הכרעת דינו של תושב החונה ב''כחול לבן'' ללא תו חנייה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הכרעת דינו של תושב החונה ב''כחול לבן'' ללא תו חנייה 

מילים במאמר: 364   [ נצפה 1930 פעמים ]

 
 
עמ"ק 7540/07, מדינת ישראל נ' עופר צור

כב' השופט ד"ר שאול אבינור


04.03.2009

העובדות:
1. לנאשם נרשמו שני דוחות - הראשון ביום 30.3.07 בשעה 12:43 והשני ביום 20.4.07 בשעה 09:52 - בגין כך שבמועדים האמורים החנה את רכבו במקומות חניה מוסדרים, ברח' המייסדים ברמת השרון, מבלי לשלם אגרת הסדר; מעשים המגבשים עבירה לפי הוראות סעיף 12(א) לחוק עזר לרמת השרון (העמדת רכב וחנייתו), תש"ן-1990 (להלן - חוק העזר).
2. כנדרש בעבירות לפי חוק העזר הגיש הנאשם בקשות להישפט. במועד ההקראה הודיע הנאשם כי הוא כופר בעובדות כתב האישום.

החלטה:
1. הטענה הראשונה והעיקרית שהעלה הנאשם היא שלא הוכח כי הפקחים הוסמכו כדין. לטענה זו אין יסוד בדין. ראשית, מכך שעל תעודת הפקח לא מופיעה חתימת ראש העיר, או מכך שתעודת הפקח לא נמסרה לפקחים אישית על ידי ראש העיר, לא עולה כלל ועיקר שראש העיר לא הסמיך בכתב את הפקחים. חזקת תקינות מעשה הרשות לא נסתרה. שנית - מדובר בעניין טפל לחלוטין, חרף היקף הטיעון שהוקדש לו. שאלת הסמכת הפקחים אינה יסוד מיסודות העבירה בה הואשם הנאשם.
2. הטענה השנייה שהעלה הנאשם נוגעת לעובדה שהדוחות שהוגשו לתיק בית המשפט עם פתיחתו הינם העתק אלקטרוני של הדוחות המקוריים. גם לטענה זו אין יסוד בדין. בעבירות כגון דא, הדו"ח המקורי מוצמד לרכב, וככל שהוא קיים הרי הוא נמצא בידי הנאשם דווקא. מעבר לכך, כלל "הקפאת הזכירה שבעבר" אינו דורש את הגשת המסמך המקורי וכאשר המקור אינו בידי הרשות - כמו במקרה דנא - ניתן להוכיחו בראיה משנית.
3. אין יסוד לטענה לפיה חוק העזר מעניק לתושב זכות "מהותית" לחנות במקומות חנייה מוסדרים גם כאשר רכבו אינו נושא תווית חנייה. טענתו של הנאשם לקיום זכות "מהותית" הפוטרת אותו מלהוציא תווית חנייה, היא טענה המנוגדת לעקרונות יסוד של סדר ציבורי ומדיניות משפטית ראויה. למרבה הצער, התופעה שאדם - הזכאי לקבל היתר לפי דין לעשיית מעשה מסוים - עושה את המעשה מבלי לטרוח לקבל את ההיתר, אינה נדירה במקומותינו, ולא רק בתחום החנייה. תופעה זו גורמת לפגיעה בסדר הציבורי ויוצרת תקלות רבות ושונות. ואכן, על רקע טעמי המדיניות המשפטית האמורה נדחו טענות זהות לטענות הנאשם.
4. על תושב העיר, המבקש להחנות את רכבו במקום חנייה מוסדר, לכבד את הוראות הדין הנוגעות לחנייה במקום כזה; ומשלא עשה כן, מה לו כי ילין - ולו מטעמי עיקרון - על הרשות.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב