הגברת תורה - תשובה מנצחת
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

הגברת תורה - תשובה מנצחת 

מאת    [ 14/04/2009 ]
מילים במאמר: 713   [ נצפה 1641 פעמים ]

 
 
אתה עומד נדהם נרגז וכעוס בראותך חלק מאחיך בני עמך בהתנהגותם בדיבורם ובמעשיהם הרעים כנגד העם היהודי בכלל ומדינת ישראל בפרט.
התקשורת מציגה את פריצקי, פורז ולפיד מדושנים ומאושרים כל פעם שעולה בידם לגרום לחילול שבת נוסף, לאכילת חמץ בפסח, אם רק אפשר לנתץ ולנפץ מקורות היהדות המה מאושרים. הינך חש כי זה יעודם בחיים, להרוס כל התחומים הדתיים ששמרו על יחודיותו של העם היהודי באלפי השנים האחרונות, נותרנו "יהודים" למרות כל הפוגרומים, האסונות, מסעי הצלב והשואה האיומה. בזכות שמירה על עקרונות יהודיים מאז ומתמיד.
הפעם... הפעם השנאה פנימית, מתוך עמנו, יהודים כמונו שונאים שומרי תורה ומצוות, בהתבוננות מעמיקה הנך מבין לאשורו פרושו של מהרסייך ומחריביך ממך יצאו.
מה עושים?
לא אחת ניתקלתי במהלך עבודתי בשדה החינוך בראשי ערים שאהבתם את "הדתיים" היתה לוקה ולעיתים מכעיסה ונוטרת. האם להתווכח? להתמודד? לריב? עם ראשי ערים אלה או עם פריצקי פורז ולפיד?
כשאנו שומעים משפטיו הנלוזים של יגאל תומרקין כנגד היהדות והדתיים, אתה חש כי אומני העבר סופריה ומשורריה מעולם לא שנאו דתיים ותורה. שמא היתה בהם יראת כבוד ויחס משום שבילדותם רכשו הם מושגים מתוך היהדות? היתכן שהשנאה נובעת מבורות? מחוסר ידע? מחינוך אחר? אמו של "האמן משבדיה" שהציג כזכור יצירה אנטישמית בתערוכה, טענה מעל גלי האתר - כי זה החינוך שבנה האמן קיבל בקיבוצו יד חנה בארץ, בארצנו שלנו.
הנני משוכנע שאדם זה יודע יותר על האיסלם והנצרות מאשר על היהדות.
בזמנו, ביקרתי באחד ממוסדות החינוך העל יסודיים המ"מ המפוארים במחוז תל אביב, בבי"ס זה ספריה מרשימה בגודלה ובאיכותה. חיפשתי ספרות תורנית יהודית דתית, מצאתיה "במדור דתית", ארונית לנצרות, ארונית לאיסלם וארונית ליהדות, הארונית היהודית היתה דלה בכמותה ובאיכותה ולדאבוני מלאה אבק. ממוסד זה יצאו טייסים, חלקם בודאי יהא סרבנים, זה החינוך שקיבלו.
קביעת עיתים לתורה הינה מהמצוות החשובות ביהדות, כמי שבשנים האחרונות לומד מדי יום הלכה יומית משנה יומית ודף יומי, משתתף בשיעורים קבועים ברמב"ם במחשבת ישראל ובשמירת הלשון הריני מבין שנאתם של שינוי מר"ץ והשמאל הקיצוני, חוסר יידע הוא אבי אבות הטומאה.
בראותך את אורי אבנרי יושב שלוב זרוע עם עראפת אתה שואל עצמך, האם אדם זה יאות גם לשלב זרועו איתי עם יהודי דתי? במהלך 25 שנות היותי מפקח במשרד החינוך מעולם לא הסכמתי להתראיין בפני עיתונאים. אלה שהצליחו להגיע אלי למרות הכל - ביקשתי כי אסכים לראיון בתנאי שבפעם הראשונה יכתבו את שאבקש, כי יציינו מהות עבודתנו והצלחתנו החינוכית בפעם הראשונה משהו פוזיטיבי, חיובי, בהמשך שינסו להשמיץ, לא ... לא הסכימו לתנאי זה.
חלק מהעיתונאים הביעו התנשאותם בדבריהם, ניסיתי להבהיר להם כי הנני שומר תורה ומצוות וקובע עיתים לתורה, כך שברור שבעניני תורני הנני עולה עליהם כעיתונאים. או אז הצעתי לקיים "תחרות" - מי קורא יותר ספרים? מי בילה פעמים רבות יותר באולמות קונצרטים ואופרות במהלך השנתיים האחרונות. אף הייתי מוכן להתמודד עימם בידע אישי בפיסיקה מתמטיקה ובביולוגיה, לא היה לי ספק שחומר ספרותי בחינוך אינו בתחום עיסוקם אף כי רובם היו כתבים לעיניני חינוך.
לא ... הם לא שבו בבקשה לראיין אותי. כתבתי בזמנו מכתב לעיתונאי טומי לפיד שהשמיץ את שומרי התורה והמצוות בטלויזיה, כי הנני מוכן להוכיח לו ולבני משפחתו כי משפחת הדתיים אינה נופלת בידע עולם במיומנות ובהשכלה כללית ממשפחת לפיד, יש בינינו יודע מדע וטכנולוגיה מוסיקה אומנות ציור ושירה אך יש בנו בנפשנו בעומק ליבנו אהבת תורה אהבת הארץ אהבת אדם ודרך ארץ. אני ממליץ לו ולחבריו שיבדקו כמה דתיים שומרי תורה ומצוות נימנים על גומלי החסד בארץ, היתכן שאהבת תורה גורמת להיות אדם יותר אנושי? מתחשב בזולת? עוזר לדלים? מסייע לבריות?. ילדי ורבים מאוד מחברי מפרישים כ- 1/10 ממשכורתם לצדקה, האם כך נוהגים גם פריצקי, פורז לפיד, אורי אבנרי, ותומרקין? מה עושים? מה תשובתנו לשינוי, אורי אבנרי, האומנים הזרים וראשי העיר? במהלך השנים למדתי שתי גישות, שתיהן חשובות, עקרוניות אך אחת מהן מנצחת.
הגישה הראשונה דגלה בקיום ויכוח, דיון בכל אמצעי התקשורת במכתבים, בשיחות ובישיבות, כך נוהגים רוב חברינו.
הגישה השניה פועלת על הרגש המביא לידי מעשה, בתפיסת עולם זו, יש להגביר תורה לחזק את העם והארץ, להוסיף מצוות כל פעם שנשמעים דברי בלע כנגד תורתנו. כל שנאה כזאת צריכה לקבל תשובה ניצחת בהוספת שיעור תורה, בפתיחת כיתה תורנית, בהגברת לימודי מחשבת ישראל. נציגי הציבור הדתי בכל הערים, גבאי בתי הכנסת, שלוחי הציבור למיניהם צריכים להקשיב לנעשה מסביב, סטיה מן הנורמה בדיבורים ובמעשים צריכה לחזק תורה ולהאדירה, להוסיף מבנה בארץ ישראל ליישב עריה מסביב. אל לנו להתמודד חזיתית אל "אוהבינו" שמבית, התשובה, התגמול ההענות צריכה להגיע מכיוון אחר, ממקום של תורה. כי מאז ומתמיד שמרה התורה על קיומינו כעם בכל הדורות ובכל התפוצות.
- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב