היכן לפתוח חברה זרה?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

היכן לפתוח חברה זרה? 

מאת    [ 05/04/2009 ]
מילים במאמר: 499   [ נצפה 2215 פעמים ]

 
 
על היזם הישראלי לבחור בכובד ראש את המדינה בה הוא מתעתד לרשום חברה זרה. בחירת מדינת היעד לרישום החברה הזרה אינה דבר של מה בכך ויש לבצע בחינה מעמיקה של מטרות פתיחתה על בסיס מספר קריטריונים כאשר החשוב שביניהם הוא האם מטרת החברה היא הורדת נטל המס או מתוך שיקול מסחרי/עסקי אחר.

הסוגיות שיש לבחון:
סוגיות מיסוי

שעור מס החברות במדינת היעד: כאשר השיקול העיקרי הינו חיסכון בנטל המס, חשוב לוודא מהו המס הנוהג במדינת הרישום ועל אילו סוגי תאגידים הוא חל.

אמנות מיסוי בינלאומיות: ככל שמדינת היעד חתומה על מספר רב יותר של אמנות למניעת כפל מס, כך גדלה האפשרות ליהנות מהטבות מיסוי, כגון פטור מניכוי מס במקור וכיו"ב.
ככלל, נכון להיום לא קיימות אמנות כפל מס בין מקלטי המס ומדינות אחרות.

הקלות/פטורים על סוגי הכנסות מסוימים: יש להתאים את מדינת היעד בהתאם לאופי ומיקום הפעילות העסקית. כך למשל, במדינות בהן נהוגה השיטה הטריטוריאלית חשוב להקפיד כי אכן הפעילות וההכנסות הינן מחוץ למדינת הרישום.

מיסוי מקומי נוסף: במדינות שונות, כגון במדינות האיחוד האירופי, קיים גם מס על פעילות/צריכה כמו מע"מ (VAT) או GST.
פעמים רבות פתיחת תיק מע"מ הינה רשות ומאפשרת קיזוזים במספר מדינות מלבד מדינת הרישום.


סוגיות מסחריות:
דרישות משפטיות לרישום: רצוי לרשום את החברה במדינה בה הדרישות החוקיות אינן מקשות על פעילותך. כך, רישום חברה במדינה מרוחקת, אשר מחייבת את הגעת כל המנהלים אחת לשנה, תקשה על ניהול הפעילות ותדרוש משאבים רבים.

הסכמי סחר בינלאומיים: הסכמי סחר בינלאומיים הקיימים באותה מדינה מאפשרים התנהלות מהירה ויעילה בין מדינת הרישום למדינה בה תתבצע הפעילות ובכך ניתן לחסוך הן בזמן והן בכסף.

מערכת הבנקאות המקומית: במרבית המדינות אין חובה חוקית לפתוח חשבון בנק במדינת רישום החברה. אולם, אם חשוב לך להחזיק חשבון מקומי, כדאי לבחון את יציבות המערכת הבנקאית, חוסנה הפיננסי ותמיכתה בתאגידים ועסקים חדשים.

נוכחות של בנקים בינלאומיים במדינת היעד: קיומם של בנקים בינלאומיים מהווה עוגן כלכלי במדינות מסוימות ומאפשר לך לפתוח חשבון בנק דווקא במדינת הרישום אם תבחר בכך.

רגולציה לגבי תחום העיסוק הספציפי: קיימות פעילויות אשר חוקיותן מוגבלת במדינות מסוימות ויש להקפיד כי מלכתחילה לא תיבחר מדינת יעד זו לרישום החברה וניהול הפעילות.
בנוסף, מדינות רבות אוסרות פעילות בתחומן אם זו לא תבוצע ע"י תושב או חברה מקומיים ולכן חשוב לבדוק מראש את דרישות הרגולטור על-מנת לקבוע היכן תירשם החברה.

דרישות השוק המקומי: מאחר ששווקים רבים מחרימים חברות שאינן מקומיות, חשוב עוד טרם הרישום להגדיר ולאפיין את קהל היעד על-מנת לקבוע מה חשיבות רישום החברה דווקא באותה מדינה מול האפשרות לרישום במדינה אחרת.

מידת החשיפה של בעלי המניות והמנהלים: מדינות רבות - ובעיקר מקלטי המס - מאפשרות רמת חיסיון גבוהה לבעלי החברה ומנהליה עפ"י חוק. היתרון הוא במניעת חשיפתם של בעלי התפקידים והקושי באיתור שמם דרך רשם החברות.

תשתיות תקשורת מקומיות: תשתיות תקשורת מודרניות, ובעיקר טלפון ואינטרנט, תאפשרנה לך לנהל את פעילותך העסקית ללא תקלות ועיכובים.
בנוסף, ידיעת השפה האנגלית במדינת היעד היא דרישה מקובלת וטריוויאלית היום ומעטות המקומות בהם טרם הפנימו את חשיבותה של התקשורת הבינלאומית.

תשתיות נוספות: במקרה של פעילות עסקית במדינת הרישום או במדינות אחרות, חשוב לוודא כי קיימת כל התשתית הנדרשת לביסוס עסקך - נמלי ים, נמלי תעופה, תעשייה מקומית וכיו"ב.
*הכותב הינו עידו הנדל, מנכ"ל חברת אטלס פתרונות אופשור בע"מ המתמחה בהקמת חברות בחו"ל http://www.atlas-os.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב