מדינה יהודית או מדינת כלל אזרחיה ?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מדינה יהודית או מדינת כלל אזרחיה ? 

מאת    [ 18/03/2009 ]
מילים במאמר: 479   [ נצפה 2837 פעמים ]

 
 
לאום אתני - "קבוצה של אנשים בעלי מאפיינים משותפים, הקבוצה שואפת להקים מדינה עצמאית." [ספרי אזרחות]

עם - "אומה, לאום, קיבוץ גדול של אנשים אשר להם מוצא אחד, היסטוריה משותפת, ועל פי רוב גם לשון מדוברת אחת. רובם מקובצים במדינה אחת." [מילון אבן - שושן]

מן ההגדה המילונית והלימודית, עולים בקנה אחד חמישה מרכיבים חשובים ועיקריים :

א. קהל רב וחיים במדינה אחת: לערך בעולם כולו יש כ - 20 מיליון יהודים, קהל רב. אך כמה מהם חיים וגרים בארץ ישראל בפועל, רק כ - 5 מיליון יהודים. רביעית העם היהודי גר בארץ ישראל. זאת אומרת שבאופן חד וברור - העם היהודי לא חי במדינה אחת.
ב. מוצא אחד והיסטוריה משותפת: בפועל יש היסטוריה משותפת לעם היהודי בכללותו מבחינת דתית. האבות, יציאת מצרים, קבלת התורה, כיבוש הארץ בימי יהושע, השופטים, הנביאים וחורבן בית המקדש הראשון והשני. מבחינה מעשית אין היסטוריה משותפת לעם היהודי מאז חורבן בית מקדש שני, מלפני 2000 שנה. מאז כול יהודי חי את ההיסטוריה של עמו לפי השלטון והחברה באותה מדינה. לגבי מוצא אחד עם ישראל בא מעשרת השבטים, אך אביהם של עשרת השבטים היה יעקב שבא מאדם הראשון. מאדם הראשון בא כול העולם. יוצא מכך שארץ ישראל היא בסך הכול אוסף של שבטים נודדים ולא עם אחד.
ג. לשון ותרבות: אל ארץ ישראל כול עדה וארץ עלו עם התרבות, מלבוש ושפה. היום בארצות הגולה כמה יהודים יודעים לדבר עברית, רק כמה שברי מילים ואותיות - אם בכלל.

לאור ההגדרה המילונית והלימודית מדינה יהודית, לא יכולה להיות כלל ועיקר לקום כאן. ואם מדינה זאת קמה - כדי להשריש את השוני והאפליה בין היהודים לערבים, זוהי גזענות לשמה.

ב-10 בנובמבר 1975, קיבלה עצרת האו?ם את החלטה 3379, אשר קבעה כי הציונות היא סוג של גזענות. האו"ם שהקים את מדינת ישראל.

לאור כול זאת, איזו מדינה אנחנו חייבים וצריכים להיות.

"לאום פוליטי" - מדינה המתבוססת על קבוצה של אנשים שהתגבשה על יסודות של פוליטיים לא שיוכים - כלומר יסודות של בחירה, כמו ערכים משותפים ואידיאולוגיה משותפת"

הרי לך את הציונות החילונית והדתית.

הציונות החילונית: מטרתה העיקרית בהקמת הארץ - תרבות אירופאית ושכילה וחכמה. משום כך הם לא רצו להעלות את היהודים מארצות ערב ואת החרדים עד אחרי השואה. וכן, שני אפשריות אחרות היו על שולחן הקונגרס הציוני - ארגרטינה, אוגנדה.

הציונות הדתית: מטרתה העליונה בהקמת הארץ - הגאולה. שבסופו של התהליך הזה, שעם היהודי חוזר לארצו יבוא המשיח.

במשך 60 שנה אנחנו יורים לעצמנו ברגל. אנחנו חיים במדינה שההגדרה שלה היא גזענות ושקר. ועוד ביום העצמאות אנחנו חוגגים זאת בבמות זולות ובטיפשות ריקה, לאחר שבוע האבל של יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל. אבסורד.

לאור זאת - למה אתם מתפלאים שיש אירועי עכו - למה אתם מתפלאים מדברי הח"כ הערבים שבכנסת - למה אתם מתפלאים - למה ... ?

הלוואי, שאנשים יפתחו את עיניהם במקום שהם גרים חיים ומתים. צר לי וכואב שאנשים חיים את חייהם בשקר ובעיוות דין. משמעותה של מדינת ישראל עכשיו במתכונת הנוכחית - מוות. והוא קרב בצעדי ענק. בתקווה גדולה "שאמת מארץ תצמח".


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב