צעירי חבד על אופן הלימוד בלימוד יומי
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

צעירי חבד על אופן הלימוד בלימוד יומי 

מאת    [ 15/12/2008 ]
מילים במאמר: 422   [ נצפה 1992 פעמים ]

 
 
צעירי חב"ד על לימודים ושלביהם
שיעורי הלימוד היומיים באתר הינם השיעורים שתיקנו אדמו"רי חב"ד - שיעורי חומש, תהלים, ותניא וכן לימוד בספר משנה תורה לרמב"ם במסלולים שונים כפי שיפורט להלן.


את לימוד החת"ת (=חומש, תהילים, תניא) תיקן האדמו"ר הריי"צ מליובאוויטש (רבי יוסף-יצחק, האדמו"ר השישי בשושלת אדמו"רי חב"ד). ממלא מקומו, הרבי מליובאוויטש, נשיא דורנו, חיזק מאוד תקנה זו, בכך שעודד את חסידיו ואת כל בית ישראל להצטרף ללימוד חת"ת מדי יום ביומו. במכתביו ציין הרבי כי לימוד זה מהווה סגולה לברכה ולהצלחה בכל מעשינו.

חומש

הסדר המעשי של הלימוד היומי בחומש הוא - ללמוד בכל יום חלק אחד מפרשת השבוע (הפרשה שיקראו בשבת הקרובה) עם פירוש רש"י, על-פי חלוקת הפרשה לשבעה חלקים. ביום ראשון לומדים את החלק מ"ראשון" עד "שני", וכך בהתאמה לכל יום מימי השבוע.

תהלים

קריאת פרקי תהילים פועלת נפלאות. הרבי מליובאוויטש פרסם כי "גדולה אמירת תהילים שבכוחה לבטל את הדינים שלמעלה, ולבטל את הגזירות גם אחרי שנחתמו דינם".

קריאת התהילים היומית נעשית על-פי חלוקת 150 פרקי התהילים לימי החודש (העברי). החלוקה אינה סימטרית (מבחינת מספר הפרקים שנקבעו לכל יום) והיא מודפסת ברוב ספרי התהילים. בכל יום א' בחודש מתחילים את קריאת התהילים מחדש, ומסיימים אותו ביום האחרון של החודש העברי - ביום ל' (30) לחודש, או ביום כ"ט (29) לחודש בחודש עברי "חסר". בחודש "חסר" אומרים ביום כ"ט גם את השיעור ליום ל' (פרקים קמ"ה - ק"נ).

תניא

ספר התניא הוא ספר היסוד של חסידות חב"ד, והוא נחשב 'תורה שבכתב' בתורת חסידות חב"ד. הספר חובר על-ידי אדמו"ר הזקן, רבי שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד, שחיבר גם את שולחן-ערוך 'הרב' המפורסם וספרי חסידות רבים.

הספר חולק לשיעורים יומיים הנפרסים על פני שנה. הלימוד מתחיל, מדי שנה, בי"ט בכסלו ומסתיים בי"ח בכסלו של השנה הבאה.

משנה תורה לרמב"ם

תקנת הלימוד היומי ברמב"ם נקבעה על-ידי הרבי מליובאוויטש, ונתקבלה בהתלהבות קודש על-ידי גדולי ישראל. הרבי קבע שלושה מסלולי לימוד לפי רמת הלומד ויכולתו. ייחודו של לימוד ספר הרמב"ם, שבכך מקיפים את כל הלכות התורה, ובמידה מסויימת יש בזה את לימוד "כל התורה כולה".

מסלול א' - לימוד שלושה פרקים בספר "משנה תורה" - "יד החזקה" של הרמב"ם. במסלול לימוד זה מסיימים את כל ה'משנה תורה'במשך שנה בקירוב.

מסלול ב' - לימוד פרק אחד ליום בספר "משנה תורה - יד החזקה" של הרמב"ם. במסלול זה מסיימים את הלימוד פעם בשלוש שנים בערך.

מסלול ג' - לומדים בספרו של הרמב"ם - 'ספר-המצוות', המכנס ומבאר את כל מצוות התורה. מסלול לימוד זה מקביל ללימוד היומי ברמב"ם של שלוה פרקים ליום, והשיעור עוסק באותן מצוות. מי שמתקשים ללמוד את 'היד החזקה', נשים שאין שעתן פנויה וילדים, יכולים בדרך זו להצטרף ללימוד היומי

קריאה מהנה צעירי חב"ד
ארגון צעירי-אגודת-חב"ד נוסד ע"י הרבי מליובאוויטש זצ"ל, נשיא דורנו, במטרה לשמש "זרוע מבצעת" לדרכה הרעיונית של תנועת חב"ד. זהו הארגון המרכזי והדומיננטי של התנועה במפעליה ופעולותיה המרכזיים והארציים לקירוב הלבבות, הנחלת מורשת ישראל, הפצת משנת החסידות, הגשת עזרה וסיוע לנזקקים, גלמודים, בני משפחות הגיבורים ונפגעי הטרור, וכן מבצעי הצלה לאומיים דוגמת המיזם להצלת ילדי צ'רנוביל, ועוד שורה ארוכה של פעילויות ושירותים.
קישורים:
http://tchabad.blogspot.com/
http://chabad.org.il/
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב