שיווק מוצרי פרסום בחוץ לארץ על ידי יבואן
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שיווק מוצרי פרסום בחוץ לארץ על ידי יבואן 

מאת    [ 10/04/2006 ]
מילים במאמר: 308   [ נצפה 4540 פעמים ]

 
 
רו"ח אבו אל-נעג'א שואל:

יבואן מוצרי פרסום שהוא תושב ישראלי, חתם חוזה בלעדי עם חברה מקוריאה לשווק מוצרי פרסום בישראל, ירדן ומצרים.

העסקה תתנהל דלקמן:
ייצוא מוצרים מקוריאה ישירות לירדן במחיר המכירה של היבואן הישראלי תוך התחייבות של היבואן הישראלי לתשלום תמורתם לחברה הקוריאנית לאחר ניכוי עמלתו מהעסקה.
מחיר המכירה של העסקה ישולם במלואו ליבואן הישראלי אשר ינכה את עמלתו ויעביר את היתרה לחברה הקוריאנית.

השאלות:
איך העסקה תחוייב במע"מ - האם שיעור אפס?
מה סוג התיעוד שיש לערוך ולשמור?

עו"ד אריה ליבוביץ' משיב:

מנתוני השאלה עולה כי על אף הפעילות בישראל ובמצריים השואל שואל דווקא על הפעילות בירדן. בכדי לענות על שאלה זו יש ראשית לאפיין את פעילותו של היבואן (להלן: העוסק ו/או היבואן). בכדי לענות על שאלה זו יש לבחון תחילה את סוג העסקה מכר או שירות. לו המדובר היה במכר, הרי שעסקת המכר כולה נערכה בחו"ל במועד המסירה היו הטובין בחו"ל ולכן בהתאם לסעיף 14 לחוק מע"מ העסקה כלל לא תתחייב במע"מ היות ואין זו "עסקה בישראל". עם זאת בהתאם לתיאור העסקה לעיל המדובר למעשה בשירותי שיווק הניתנים לחברה הקוריאנית על ידי עוסק תושב ישראל, בהתאם להסכם עימה וזאת ביחס לנכס שאינו מצוי בישראל (הטובין מצויים בשלב ראשון בקוריאה ולאחר מכן בירדן) ומן השירות עצמו לא נהנה בנוסף לאותו תושב חוץ גם תושב ישראל (בהתאם לסייג הקבוע בסעיף 30(א((5) לחוק).יוצא איפוא כי השירות האמור מתחייב במס בשיעור אפס וחשבונית על סכום העמלה בתוספת מס בשיעור אפס צריך שתהא מוצאת על ידי היבואן.

יחד עם זאת נציין, כי לאור העובדה שהמדובר לכאורה במעין עסקת משגור עם היצרן הקוריאני ומחמת העובדה שהתשלום ליצרן הקוריאני נעשה רק לאחר קבלת התשלום בידי היצואן עשויים לקום עוררין לפיהם המדובר בעסקת מכירה. משמע אותו תושב ישראל רוכש טובין בחו"ל (העסקה לא חייבת במס - מקום העסקה בחו"ל) ומוכר אותן בחו"ל מבלי שהם יגיעו לארץ (שוב העסקה לא חייבת במס). אלא שבמקרה כאמור לא יהא אותו תושב ישראל לנכות מס תשומות.
עורך דין אריה ליבוביץ - אודות כותב המאמר:
עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות - לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד.
מחבר הספרים: "אמנות מס - 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות" ; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה ב: לשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א.
ליצירת קשר - טל: 077-7051717; E- mail: aryetax@gmail.com; סלולרי: 599600 - 0544, מקור המאמר באתר המשרד - http://www.atax.co.ilמאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב