השעיית עובדת מדינה בשל שלט שהניפה בהפגנה כנגד פעולות צה''ל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השעיית עובדת מדינה בשל שלט שהניפה בהפגנה כנגד פעולות צה''ל 

מילים במאמר: 419   [ נצפה 1503 פעמים ]

 
 
בר"ע 647/08, ג'והיינה חוסיין נ' מדינת ישראל - נציב שירות המדינה

כב' השופטת: נ' ארד


08.02.2009

העובדות:
1. מדובר בבקשת רשות ערעור המכוונת נגד החלטתו של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, על שדחה את עתירתה של המבקשת לצו מניעה זמני לעיכוב החלטת נציב שירות המדינה להשעותה מעבודתה.
2. המבקשת, אחות במקצועה, עובדת כ- 30 שנה במשרד הבריאות בתפקיד מפקחת אזורית של תחנות בריאות המשפחה ומרכזת ועדת אלימות לשכתית בלשכת הבריאות בעכו מחוז צפון.
3. ביום 3.7.08 הוגשה קובלנה משמעתית נגד העובדת על כך שהשתתפה בהפגנת מחאה באום אל פחם נגד פעולת צה"ל.
4. במהלך ההפגנה נשאה העובדת שלט עליו רשום בערבית "ילדי היטלר רוצים לבצע אותו דבר בילדי עזה" תוך שהכריזה בשידור טלביזיה בערוץ 1 כי "העם הציוני שוחט את האחים שלנו בעזה".
5. ביום 13.7.08 הוגשה נגד העובדת תובענה משמעתית בגין האירוע על פגיעה במשמעת שירות המדינה, המהווה הפרת משמעת לפי סעיפים 17(1),(2) ו- (3) לחוק שירות המדינה (משמעת), התשכ"ג - 1963. בו ביום הודיעה נציבות שירות המדינה לעובדת, כי עקב הגשת התובענה נגדה נשקלת אפשרות להשעותה מהעבודה.

ההכרעה:
1. ככלל, לא תתערב ערכאת הערעור בשיקול דעתה של הערכאה הדיונית ובהחלטתה בדבר מתן צו מניעה זמני, או אי נתינתו - אלא אם כן נמצא כי החלטת הערכאה הדיונית מבוססת על טעות בדין או בעובדה.
2. במקרה הנדון, לא נמצא כל טעם משפטי המצדיק סטייה מכלל זה.
3. בית דין שלערעור אינו נוהג להתערב בקביעות עובדתיות לכאוריות.
4. הלכה פסוקה היא מיני כבר, כי מתוקף מעמדו ותפקידו, חלה על עובד הציבור החובה להימנע מהשמעה בפומבי של עמדות ודעות בעלות גוון פוליטי מובהק בסגנון בוטה, כדי שלא ייפגע אימון הציבור בשירות הציבורי ותכליתו.
5. תדמיתו של עובד כחסר פניות וכחסר העדפות פוליטיות, המשרת את הציבור כולו, נעלמת עקב עוצמת מעורבותו הפוליטית הפומבית ועקב השמעתה ברבים של הביקורת בעלת הגוון הפוליטי המובהק על מדיניות הממשלה או נטילת חלק בוויכוח פוליטי פומבי תוך צידוד בגישה פוליטית פלונית.
6. הוא שולל מן הציבור הזכאי לעובדי ציבור חסרי פניות את האמון והביטחון בהעדר הפניות הפוליטיות של השירות, מערער את הנכונות להיזקק לשירות הציבורי ופוגע באמון הכללי בו.
7. אין לקבל כנורמה כשרה ומקובלת את התבטאויותיה של העובדת באירוע הנדון וסגנונן החריף, מפאת הפגיעה הקשה העולה מהם בתפקודו הראוי של השירות הציבורי.
8. כללי המשמעת לפי חוק המשמעת חלים על עובד המדינה, בין אם ביצע את העבירה במסגרת עבודתו הרגילה, או בתחום אחר עליו חלים אותם כללים.
9. העניין הנדון אינו נמנה על המקרים החריגים המצדיקים התערבות בית דין שלערעור בהחלטת בית הדין האזורי במסגרת סעד זמני, בביקורתו השיפוטית על החלטת ההשעיה של הנציב.
10. נדחית הבקשה לרשות ערעור על החלטת בית הדין האזורי.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב