גזר דין לנאשם חרדי אשר ביצע מעשים מגונים בקטינים שלמדו אצלו תורה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גזר דין לנאשם חרדי אשר ביצע מעשים מגונים בקטינים שלמדו אצלו תורה 

מילים במאמר: 284   [ נצפה 1421 פעמים ]

 
 
ת"פ 1947/07, מדינת ישראל נ' דן גבריאל

כב' השופט: ח' אפרתי


04.05.2009

העובדות:
הנאשם גבר צעיר, חרדי, הורשע בשורת עבירות מין שבוצעו כנגד קטינים. כל העבירות בוצעו בפערי זמן בין עבירה לעבירה. רובן ככולן בוצעו בקטינים שנתנו אמון בנאשם כאשר באו לשמוע מפיו שיעורי תורה וכאשר כולן מבוצעות במקומות מסתור איליהם פיתה הנאשם את המתלוננים לפנות עימו.
ענייננו בגזר הדין.

החלטה:
1. עבירות מין הינן ממן העבירות הבזויות והחמורות. עבירות שחומרתן "משתבחת" כאשר הללו מבוצעות בקטינים והחומרה "מזדקקת" ועולה דרגה בחומרתה, כאשר הקורבנות הינם תלמידים הנותנים את אמונם במורם מורה בוגר האמור לשמש להם דמות ערכית חיובית לחיקוי והערכה מחד גיסה. כאשר הבוגר מבצע העבירה מנצל ביודעין יתרון זה לטובתו ולצרכיו האישיים למטרות בזויות, על חשבון כבודם, תדמיתם של הקורבנות בעיני עצמם אגב זריעת מבוכה בלבול, ועירוב תחומים מיותר מזיק ושלא לצורך גם ובעיקר בנושא כיצד בוגר אחראי "בן תורה" ו"צדיק" מתנהל עם ...תלמידיו, כל זאת מאידך גיסא.
הנאשם גרם, למצער לכאורה, נזק נפשי נוסף לקטינים שומרי מסורת בכך שכמורה הלכה ראשוני, למצער בעיניהם ביצע בגופם את אשר ביצע ו..אסר עליהם לגלות לאיש את אשר אירע.
2. ראוי רצוי וגם הכרחי להעביר לאותם קטינים מתלוננים מסר ברור כי כבודם, גופם, בריאותם הפיזית והנפשית ושלומם יקרים לחברה, וראוי כי ידעו כי יש השומע לשוועתם, וכי כי חרף קטנות קומתם, חולשתם הפיזית ותמימותם. הינם בני אנוש לכל דבר ועניין, וככאלה הינם וראויים להגנה טיפוח ושמירה ככל אדם ואזרח בחברה דמוקרטית שומרת חוק שכבוד האדם הינו ערך יסוד מוגן ברקמת חייה.
3. לאור האמור, גוזר ביהמ"ש על הנאשם את העונשים הבאים: 30 חודשי מאסר. מתוכם 24 חודשי מאסר בפועל. והיתרה 6 חודשים כעונש מע"ת על כל עבירת מין למשך 3 שנים החל מהיום.כמו כן פסק ביהמ"ש פיצוי כספי בסך 8,000 ש"ח לכל מתלונן סה"כ 24,000 ש"ח.

את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב