שאלות במס ערך מוסף בשיעור אפס
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שאלות במס ערך מוסף בשיעור אפס 

מאת    [ 10/04/2006 ]
מילים במאמר: 266   [ נצפה 3650 פעמים ]

 
 
יועץ מס נ' ו' שואל:

תושב חוץ עורך חתונה בישראל באולם בקיבוץ.
את הכסף הוא משלם בישראל לבעל האולם.
המתחתנים: בתו שהיא עולה חדשה ותושב ישראל.
השאלה:
האם חייב במע"מ?

שאלה שנייה:
מדריך טיולים ישראלי נשלח לברזיל על ידי החברה להגנת הטבע..
החברה להגנת הטבע משלמת לו את הכסף בארץ.
השאלה:
האם חייב במע"מ?

עו"ד אריה ליבוביץ' משיב:

נענה בקצרה:
ביחס לשאלה הראשונה - המדובר בשירות לתושב חוץ כאשר על אף שהשירות נעשה בישראל אין לראות זאת (לטעמי) כשירות ביחס לנכס בישראל. יחד עם זאת נראה כי לאור נוסחו החדש (בעקבות תיקון 23 לחוק) של סעיף 30(א)(5) וכן מעיון בתקנה 12א(ג) לתקנות מע"מ. הרי שאין זכאות למס בשיעור אפס במקרה זה, היות ובין השאר נראה מפרטי המקרה כי הבת המצויה בישראל והינה תושבת ישראל (כמו גם החתן, הינם גם כן מקבלי השירות.

כזכור סעיף 30(א)(5) קובע בסייג כי: "לא יראו שירות כניתן לתושב חוץ כאשר נושא ההסכם הוא מתן השירות בפועל, נוסף על תושב החוץ גם לתושב ישראל בישראל..."

ביחס לשאלה שניה - ניתוח המקרה הינו כדלקמן: השירות הניתן על ידי מדריך הטיולים אמנם ניתן בחוץ אך ככל הנראה יש לראות בו כשירות הניתן לחברה להגנת הטבע שהינה גוף תושב ישראל (היא המשלמת לו את תמורת השירות). כמובן שמעצם השאלה ניתן להבין כי המדובר במדריך עצמאי שאינו שכיר (אחרת אין כאן שירות כהגדתו בחוק מע"מ).

לכן אומנם לא חל כאן סעיף 30(א)(5) אך נראה כי המקרה תואם את הוראת סעיף 30(א)(7) הקובע זכאות למס בשיעור אפס לעוסק הנותן שירות בחו"ל ועסקו העיקרי מצוי בישראל. יחד עם זאת ספק אם למקרים כאלו הייתה כוונת המחוקק אשר כיוון למעשה ליצוא שירותים, משמע לשירותים הניתנים לתושבי חוץ בחו"ל.
עורך דין אריה ליבוביץ - אודות כותב המאמר:
עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות - לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד.
מחבר הספרים: "אמנות מס - 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות" ; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה ב: לשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א.
ליצירת קשר - טל: 077-7051717; E- mail: aryetax@gmail.com; סלולרי: 599600 - 0544, מקור המאמר באתר המשרד - http://www.atax.co.il



מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב