45 חודשי מאסר בגין עבירות מס של רואה חשבון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

45 חודשי מאסר בגין עבירות מס של רואה חשבון 

מילים במאמר: 373   [ נצפה 1407 פעמים ]

 
 
ת"פ 1943/08, מדינת ישראל נ' גרשון נוימן

כב' השופטת: ז' הדסי-הרמן


26.02.2009

העובדות:
1. על פי הודאתו הורשע הנאשם בשורה ארוכה של עבירות על חוק מס ערך מוסף, תשל"ו - 1975.
2. הנאשם הינו רואה חשבון מוסמך ובעלים של משרד רואי חשבון והנהלת חשבונות.
3. הוא ייצג לקוחות מול רשויות המס והיה חייב בניהול ספרים שלו ושל לקוחותיו, על פי חוק מע"מ ותקנות מס ערך מוסף (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ו -1976.
4. על פי מרביתם של האישומים קבל הנאשם מלקוחות שיקים לתשלום המע"מ המתחייב מהפעילות העסקית של הלקוח, על-פי דו"חות שערך, ולאחר מכן שינה מסמכים ודיווח על תשומות כוזבות ביתר במטרה להקטין את ההכנסה החייבת במע"מ, ואת ההפרש שבין הסכומים שקבל מהלקוח לבין הסכומים שהעביר למע"מ שלשל לכיסו.
5. בנוסף, שינה הנאשם את סכומי המע"מ המתחייבים ממנו ומפעילותו על-פי הדו"חות אותם הגיש למע"מ, והתאים בתיקו האישי את החיוב בהם לסכום השיקים שקיבל מהלקוחות לפקודת מע"מ, וכן הורה לעובדי משרדו לבצע רישום כוזב בספרי הלקוחות לצורך סגירת יתרות.

ההכרעה:
1. העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות, הן על?פי החוק והן על?פי הפסיקה.
2. במהלכן של 6 שנות מס עובר הנאשם עבירות רבות באופן שיטתי ומתוחכם, ומעלים מעיני הרשויות סכומי מס בסכומים גבוהים. הנאשם נעזר בעפרון ומחק בדרכו לזיוף החשבוניות ובעשותו כן מטרתו היא אחת, לרמות את שלטונות המס ואף את הלקוחות הנותנים בו אמון.
3. בעבירות מסוג זה, עבירות כלכליות, בהן נשלחת ידו של הפרט אל קופת הציבור וגוזלת ממנה כספים רבים, מחייב עניינו של הכלל להטיל עונשים כבדים ומהותיים.
4. אינטרס זה גובר על הצורך בהתחשבות בנסיבות אישיות כמו עבר נקי ותרומה לחברה, לרבות מצוקות אישיות המייחדות נאשם כזה או אחר מן האחרים. כך, מצב כלכלי קשה, בריאות לקויה או גיל מתקדם אינם אמורים להוות תחליף לעונש ראוי והולם, עונש הנגזר מהיקף העבירה וחומרתה.
5. מדובר בנאשם אשר ביצע את העבירות במסגרת מקצועו, רו"ח אשר עשה שימוש בידיעותיו ובאמון הרב שנתנו בו לקוחותיו הרמים, מצד אחד, ורשויות המס, מן הצד האחר, ובדרך זו רימה גם את אלה וגם את אלה.
6. יש לכבד את הסדר הטיעון המוצע לענין משך המאסר.
7. ביהמ"ש מטיל על הנאשם מאסר למשך 45 חודשים לריצוי בפועל. 24 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מיום שחרורו, והתנאי הוא כי לא יעבור כל עבירה מן העבירות בהן הורשע בתיק זה. קנס בסך 10,000 ש"ח או 45 ימי מאסר תמורתם.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב