקס - למימוש זכויות רפואיות   http://www.barmedics.co.il , הפועלת מתוך הבנת החולה והנפגע, בצורה מקצועית ובגישה מאד אכפתית.


איך מוכיחים לחברת הביטוח שאת / ה נמצא / ת באי כושר עבודה ?


יש להגיש מסמכים המוכיחים את הנזק הרפואי . כללית - כדאי וחשוב להתייעץ עם איש מקצוע לפני משלוח החומר !!


כדאי להגיש מסמכים מכל הרופאים שטיפלו בך . הגשת חוות דעת מומחה ( העולה כסף רב בדרך כלל ), מעידה על הרצינות שלך ביחס לנזק שלך , וכן על כך שרופא מומחה מעיד בשבועה על הנזק . אולם יש לזכור שאין כל חובה על החברה להאמין ולאמץ את מסקנות המסמך .


כדאי להגיש את המסמכים הבאים :


*      כל התיעוד הרפואי שמצטבר ביחס לנכות , או לבעיה הרפואית הגורמת לאי כושר עבודה . ככל שהתיעוד מפורט יותר - עדיף .


*      תעודת המעידה על אי כושר עבודה מרופא תעסוקתי של קופ " ח .


*      כל תיעוד שתתבקש / י להגיש על ידי חברת הביטוח לאחר הגשת התביעה .


*      פרוטוקולים של הביטוח הלאומי , המעידים על הנכות שנקבעה לך , או על שיעור אי הכושר שנקבע לך - שיעור קצבת נכות כללית , או האחוזים של תקנה 15 שנקבעו לך .


*      פרטים על השכלתך , הכשרתך , תאור העבודה שלך . לפני כן - חשוב ביותר לבדוק את שהצהרת בהצעה לביטוח !!


לוח זמנים להגשת תביעה


ברוב הפוליסות נקבע שאם תוגש התביעה לאחר חודשים ארוכים ( בד " כ נקוב בפוליסה 3 חודשים ) לכאורה היא תהיה מנועה מלטפל . הנימוק - היא אינה יכולה לברר את העובדות בדיעבד , כאשר המצב הרפואי כבר חלף .


כללית , יש להגיש את התביעה וההודעה על תאונה מוקדם ככל שניתן !


התיישנות


*      יש לזכור שלפי חוק חוזה ביטוח יש התיישנות תוך 3 שנים ! כלומר , הגשת בקשה לנכות תאונתית לאחר 3 שנים מקרות המקרה תידחה . יש לזכור , שלמעשה אם הגשת בקשה לחברה לפני תום 3 השנים , אולם הדיונים בניכם התארכו ולא הובטח לך בכתב , שהחברה לא תטען להתיישנות , הרי טענה זו יכולה לצוץ . זה נראה לא הוגן , אולם זה קרה . אמנם יש פסיקה הקובעת שזו התנהגות שאין בה תום לב מצד המבטח , אבל כדאי לעמוד על המשמר .


*      ביטוח אבדן כושר עבודה - לכאורה עילת התביעה מתחדשת כל יום , שכן לכאורה כל יום מחדש את / ה לא יכול / ה לעבוד . אולם טענת התיישנות מועלית לעיתים גם במקרים אלה , אם אי הכושר נמשך כבר שנים ורק עכשיו נזכרת להגיש תביעה .


על פי מה מחליט הרופא ?


*      כללית - הרופא יחליט על פי ממצאיו שלו בבדיקה ועל פי הבדיקות האובייקטיביות שתוצאותיהן צרפת במסמכים שהבאת . לא - על פי ממצאי הרופא שלך בקופ " ח , או אפילו חוות הדעת הרפואית המלומדת של הרופא הבכיר , שהבאת לבדיקה .


*      אי כושר עבודה - הקריטריונים הינם רפואיים . לפי המצב הרפואי , בהתחשב בעבודתך , השכלתך והיכולת שלך לעבור הסבת עיסוק . הפסיקה קבעה , שעיסוק חדש צריך שיהיה עם זיקה לעיסוק הקודם , ובאותו היקף השכלה . דהיינו פועל לא ישלחו ללמוד שנים מקצוע עיוני .

עודד שראל - רופא, פיזיולוג ומשפטן.
משמש כמנהל רפואי בחברת
בר מדיקס - החברה הראשונה למימוש זכויות רפואיות
המסייעת לחולים ונפגעים לקבל מה את מה שמגיע להם בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון (קצין התגמולים), קרן הפנסיה, חברת הביטוח.
בר מדיקס מסייעת בהצלחה מרובה בהליכים לקביעת זכאות כספית, כתוצאה מהבעיה הרפואית - כושר עבודה, נכות רפואית, נכות תפקודית, נכות כללית, שירותים מיוחדים, תקנה 15, נכות מעבודה, מחלת מקצוע, נפגעי איבה, ניידות, פנסיית נכות, פנסיה מוקדמת, מחלות קשות, פגיעה בשירות ביטחון, החמרת מצב, נכות נובעת
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב