חלוקת צריכת המים בין יחידות שונות כאשר מותקן מד מים משותף
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חלוקת צריכת המים בין יחידות שונות כאשר מותקן מד מים משותף 

מילים במאמר: 329   [ נצפה 2793 פעמים ]

 
 
ה"פ 160-08, קורנוויץ מנחם נ' מיתב מים תיעול וביוב בע"מ

כב' השופט נחום שטרנליכט


17.06.2009

העובדות:
1. המבקש היה הבעלים של שני משרדים בפתח תקוה. את שני המשרדים מכר המבקש והעביר את החזקה בהם לרוכש ביום 31.12.07.
2. לפחות 40% מהיחידות בבנין בו מצויים המשרדים הוסבו על ידי בעליהן ליחידות דיור. המשרדים לא הוסבו על ידי המבקש ליחידות דיור, ונותרו משרדים, כפי שהיו מלכתחילה.
3. המשרדים לא היו מחוברים מעולם לרשת המים, ולא היתה בהם צריכת מים. בכל קומה של הבנין ישנו חדר שירותים קומתי משותף, המהווה חלק מן הרכוש המשותף. חדרי השירותים הקומתיים מתוחזקים על ידי וועד הבית.
4. לא מותקן מד מים נפרד לכל אחת מיחידות הדיור, ובבנין כולו מותקן שעון מים אחד ויחיד. הטילה המשיבה את החיוב בגין צריכת המים על כל בעלי היחידות בבנין בחלקים שווים ביניהם.
5. המבקש עותר למתן פסק דין הצהרתי, ולפיו אינו חייב דבר למשיבה בגין צריכת המים בבנין.

ההכרעה:
1. המדובר בצריכת מים משותפת, הנמדדת על פי קריאת מד המים הראשי והיחיד, המותקן בגבול הנכס עבור הבנין כולו.
2. אין מחלוקת, כי מדובר בנכס שאינו משמש למגורים בלבד. בהעדר מדי מים לכל אחת מהיחידות בבנין, לא ניתן במקרה זה לקבוע את החיוב בגין צריכת המים המשותפת בבנין עפ"י היחס שבין קריאת מד המים, המשמש כל דייר בנפרד, ובין סכום קריאות כלל מדי המים בבנין, משום שלא קיים מד מים נפרד לכל יחידה.
3. במקרה זה יש לבצע החיוב בגין "צריכת המים המשותפת" בבנין לפי חלוקה הנראית לרשות המים או למשיבה, כחליפה של הרשות המקומית, כסבירה והולמת בנסיבות הענין.
4. אין בידי המבקש להוכיח, כי האופן בו המשיבה מחלקת בין בעלי היחידות בבנין את החיוב בגין צריכת המים המשותפת אינו סביר והולם לנסיבות הענין.
5. המבקש לא הוכיח כי במועדים הרלבאנטיים לא היה בחיוב המוטל עליו כדי לשקף כראוי את חלקו בצריכת המים המשותפת. ממילא לא הוכח על ידי המבקש, כי החיוב שהוטל עליו היה בלתי סביר ובלתי הולם בנסיבות הענין.
6. חלוקת החיוב בגין הצריכה המשותפת, כפי שנעשתה על ידי המשיבה, הולמת את נסיבות הענין. ממילא דין התובענה להידחות.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב