מדינת ישראל נ' אהוד בן חיים גדות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מדינת ישראל נ' אהוד בן חיים גדות 

מילים במאמר: 379   [ נצפה 2055 פעמים ]

 
 
ת"פ 1153/07, מדינת ישראל נ' אהוד בן חיים גדות

כב' השופטת: נ' מוניץ


14.12.2008

העובדות:
1. במסגרת הסדר טיעון הודה אוהד גדות בכתב אישום מתוקן והורשע על פי הודאתו.
2. בכתב האישום יוחסה לנאשם עבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, - עבירה על פי סעיף 333 בצירוף 335 (א) (1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 בשל כך שירה ופצע רועים פלסטינאים.

ההכרעה:
1. לנאשם אין עבר פלילי, אורח חייו נורמטיביים, שרת שרות מלא וקרבי בצה"ל, וכן משרת במילואים. לנאשם שלושה ילדים, כך שברור כי האירוע אינו מתאים לאורחות חייו.
2. הטרגדיה של הקורבן ברורה לנאשם והוא עשה הכל כדי לגייס את סכום הפיצוי שהופקד על ידו. לא ניתן לערוך סולחה בשל המצב הבטחוני, יחד עם זאת, הנאשם מביע צערו העמוק.
3. מלאכת הטלת העונש הינה קשה, כבדה ומעורבים בה שיקולים רבים כבדי משקל.
4. הנאשם עשה את המעשה מבלי שהתכוון לפגוע פגיעת גוף בקורבן, על אף חומרת הפגיעה שארעה בשל הצטברות נתונים מצערים שהביאו לתוצאה כה קשה.
5. עצם השימוש שעשה הנאשם באקדחו הוא אשר בגינו עליו לתת את הדין. בשל אותה קלות של עשיית שימוש באקדח נמצאים אנו בצורך שבהטלת עונש משמעותי, שיהיה עימו משום מסר ברור, כי מעשים כאלה החברה איננה סובלת ומוקיעה מקירבה.
6. לא ניתן שלא לצעוק צעקה קשה אשר יהיה בה כדי להוקיע מעשים שכאלה שתחילתם ידועה, אולם תוצאותיהם יכול שתהנה קשות כל כך עד אשר הדעת פעמים איננה סובלת בקרבה, בשל הצער והטרגדיה הקשה שבאותה תוצאה.
7. הנאשם אף שלא נתכוון לפגוע, עשה שימוש בכלי פוגעני ומסוכן מבלי שהקדים מחשבה לאפשרות שמעשיו יביאו לתוצאה כה טרגדית. אולם, בדיוק בנקודה זו צריך שבית המשפט ישים הדגש להוקיעה ולהרתיע את הציבור מפניה.
8. מתמודדים שיקולי השיקום של הנאשם שהם סיכויים של ממש, אל מול שיקולי הענישה שעיקרם הוקעת המעשה של שימוש מהיר בנשק חם, גם בלא שתהא כוונה לפגוע וכן אל מול התוצאה הטרגית שבמעשה, ואלמנט ההרתעה הכללית.
9. בין שיקולי ענישה אלה צריכים לאזן בעונשו של נאשם הזה, אשר ישא כל חייו את התוצאות הטרגיות שארעו לקורבן - אלה בוודאי ילוו אותו כל חייו, מחד, מאידך, ערך השמירה על שלמות גופו של כל עובר אורח. כל אלה אל מול טיבו המיוחד של נאשם זה.
10. ביהמ"ש גוזר על הנאשם 16 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים, התנאי יחול על העבירה בה הורשע. הנאשם ישלם לקורבן פיצוי בסך 50,000 ש"ח.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב