13 חודשי מאסר בפועל למנהל סניף בנק אשר עשה בחשבונות הבנק של מקורביו כבשלו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

13 חודשי מאסר בפועל למנהל סניף בנק אשר עשה בחשבונות הבנק של מקורביו כבשלו 

מילים במאמר: 327   [ נצפה 1438 פעמים ]

 
 
ת"פ 3478/02, מדינת ישראל נ' פטחי אברהם

כב' השופטת: נ' בכור


02.03.2009

העובדות:
1. הנאשם הורשע לאחר שמיעת הראיות בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד לפי סעיף 425 לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 רישום כוזב במסמכי תאגיד לפי ס' 423 לחוק , זיוף בידי עובד ציבור לפי סעיף 421 לחוק, וגניבה בידי מנהל לפי סעיף 392 לחוק.
2. הנאשם ביצע העבירות במשך 4 שנים, במהלכן עשה כמעט ככול העולה על רוחו בחשבונות הבנק של קרובי משפחתו, מכריו וחבריו, וזאת ללא ידיעתם או הסכמתם.

ההכרעה:
1. העבירות הרבות שביצע הנאשם כמו גם התקופה הארוכה במהלכה בוצעו מהוות שיקול להחמיר עמו, כשמתוקף תפקידו כבנקאי בכלל, ומנהל סניף בפרט, חב הוא חובת נאמנות מוגברת לבנק ולציבור לקוחותיו.
2. בהתנהגות הנאשם, שיש בה חוסר יושר מופגן, תוך הצגת מצג כוזב ומטעה, הסתרת מידע, רמייה ושקרים - משום פגיעה אנושה באמון שרוחש הציבור כולו למערכת הבנקאית.
3. בין מנהל סניף בנק ללקוחותיו קיימים יחסי אמון רגישים, קל וחומר בנסיבות המקרה דנן, בו קורבנות המרמה הם חבריו, מכריו וקרובי משפחתו של הנאשם - שפנו אליו והפקידו בידו, כמנהל הסניף והאחראי על התנהלותו הלכה למעשה - את הונם, חסכונותיהם וחסכונות בני משפחתם, וזאת מתוך מחשבה, וללא צל של ספק, כי הופקדו בידיים של חבר נאמן ומסור, בהיותו עובד מסור של הבנק - שישמור על כספם ועל האינטרסים שלהם מתוך ידיעה, ושכספים העוברים תחת ידו יטופלו בתום לב, ביושר, תוך הקפדה על ניקיון כפיים, ולכל הפחות יגיעו ליעדם המקורי, ללא התערבות פסולה מצידו.
4. הנאשם עצמו לא הביע חרטה על המעשים שביצע, ולא ביקש את סליחתם של הקורבנות למעשיו-חבריו, מכריו ובני משפחתו, והמקום בו עבד במשך 30 שנה, על כל הנזקים הממונים והאחרים שגרם להם.
5. הנאשם עבר את העבירות בהן הורשע, ובכלל זה גניבת כסף לכיסו, לא בשל קשיים אליהם נקלע, אלא היות והתאפשר לו לעשות כן מתוקף תפקידו.
6. ביהמ"ש גוזר על הנאשם מאסר למשך 13 חודשים. מע"ת בן 12 חודשים שלא יעבור 3 שנים על העבירות בהן הורשע. קנס בסך 50,000 ש"ח או 3 חודשי מאסר תמורתו. פיצוי לבנק בסך 50,000 ש"ח.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב