מהו בעצם תיק איחוד
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהו בעצם תיק איחוד 

מילים במאמר: 505   [ נצפה 1869 פעמים ]

 
 

מטרתו של איחוד התיקים בהוצאה לפועל הוא לשמש פיתרון למצוקתו של החייב אשר בו בזמן פועלים נגדו מספר נושים. על מנת למנוע ניצול לרעה של הליך זה, מוטלות על החייב מספר חובות.

חייב רשאי לבקש מרשם ההוצאה לפועל לאחד את כל התיקים התלויים ועומדים כנגדו. יודגש, כי המדובר בכל תיקים כספיים למעט תיקי מזונות וכן תיק שעניינו ביצוע שטר ואשר עקב הגשת התנגדות הועבר לבית המשפט - כל עוד לא הוכרע בו סופית.
כמו כן, חייב לא יגיש לרשם ההוצאה לפועל יותר מבקשה אחת לאיחוד תיקים. בבקשתו יגלה החייב את מלוא המידע על נכסיו לרבות מקרקעין, מטלטלין וזכויות, במשך חמש השנים האחרונות שקדמו להגשת הבקשה. זאת ועוד, החייב יגיש פירוט מלא של כל חובותיו ביום הגשת הבקשה לאיחוד תיקים לרבות חובות שבשלם הוגשו נגדו תביעות משפטיות וזאת אף אם אינו מכיר בהם.
את הבקשה לאיחוד תיקים יש להגיש בלשכת ההוצאה לפועל שבה נפתחו מרבית תיקי ההוצאה לפועל נגד החייב אולם, בכל שלב, על פי בקשת מרבית הזוכים, רשאי רשם ההוצאה לפועל להורות כי איחוד התיקים יתנהל בלשכה אחרת וכי הבקשה תועבר לאותה לשכה.
עם הגשת הבקשה לאיחוד תיקים על החייב לשלם סך של 3% לפחות מיתרת החובות בתיקים התלויים ועומדים נגדו וכן ימשיך וישלם 3% נוספים מידי חודש בחודשו עד להחלטה בבקשת האיחוד.
כאשר מוגשת בקשה לאיחוד תיקים רשם ההוצאה לפועל יורה בצו על עיכוב יציאתו מן הארץ של החייב אולם, רשם ההוצאה לפועל רשאי, על פי בקשה הנתמכת בתצהיר, שלא לתת צו עיכוב יציאה או לבטל צו לאחר שניתן, מטעמים מיוחדים שיירשמו ובתנאים שייקבע, לרבות מתן ערובה להנחת דעתו וכן רשאי רשם ההוצאה לפועל ליתן צו עיכוב יציאה מחדש אם השתנו הנסיבות, או אם התנאים שקבע, כולם או מקצתם, לא קוימו.
רשם ההוצאה לפועל יבטל את צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד החייב וזאת במקרים הבאים. האחד, החובות בתיקים התלויים ועומדים נגד החייב סולקו במלואם. השני, בקשת האיחוד נדחתה. השלישי, כל הזוכים הסכימו לכך. הרביעי, צו האיחוד בוטל.
רשם ההוצאה לפועל, לא ייתן צו איחוד תיקים אלא אם נוכח, לאחר חקירת יכולת החייב ובהתחשב בנכסיו העתידיים, לרבות כושר השתכרותו, כי החייב יוכל לפרוע את חובותיו בכל התיקים התלויים ועומדים נגדו תוך פרקי הזמן הקבועים הבאים: שנתיים - אם סכום החוב אינו עולה על 20,000 ש"ח. 3 שנים - אם סכום החוב עולה על 20,000 ש"ח ואינו עולה על 100,000 ש"ח. 4 שנים - אם סכום החוב עולה על 100,000 ש"ח. יודגש, כי ניתן לחרוג מן התקופות האמורות לעיל ולקבוע פרק זמן ארוך יותר אם קיימים טעמים מיוחדים שיירשמו או אם הסכימו לכך כל הזוכים.
בשים לב, כי כאשר קבע רשם ההוצאה לפועל כי החייב יוכל לפרוע את חובותיו תוך פרק זמן ארוך יותר מפרקי הזמן האמורים לעיל ולא הסכימו לכך כל הזוכים, רשם ההוצאה לפועל יקבע כי החייב הוא מוגבל באמצעים.

מומלץ לבצע את פעולות באמצעות עו"ד המתמחה בתחום על מנת להשיג תוצאות טובות וחיוביות שלבטח לא יושגו ע"י החייב בעצמו, ניתן ליצור קשר עימנו.

הכותב הינו ממשרד עורכי דין מלכא המתמחה בנדל"ן, נזיקין, ביטוח לאומי, דיני עבודה הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

*אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.


מלכא ושות' משרד עורכי דין
מתמחה בביטוח לאומי, רשלנות רפואית, תביעות נזיקין, הוצאה לפועל, מיסים, פשיטות רגל וגירושין
אתרנו: http://www.malka-law.co.il>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב