ביטול אבהות - נשים ראו הוזהרתן !!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטול אבהות - נשים ראו הוזהרתן !! 

מאת    [ 26/02/2009 ]
מילים במאמר: 426   [ נצפה 2809 פעמים ]

 
 
מאת: עו"ד ליאן קהת


כולנו שמענו על תביעות אבהות. אבל מי שמע על תביעה להסרת אבהות. ומעשה שהיה כך היה. ילד שנולד לאישה מהפרייה חוץ גופית של תורם זר עת היתה בקשר זוגי עם גבר אחר שהיה עקר באותה עת אף היה כבר אב לילדים מנישואים קודמים. האם בקשה מבן זוגה שירשם כאביו של הילד במשרד הפנים עם לידתו וזה הסכים. לאחר הלידה נפרדו דרכיהם. במאמר מוסגר יצויין כי האישה גילתה בדיעבד שהגבר היה שרוי בחובות והוציא ממנה במרמה לא מעט כספים עת חיו יחדיו.

לאחר הפרידה בין בני הזוג נותק גם הקשר בין האב לילד, האב לא פגש בילד , לא ראה אותו, לא היה בשום קשר עימו וכמובן שלא שילם מזונות בעבורו הגם שהמשיך להיות רשום כאביו של הילד במשרד הפנים.

בהגיע הילד לגיל 6 בקשה האם מן ה"אב" כי יסיר את שמו מן הרישום במשרד הפנים אך הלה סרב.

האם הגישה תביעה לבית המשפט לענייני משפחה ובקשה מבית המשפט כי שמו של ה"אב" יוסר מן הרישום במרשם האוכלוסין בטענה שהאב איננו האב הביולוגי.

המדינה באמצעות הפרקליטות התנגדה לבקשת האם בטענה כי יש חשש שהדבר אינו משקף את טובת הקטין שכן לטענתה לא רצוי שהקטין יישאר "שתוקי" (חסר אב). כן דרשה המדינה כי תבוצע בדיקת רקמות. תשובה של בית החולים בו בוצעה ההפריה אישרה כי האב אינו אביו הביולוגי של הילד דבר שייתר את בדיקת הרקמות שדרשה הפרקליטות.

תסקיר סעד שנערך על ידי שרותי הרווחה לבקשת בית המשפט העלה כי טענות האישה היו נכונות, אין כל קשר מכל סוג בין הילד ולבין ה"אב" מאז גיל חודשיים. מאידך ה"אב" הביע עמדה כלפי שרותי הרווחה לפיה רצונו להמשיך ולהיות אביו של הילד וטען כי הסיבה לנתק בינו ולבין הילד נעוצה בהתנהגות האם שמנעה ממנו את הקשר עם הילד. האב אף הביע נכונות לחדש את הקשר עם הילד הגם שאינני אביו הביולוגי והגם שלא היה ביניהם קשר מאז לידתו. ה"אב" הרחיק לכת ואף הביע הסכמתו להיות אביו של ילד נוסף שנולד בינתיים לאם מאותו תורם זר.

בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשת האם ומחק את האב מן הרישום במרשם האוכלוסין.

יודגש כי האב לא התייצב לדיונים בבית המשפט ולמעשה עמדתו הובעה בפני בית המשפט באמצעות פקידת הסעד ולכן גם נעתר בית המשפט לבקשת האם.

לכאורה יכול היה ה"אב" שלא היה ה"אב" הביולוגי ולא שימש כאב בשום דרך אחרת ואף לא עשה דבר כדי לזכות בקשר עם הילד עד הגיע הילד לגיל 6, להמשיך ולהתעקש להיות אביו של הילד בטענות מטענות שונות כגון הטעיה של האם, מצג שווא מצד האם כלפיו, שינוי מצב לרעה וכיוצ"ב טענות וזאת גם אם כל מטרתו היתה לסחוט את האם כלכלית.

נשים ראו הוזהרתן!!!

* האם יוצגה על ידי עו"ד קהת ליאן.

ליאן קהת משרד עורכי דין
משרד המתמחה בדיני משפחה וירושה
ליאן קהת עורכת דין
תובל 32
רמת גן(מתחם הבורסה)
03-6126367
http://kehat-law.com
lskehat@netvision.net.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב