עם ישראל היפה
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

עם ישראל היפה 

מאת    [ 15/02/2009 ]
מילים במאמר: 912   [ נצפה 2604 פעמים ]

 
 
בס"ד

בית נאה, כלים נאים ואשה נאה מרחיבין דעתו של אדם. אדם הנמצא בביתו ומתבונן בספריו, בכליו, ברהיטיו ובמשפחתו, רואה את העולם הרחב אשר מסביבו באופטימיות, ואז הוא מאושר ושמח בחלקו... ואם בנוסף לכך מהווה הוא חלק מחבורה נהדרת ומתרועע עם חברים נפלאים - או אז האושר גדול יותר - באשר החברות היוצרת אינטראקציה בין אנשים - גורמת למצב רוח מרומם יותר ואז הכל ניראה גם ורוד יותר.

המחלוקת והויכוחים עם עמיתים - זוהי תופעה בריאה. כל התלמוד הוא שקלא וטריא, התמודדויות אינטלקטואליות, הבעת דעות שונות, שאילת שאלות על כל תג ותג - כל אלה מהווים מסלול ברור לפיתוח האינטלגנציה. דבר זה קיים כל עוד המחלוקת היא לשם שמיים והחברות והפירגון ממשיכים לשרור בין הבריות. הטוב, האיכותי, המצויין והנפלא - אלה הם מושגים היכולים לבוא לידי ביטוי מעשי אך ורק במעשיו של האדם. "האדם היוצר", כפי שמכנה אותו הרב סולוביצ'יק, הוא הבונה, המפאר, המגדל המטפח והוא הוא המביא ליחסי אנוש תקינים וטובים גם בתוך, או תוך כדי, מחלוקות, וגם בין אוכלוסיות שונות ומגוונות. העיקר ששוררת השמחה, האופטימית והמחשבה החיובית.

מקהלת "זמר חי" (מקהלה אשר חבריה נמנים עם עובדי בנק "המזרחי") בניצוחו של מר מנשה לב-רן, ובליוויה של הפסנתרנית טלי נותב, קיימה "שבת גיבוש" ב"אוהלו" אשר על שפת הכנרת, ארוע, אשר לכל הדעות, היה מפגש חברתי יוצא דופן, גדוש בשירה ורננה, אשר הביאו לשמחה עד אין קץ. היתה זו שבת משופעת בזמירות, תפילות חזנים, אשר הנעימו בקולם הערב, שירת המקהלה, אשר הצטרפה בליווי והיתה שותפה לכל ההתרגשות, כמו-כן, שולבו דברי תורה של חברי המקהלה ובני הזוג, הרצאה תורנית בנושא חברתי וכן סיור על גדות הכנרת. כל אלה הם ערובה אמיתית וקולעת לאחדות, לגיבוש חברתי ולאהבה בין איש לרעהו. זוהי חברותא היוצרת ראייה אופטימית והתבוננות של שמחה ועידוד. שירת המקהלה היא דוגמא לאחריות הדדית, למיצוי היכולת האישית מתוך התחשבות בזולת, ייחודיות מתוך אחדות, זקיפות קומה פרטית, המשולבת בהרמוניה קבוצתית. נתונים אלה הם הבסיס להצלחה בכלל ולהצטיינות מוסיקלית בפרט.

החבורה המוסיקלית הנ"ל, המשלבת תוכן יהודי ושירי ארץ ישראל, המלווה בשירה, בזמר ובנגינה - יוצרת שיתופיות, אחדות, צוות מגובש והפקה מוסיקלית הראויה לציון. כמובן, שמנהיג המוביל צוות כזה ומשפיע מכישוריו הרבים, הן בשיר והן במלל כמו המנצח המוכשר מר מנשה לב רן המפגין יחס של כבוד ואמונה הן לשירה הדתית-חסידית האיכותית, הדוגלת באהבת התורה והארץ והן לשירה של א"י היפה - תחושה זו המלווה את השירה גורמת להעפלה לרמה מוסיקלית גבוהה.

תחושה מעין זו, של התרוממות הרוח, של אחדות ואהבת הבריות - חשנו פעם נוספת בסיומה של השבת. במוצש"ק, בארוע של "מלווה מלכא"- שהיה משותף הן לדתיים והן לחילונים - (לעם ישראל כולו), הוזמנו 3 מקהלות נוספות: מרמת הגולן, מטבריה ומצפת, וכולם הצטרפו יחד לערב תרבות מוסיקאלי, המשלב הן שירת המקהלות והן אהבת הבריות והכל נעשה מתוך התרוממות הרוח ומתוך שמחה, יחד שבטי ישראל מהמרכז ומצפון - כולנו שרים, כולנו שמחים.

המפגש השבועי של כל מקהלה והתרגול הממושך במשך כל ימות השנה וכפי שאומר הרמב"ם: כלל ראשון בחינוך הוא "ההרגל" המביא לתוצאות הטובות ביותר.

האור מורכב ממגוון צבעי הקשת ואלה משתקפים רק כאשר גוף חוסם את דרכם. כאשר שרים - הגוונים הופכים לצבע בוהק ומאיר. השירה והמוסיקה גורמים לאור הלבן להתפרץ ולחדור לכל נים ונים בגופו של האדם. האור - הוא הגורם החשוב ביותר לתהליך הביולוגי של הפוטוסינתזה, שהוא החשוב ביותר בתחום ההתרחשות הביולוגית בעולם. האור הלבן חודר לנשמות כל הזמרים ויוצר הרמוניה בין הקולות, הגוונים מטשטשים בין דתיים וחילוניים ובין קולות הסופרן, האלט, הטנור והבאס וכך מתגבש עם.

מפגש מרגש ביותר ב"אוהלו", אשר על שפת הכנרת, עם מקהלות: "זמר חי"- מתל- אביב, "רונו בהרים" מצפת, "קול ברמה נשמע" מרמת הגולן ו"שירי לי כנרת" מטבריה. שמות המקהלות מהווים את תמצית הרון והזמר וכן את אהבת ארץ ישראל. כולם, כולם שרים משירי ארץ ישראל, שרים ומחייכים, אנשים נהדרים מארץ נפלאה, אנשים אשר שפתותיהם מדברות שירה - אלה משפיעים אווירה חיובית וחמה על כל הסובבים אותם. כאן יש רק טוב. במקום זה יש הרבה אהבה ושפע של רגשות חיוביים. על חבורות הזמר ועל המקהלות מנצחים אנשים מקצועיים השופעים חום ורגש: אריה ברכה מצפת, דני עמית מטבריה, עירית ישראלי מרמת הגולן ומנשה לב-רן מתל-אביב. המה - אנשי ארץ ישראל היפה והם שרים משירי יוצרים ישראליים:, כגון: נעמי שמר, נתן אלתרמן, שמעון ישראלי, אהוד מנור, עוזי חיטמן, רמי קליינשטיין, נורית הירש וכן לחנים למילים מן המקורות. המלודיה מתנגנת ברגש והמילים שייכות לעם היהודי: "דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו" "...עוד נשוב ניפגש בלי קרב ובלי אש בעמק דותן...","...מזמור לדוד, ה' רועי לא אחסר...""קול דודי הנה זה בא..." התוצאה היא - שילוב נפלא של שירי מסורת ואמונה ושירי ארץ ישראל היפה, הקשורים להסטוריה של העם היהודי, ושל אחדות המקהלות, שיתוף מלא בין יהודים מרמת הגולן, מצפת, מטבריה ויהודים מגוש דן.

החל מגן הילדים, עלינו לחנך ילדינו לשיר כל הזמן, לשמוע מוסיקה בכל שלב של החיים כדי שאלה יהפכו לשמחים, רגועים ומרגיעים ועל ידי כך - גם בריאים. השמחה, האהבה, השירה והמוסיקה הם מתכונת ברורה כנגד הרהורים ומעשים שליליים, כי אלה נוטעים בנו את השלמות וההרמוניה האנושית.

האולם ב"אוהלו", אשר על גדות הכנרת, היה גדוש באנשים חובבי שירה ומוסיקה ובזכות אהבתם זו ייהפכו הם לאנשים טובים. אז בואו, עם נפלא, עם יפה וננסה לשלב שירה בכל עשייתנו, כך נהיה טובים יותר, ניצור יחדיו תרבות של כבוד ואהבה בין איש לרעהו. נהפוך יחד לעם, שבו כל מנגן ימצה יכולתו וכישוריו בכלי המתאים והמיוחד לו, כל הקולות האישיים של הסופרן והבס ישירו יחד בקולקטיב, בעיצוב משותף של יצירת הרמוניה - וכך נזכה להתרוממות הרוח ולשמחה אמיתית של הלב. השילוב של מימוש עצמי ,ייחודיות מתוך עזרה לזולת וערבות הדדית, שהיא - האחדות - הוא המתכון הבדוק ליצירת עם יפה. הרינה, התפילה, השירה והנגינה כל אלה יוצרים עם איתן, חזק, איכותי וערכי. עם יפה.

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב