חנות וירטואלית כעסק לכל דבר
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חנות וירטואלית כעסק לכל דבר 

מאת    [ 09/03/2009 ]
מילים במאמר: 1037   [ נצפה 2408 פעמים ]

 
 
אתר מסחר אלקטרוני - משדרגים את העסק

למי שלא בקיא בתחום האתרי מסחר אלקטרוני , מדובר באתרים אשר מאפשרים לגולשים בצורה חופשית לבצע את הקניות שלהם באתרים מסוג זה. הגדרה זו כמובן כללית והכי פשוטה להבנת המטרה מאחורי אתרי מסחר אלקטרוני .

על מה ולמה נדרש לשדרג את העסק ברשת -
לפני מהפכת התוכן הטקסטואלי והתוכן העשיר ברשת האינטרנט , כבר היו אתרים שניצלו את זמינות וניידות הרשת לשיווק ומסחר פשוט ונוח . מדובר על אתרים בודדים שעלו לאוויר במהלך שנות 1998 עד 2002 וצברו תאוצה מדהימה רק מעצם היותם ראשונים בתחום המסחר האלקטרוני.
מה שקרה להם אז לא יכול לקרות לכם היום , שלא תחיו באשליות ! . היום הקמת עסק אלקטרוני ברשת דורש משאבים לא קטנים ותחזוקה שוטפת יומיומית . אם כך היכן היתרונות -

ניצול הרשת לשיווק גיאוגרפי רב
רשת האינטרנט הפכה למפלצת שגדלה מאד עם השנים , עם זאת אסור לנו לשכוח שהיא יצרה תחרות מאד צפופה וקשה בעולם האון ליין ולא רק בתחום המסחר אלקטרוני וחנויות וירטואליות אלא גם בתחום השיווק , פרסום , קידום אתרים ופיתוח קוד .
אפשר לומר שאם נדע להשתמש בצורה נבונה ברשת האינטרנט לצורך שיווק המוצרים שלנו , נוכל לקבלת תוצאות וביצועים טובים במספר רמות מאשר הכלים שהיינו רגילים אליהם לפני מספר שנים שדרשו מאיתנו , להתרוצץ ממקום למקום , ממשווק אחד למשווק אחר. ראשית עלינו למקד את תחום העניין והמוצרים אותם אנו רוצים לשווק לקהל היעד הרלוונטי . לאחר מכן עלינו לנתח את הפוטנציאל הגיואגרפי שעד כה היווה חסם מבחינת היכולת שלנו כחנות קמעונאית להגיע אל הלקוחות הרחוקים , כיום , על ידי אתר אינטרנט , אנו יכולים למכור ולהציע את המוצרים שלנו בחנות וירטואלית לשוק יעד בכל רחבי העולם ויותר מזה , לכל אחד בשפה שלו , ללא היכרות עם השפה עצמה . נשמע לכם חלום - הנה דוגמא : כיום אתם יכולים להשתמש ולרכוש מערכות ניהול חנות וירטואלית ברשת שתומכת בשפות מרובות , הרי עמודי האתר בכל השפות הם זהים , אך נדרשת התאמה של המראה והתדמית לתרבות ולשפה המדוברת . ברגע שיש לכם את הכלים לשיווק המוצרים שלכם למקומות גיאוגרפיים נוספים , הרי רכשתם לעצמכם עוצמות נוספות .

כיצד להתחיל -
לפני שאתם רצים לפרויקט שיאפיין את אתר החנות וירטואלית שלכם ברשת , עליכם לבדוק היטב האם הקהל יעד שלכם , השוק מתאים לסוג קנייה כזה ובייחוד : האם המוצר שלכם מתאים להיות מוצג על גבי המדיה הדיגיטלית . והרי דוגמא : אם אתם מוכרים תכשיטים , הרי תכשיט הינו מוצר שיש לו ערך סנטימנטלי ואישי מעבר לערך הכספי שלו , לעיתים הוא גם משמש כסמל סטאטוס למי שאין בעיה כלכלית לרכוש את הטוב ביותר, לא תמיד חנות וירטואלית שתציע למכירה את התכשיטים שלכם תהיה הצלחה מסחררת ברשת . ועוד לא דיברתי על המראה של התמונות של התכשיטים , שכאן עליכם לייצר תמונת פריט הכי תואמת למציאות על מנת להמחיש לקונה את המוצר בצורה הטובה ביותר.
עוד גורם מכריע הוא האם התרבות לה אתם משוקים את המוצרים מתאימה לפרופיל הזה של הגולש והצרכן באינטרנט - יתכן מאד שקהל היעד שלכם הוא מאד קמעונאי ורוצה לצאת מהבית ולחוש את המוצרים אותם הוא רוכש, חשוב לו המגע הפיזי עם המוצר.
חסם נוסף הוא אבטחת המידע והאמן של הגולשים באופן כללי ברשת האינטרנט ככלי לביצוע רכישות של מוצרים .(מאוחר יותר אסביר על הגורמים בצד מבנה האתר כלפי הגולשים ) .

מאפיון למימוש - בחירת הפתרון המתאים
לאחר שאתם יותר סגורים והחלטיים לגבי היתכנות מיקום המוצרים שלכם ברשת , עליכם לבצע גם מחקר שיווקי לגבי הערוצים הזמינים שיעזרו לכם לקדם את האתר והחנות הוירטואלית שלכם ברשת.
אך שלב זה יוסבר מאוחר יותר כי השלב שבו אתם אמורים להכניסו למימוש הוא לאח עליית האתר שלכם לרשת .
אז יש לכם איפיון של האתר / חנות וירטואלית , והמוצרים שלכם נראים הכי טוב שאפשר בתמונות . מכאן עליכם לבחור את המוצר / כלי למכירה און ליין . החנות הוירטואלית. קיימים מספר לא מועט של פתרונות לצורך הקמת חנות וירטואלית ומכיוון שהרעיון והניווט חוזרים על עצמם , אתם יכולים למצוא את עצמכם מטורטרים בין אנשי מכירות שונים למוצרים אלו . חשוב שתדעו אילו תכונות עליכם לחפש . להלן מספר טיפים לבחירה נכונה של פתרון למסחר אלקטרוני ברשת :

? אבטחת מידע: בידקו האם המוצר מספיק מאובטח , האם מדובר ב OPEN SOURCE - אם כן תוכלול לבדוק בעמודי פורומים קצת מידע על פרצות ועדכונים אחרונים למוצר.
? תמיכה במספר שפות : כל דבר אפשרי באינטרנט ולכן עליכם לבדוק מה הקושי במעבר או הקמת חנות וירטואלית מקבילה בשפה אחרת - האם העניין דורש פיתוח או שיש לכם ממשק ניהול ועם קצת ידע בקוד אתר תוכלו להקים עותק נוסף בשפה שונה .
? התאמת העיצוב למערכת הניהול אחידה : עליכם לברר האם תוכלו לייצר ממשק משתמש אשר עוצב והותאם לתרבות השיווקית של המוצר ולהלביש עליו את מערכת הניהול של חנות הוירטואלית או שהעסק מאד מוגבל בשינויים ויש לו עיצובים מוכנים מראש -
? קוד בשפה ידידותית למנועי חיפוש : מנועי החיפוש וגוגל של היום מאד לא סלחניים לגבי תקינות הקוד והטקסט באתר שלכם , שימו לב שלא מוכרים לכם מערכת שלאחר מספר חודשים ברשת תוכתר כמקור לספאם ואז תהיו בבעיה יותר קשה מאשר להצליח למכור את המוצרים שלכם .
? ממשק ניהול שרץ בכל פלטפורמה , בכל מקום ומכל מחשב , חשוב מכל שתנצלו את זמינות רשת האינטרנט לצורך ניהול העסק שלכם מבחוץ, הרי לשם כך הגעתם למסקנה שדרוש לכם אתר אינטרנט מושקע ומתוחזק , ולכן המערכת שאתם בוחרים צריכה להיות בעלת ממשק משתמש שרץ על כל הדפדפנים ועל כל הפלטפורמות ומכל מקום - כלומר ללא תלות בהתקנות מיוחדות על המחשבים עליהם היא אמורה לרוץ .

משלטי רחוב למודעה אישית ברחבי המדיה הדיגיטאלית.
זוכרים את תקופת השלטי חוצות בהם רואים באמצע הלילה את האיש תחזוקה שמדביק את מודעת הענק בצומת מרכזית ולמחרת בבוקר כולם רואים את השלט שהדבק בו עדיין טרי . תקופה זו לא הסתיימה אך בהחלט המחליף הראשי של המדיה הזו הוא האינטרנט , כיום יש לכם גישה מלאה לאתרים המספקים עבורכם , את הממשק הנוח, והזמין של ניהול קמפיין ופרסום און ליין . אתם לא צריכים לרכוש מראש שטחי פרסום , פשוט תגדירו את התקציב והפרסומות שלכם יתחילו להופיע ברחבי הרשת תוך מספר דקות.
חשוב לדעת שכלי הפרסום והמדיה כיום מאפשרים לכם למקד את המודעה שלכם ואף ליצור מודעות אישיות עבור על מילת חיפוש בגוגל, למשל אם אתם בעלי חנות וירטואלית המציעה למכירה תכשיטים מעוצבים , תוכלו לייצר מודעה אחת שפונה למי שמחפש תכשיטים ומעצבי תכשיטים ותהיה בנוסח שמדבר בשפה של אותו קהל יעד , ובנוסף תוכלו ליצור מודעה שפונה לקהל שמחפש לרכוש חרוזים הסיטונאות , ושם נוסח המודעה יהיה מותאם לקהל הרלוונטי .

לסיכומו של עניין....
כיום עומדים לרשותינו מאות ואלפי כלי שיווק נהדרים ומערכות שבהם נוכל ליישם את התוכנית העסקית שלנו מ א-ת . מה שנדרש כיום שלא היה נדרש פעם , הוא נסיון וידע בתפעול ואיפיון מערכות אלו , על מנת להישאר ממוקדים הן בתוכנית השיווקית והן במגבלות הכלכליות שעומדות בפנינו ביום יום .
כתב וערך:
משה בר-עוז
בניית אתרים
קידום אתרים
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב