אימהות שקופות בעקבות התכנית של אילנה דיין
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אימהות שקופות בעקבות התכנית של אילנה דיין 

מאת    [ 17/02/2009 ]
מילים במאמר: 615   [ נצפה 3124 פעמים ]
אימהות שקופות
בעקבות התכנית עובדה על האימהות השקופות, אני אדריאנה מחני, רוצה כאזרחית מדינת ישראל לבקש מכן סליחה, "אימהות שקופות לילדים עוד יותר שקופים". סליחה שלא התעניינתי, סליחה שלא ידעתי עליכן ולא עשיתי כלום למענכן, סליחה שלא זעקתי מזמן על העוול שגורמת לכן ממשלתנו.
כולנו כבר יודעים שהפליטים חיים בזבל ועובדים מאד קשה על מנת לשלוח כסף למשפחותיהם בארץ מוצאם. כולנו כבר יודעים שהם נשארים פה בארץ ללא אשרות כי אין להם לאן לחזור ואם יש, אז אין להם שם מקורות פרנסה. כולנו כבר יודעים שהם חיים בתת רמה והסיכויים שלהם לצאת מזה הם מאד נמוכים. כולנו יודעים שהם "כבשו" אזורים שלמים שהפכו לגטאות כי שם זול ונוח להם לחיות עם בני ארצם ומעמדם. כולנו יודעים שהם לא אנשים שמחים והם נמצאים כאן מחוסר ברירה ולא בחירה, ומה שנקרא אצלם חיים טובים הוא מאד יחסי. כולנו יודעים שישראל לא רוצה אותם אבל מצד שני נותנת להם להיכנס ולעבוד כי אין מי שיעשה את העבודה ה"שחורה".
את כל זה כבר שמענו וראינו. מה שעוד לא ראינו זה מה שאתמול הראו בעובדה: גן עם 35 ילדים עם גננת אחת וילדה בת 8 שעוזרת לה. גננת מותשת אבל עם אהבה גדולה לילדים. גן שמבשלים בכיריים בסיר אחד לכולם על מדרגות ועל זה מודים לאלוהים. גן שהילדים עושים את הצרכים בדלי מתחת לכיור. גן ללא תנאים בטיחותיים מינימאליים - הילדים נוגעים בשקעים שבקיר כי זה הדבר היחיד שיש להם לשחק איתו או מטפסים על הדוד של המים החמים. ילדים שהפסיקו לבכות כי הם למדו שזה לא יעזור כי אין מי שייגש אליהם. ילדים שיום שלם אף אחד לא מחבק אותם כי עם כל הרצון הטוב של הגננת היא לא עומדת במטלה העצומה שיש לה מ-7 בבוקר עד 9 בערב. ראינו ילדים שלמדו להגיד תודה על מה שיש ולא מכירים מציאות אחרת. ולא שמענו בתכנית ולו תלונה אחת מהן.
מה שהכי מקומם אותי מכל זה שהמדינה נותנת להן להישאר כי הן אמהות חד הוריות ומצד שני מתעלמת מהן כאילו הן שקופות, לפי התיאור בעובדה. נדמה שאלו שיושבים למעלה שהם נבחרי ציבור אומרים לעצמם: "אם יהיה להן יותר מדי טוב לאימהות הן יישארו לחיות בארץ ואז אבוי לעם ישראל".
אז, יש לי חידוש לחברי ממשלתנו, נבחרי הציבור היקרים, האימהות השקופות יישארו לגור בארץ בכל תנאי כי אין להן לאן ללכת והילדים האלו בינתיים גדלים כישראלים אבל, לא לכל דבר, ללא שוויון זכויות, ללא חינוך ותנאים כזכותו של כל ילד.
מעצם התעלמותה של הממשלה מגדלת מתחת לאפה דור של "ילדי סיכון" ,כפי שנאמר בתכנית עובדה, וזה אומר שבעוד כמה שנים משלם המיסים ישלם על מנת להחזיק את אותם ילדים שיגיעו לבתי ספר לחינוך מיוחד ומשם אפילו לבתי סוהר. מה שחוסכים היום יבוזבז עוד כמה שנים אבל למטרה הלא נכונה. זה מקומם, זה מרגיז, זה אפילו אידיוטי מצד הממשלה , אין לי מילה אחרת.
אם הממשלה, נבחרי הציבור, צריכים תירוץ טוב ואגואיסטי לעזור לאותן אימהות שקופות אז הנה לכם: תעזרו לאותן אימהות לגדל את ילדיהן לאזרחים טובים למען אינטרס המדינה, למען למנוע עתיד שחור משחור, למען חיסכון בעתיד בכספי הציבור בשיקום אותם ילדים שאין להם עתיד. זה האינטרס של המדינה. נקודה.
ומעבר לכל זה זו חובתה של הממשלה לדאוג להן. אם אתם מתירים לאמהות הקופות להישאר אז אל תתעלמו מהן. הן לא שקופות. הן נשים שעובדות קשה כדי להחזיק מעמד ולחנך את ילדיהן שרוב הסיכויים לא יקבלו חינוך ברמה נאותה. זו חובתכם ואחריותכם ועל מצפונכם עתידם של אותם ילדים.
השקט וההשלמה עם הווה של אותן אימהות יהפוך בעתיד לתסכול, פשע, עוני, אלימות. זה התסריט אם לא יפעלו מהר על מנת לתקן את העוול שנעשה להן ממש מתחת לאפינו.
אנחנו כאזרחים צריכים לזעוק ולדרוש למעננו, למען האימהות, למען הילדים, למען עתידנו של כולנו לדאוג לזכויותיהן המלאות כמו של כל אימא וילד בישראל ללא הבדל, דת, גזע ומין כפי שכתוב בהכרזת המדינה.
הגיע הזמן שתעמדו בהבטחה של מקימי המדינה הזאת, גם לכך נבחרתם.
אדריאנה מחני

אדריאנה מחני- מדריכת מסעות לגילוי עצמי
אסטרולוגיה | גילוי עצמי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב