רישיון טיסה מסחרי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רישיון טיסה מסחרי 

מאת    [ 10/06/2009 ]
מילים במאמר: 427   [ נצפה 3225 פעמים ]

 
 

הדרישות המקדימות לקבלת רשיון טיס מסחרי

על החניך להיות מעל לגיל 18.

על החניך לדעת לקרוא, לכתוב ולדבר בשפה האנגלית ברמה בסיסית.

יש לעבור בדיקה של רופא תעופתי, המוסמך מטעם הרשות, המספק תעודה רפואית מתאימה.

מעבר מבחני תיאוריה  בציון מעבר מינימלי של 70%.

טייס המבקש להוציא רשיון טיס מסחרי חייב להחזיק ברשיון טיס פרטי לפחות.

טייס המבקש להוציא רשיון טיס מסחרי חייב שיהיו רשומות ביומן הטיסה שלו ב-Log Book  מינימום של 250 שעות טיסה.

להלן העיקריות מבין דרישות הטיסה הנוספות:טייס המבקש להוציא רשיון טיס מסחרי חייב שתהיינה רשומות ביומן הטיסה שלו לפחות 15 שעות טיסה מודרכות הכוללות:  שעות טיסת מכשירים שעות טיסה במטוס בעל כן נסע מתקפל, מדפים ומדחף בעל פסיעה משתנה, שתי טיסות ניווט ארוכות בנות שעתיים לפחות כל אחת, ביום ובלילה, בתנאי טיסת ראייה (VFR).

 

טייס המבקש להוציא רשיון טיס מסחרי חייב לרשום לפחות 15 שעות טיסה מודרכות הכוללות: טיסת ניווט ארוכה שמרחקה הכולל אינו קטן מ-150מייל ימי, עם נחיתות בשלושה שדות תעופה לפחות, שאחד מהם מרוחק בקו ישר מנקודת היציאה המקורית 250 מייל ימי לפחות, 5 שעות טיסת לילה בתנאי ראייה (VFR) עם 10 המראות ונחיתות בשדה תעופה עם מגדל פיקוח.

מבנה הקורס להוצאת רשיון הטיס המסחרי.

שלב א' - תמרונים בסיסיים בשלב זה תתרגל את תמרוני הטיסה הבסיסיים אשר למדת בקורס הטיס הפרטי (לדוגמא: טיסה איטית, הזדקרויות, נחיתה בשדה קצר ועוד), תלטש את ביצועיך ותגיע לרמה הנדרשת לרשיון מסחרי.

 

שלב ב' - תמרונים מתקדמים בשלב זה תלמד את תמרוני הטיסה המתקדמים (לדוגמא: שמיניות עצלות, שנדלים, ביצוע שמינייה מסביב לשתי נקודות קבועות ועוד) הנדרשים לקבלת רשיון טיס מסחרי.

 

שלב ג' - טיסות ניווט בשלב זה תלמד לבצע טיסת ניווט מתקדמת ברמה הנדרשת למבחן (זמ"מ) בגובה נמוך, באימונים אלה תלטש את יסודות הניווט האווירי אשר למדת לרשיון הפרטי, כשהדגש נתון לרמה מקצועית גבוהה המתבטאת בדיוק רב בזמנים ובהתחשבות ברוחות לאורך הנתיב.

 

לימודי קרקע במהלך הקורס ילמדו נושאים תיאורטיים רבים הקשורים לתפעול המטוס, חוקת האוויר, נהלי הקשר, מערכות המטוס, מטאורולוגיה, יסודות הניווט, אווירודינמיקה ונושאים נוספים. תחומים אלו ילמדו ברמה מתקדמת ומעמיקה יותר מהרמה שנלמדה בקורס לרשיון הפרטי. לימוד זה הוא בנוסף ללימוד לקראת מבחן התיאוריה בכתב. הלימודים יערכו ע"י בית ספר מוסמך ע"י רת"א  ללימודי מקצועות התעופה

 

אורך הקורסאורך הקורס הוא תלות ביכולת החניך וזמינותו, לאור ניסיונינו זה לוקח מספר מועט של חודשים, וכמובן יש לעבור סדרת בחינות עיוניות ברשות התעופה האזרחית .

 

הערה חשובה: חשוב לציין כי בתקופה זו מחסור הטייסים המסחריים הולך וגדל וחברות התעופה המובילות בארץ קולטות מעת לעת מספר טייסים אזרחיים לא מבוטל ע"מ להגדיל את צוות הטייסים בחברה, ולכן בהחלט יש מקום לראות זאת כפוטנציאל גדול מאוד לטייסים אשר מסמנים כמטרה להוציא רישיון מסחרי ולהתקדם בענף זה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב