סבוריאה בפנים, עור פנים שומני ואדמומי - טיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL- קרן אור.
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

סבוריאה בפנים, עור פנים שומני ואדמומי - טיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL- קרן אור. 

מאת    [ 15/11/2008 ]
מילים במאמר: 1172   [ נצפה 7850 פעמים ]

 
 

סבוריאה מתבטאת בדלקת כרונית בעור באזורים שבהם קיימות בלוטות חלב (שומן) רבות וגורמת לקשקשת, אדמומיות, פצעונים, קילוף העור ולעיתים אף תחושת חום, גירוד ועקצוץ.

הבעיה שכיחה בגיל ההתבגרות וגם בגילאים בוגרים יותר ולעתים היא מופיעה בשילוב עם נגעי האקנה, פצעי הבגרות המופיעים אף הם באזורי הגוף העשירים בבלוטות חלב.

הטיפול המומלץ לסבוריאה בפנים - טיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL בשילוב תוספי תזונה ייחודיים המכילים פרוביוטיקה איכותית לטיפול בבעיות עור וחיזוק המערכת החיסונית, היעילים לטיפול באטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ואקנה שלהן רקע אלרגי - דלקתי - זיהומי ותכשירים העוזרים לשמר את המצב.

טיפול המונע זיהומים ומאזן את הפרשות החלב, משפר את מרקם העור ומסייע לניקוי, חיטוי והמרצת הדם, כיווץ נקבוביות וספיחת שומנים והפרשות, מניעת קשקשת יובש וקילופים איחוי וריפוי, הרגעה ואיזון הפרשת הסבום (השומן, הקשקשת) הנלווים לסבוריאה בפנים.

 מהו טיפול פוטותרפי בטכנולוגיית  IPL לסבוריאה בפנים? 

מחקרים מראים כי בעזרת קרן אור באורך גל מסוים ניתן להפחית ב-80 אחוזים ולעיתים גם יותר מתופעות הנילוות לסבוריאה בפנים.

קרני האור בהם משתמשים בטכנולוגיית  IPL הינם קרני אור שאינם מסוכנות ואינן גורמות כל נזק לעור. אלו הם קרני אור הנראה לעין, כמו פלש של מצלמה ללא המרכיבים המסוכנים הנמצאים בקרינת השמש (אולטרה ויאולט). במחקרים שנעשו נמצא שהמערכת הפחיתה משמעותית ובאחוזים ניכרים את התופעות הנלוות לסבוריאה בפנים, בכל הרמות. הטיפול מוכח כיעיל מכל שאר השיטות. טיפול קצר, בטוח וללא תופעות לוואי.

בשנים האחרונות התפתחו טיפולים חדשים המבוססים על מקורות אור ולייזרים. החידוש המהותי ביותר בטיפול בעולם בשנים האחרונות הוא האפשרות להביא לשיפור בעזרת קרן אור המביאה להטבה בבטיחות מלאה ובזמן קצר בהרבה מהשיטות הקיימות. דגם I-PULSE יוצר באנגליה והוא פרי פיתוח חדשני של רופאים מאוניברסיטת וולס ונמצא בשימוש ב-11 מדינות בעולם כולל יפן.

המכשיר עטור אישורי בטיחות בינלאומיים - משרד הבריאות האמריקאי FDA , משרד הבריאות האירופאי CE מכון התקנים האנגלי BSI ומכון התקנים הישראלי. נבחן בקפדנות באקדמיה המדעית והוכח שאינו מזיק לבריאות - לטיפול יעיל ובטוח בכל אזורי הגוף.

מהם היתרונות לטווח הרחוק בטיפול סבוריאה בפנים בטכנולוגיית  IPL?

אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול סבוריאה בטכנולוגיית IPLהיא ההחלמה המהירה, מאחר והטיפול מבוסס על אורך גל מיוחד ללא קרינת UV הוא אינו גורם לכוויות או כל נזק אחר לעור . למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה. עקרון הפעולה של מכשיר ה-  IPL הינו החדרת אנרגית אור חזקה ההופכת לאנרגית חום מרוכזת וממוקדת מבלי לפגוע בסביבה הקרובה.

מהי יעילות הטיפול בסבוריאה בפנים בטכנולוגיית  IPL לטווח הרחוק?

טיפולים בסבוריאה בפנים בטכנולוגיית  IPL נמצאו יעילים במיוחד לצמצום ואף להשמדת הדלקת ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן. ניסיון מצטבר בארץ ובעולם מראה שניתן להגיע להטבה ניכרת לאחר כ-6 טיפולים בהפרש של שבוע בין הטיפולים. טכנולוגיית IPL יעילה לא רק בהשמדת הבקטריה אלא גם באיזון יצור הסבום (השומן) בבלוטות החלב.

המכשיר נמצא בשימוש במרכז לקוסמטיקה רפואית של ד"ר דב קליין כירורג פלסטיקאי ואצל טובי הדרמטולוגים (רופאי עור).

הטיפול בסבוריאה בפנים בטכנולוגיית IPL נעשה בשילוב עם טיפולים במכון להרחקת שכבות השומן באזור הנגוע וטיפול יום יומי עם תכשירים מרגיעים בעלי מרקם קליל על בסיס מימי, אנטי בקטריאליים ואנטי פטרייתיים המונעים התפתחות של הבקטריה ומחזקים את מנגנון ההגנה הטבעי בעור, בתוספת של חומצת השומן גאמה לינולאית מסוג אומגה 6 הידועה בפעילותה להפגת מצבים דלקתיים וככלי עזר חשוב לשמירה על בריאות העור ורמת הלחות בו.

התכשירים הניתנים על ידי לטיפול בסבוריאה בפנים, הנם ממיטב המעבדות המקצועיות בארץ ובאיכות גבוהה. מכילים מסנני קרינה המותאמים מיוחד לאקלים הישראלי, מאושרים ע"י משרד הבריאות ונותנים מענה מושלם לריפוי סבוריאה המופיעה לעתים עם נגעי האקנה, פצעי הבגרות.

סדרת התכשירים לטיפול בסבוריאה, מעניקה טיפול יום יומי טבעי ועדין במיוחד לעור מעורב ורגיש. המבוסס על תכשירים שהוכיחו את יעילותם במשך שנים רות בטיפול המקצועי והאישי. המוצרים יעילים ביותר לטיפול אמיתי וארוך טווח.

למי מתאים הטיפול בטכנולוגיית IPL?

הטיפול מתאים לבני נוער ומבוגרים בריאים.

סיבוריאה מהי?

סיבו - הפרשות הסבום (חלב) מהבלוטות, ריאה - זורם. עור שהיה שמן בגיל הנעורים עלול להתפתח, עם הזמן, לעור מעורב ורגיש.

סבוריאה (Seborrhea, Seborrheic-Dermatitis) - דלקת עור חלבית שהינה בעיית עור הגורמת בעיקר להפרעה במראה האסתטי, כמו גם לסבל ולתחושת אי נוחות בעור.

שכיחותה עומדת על כ-15% מהאוכלוסייה כאשר אצל 5% היא מופיעה בצורה החמורה שלה. הסיבות המדויקות לבעיה שכיחה זו אינן ברורות עדיין, אולם גורמים רבים מגבירים את הסיכויים ללקות בה או להחמיר את תסמיניה. ביניהן: גנטיקה תורשתית, לחץ נפשי, אלרגיה למזון, תרופות מסוימות, ויש המשייכים את ההחמרה לשינויים במזג האוויר ולעונות המעבר.

בלטינית פירוש המילה סבוריאה הוא "זרימת חלב" ואכן, הדלקת נגרמת עקב בעיה בבלוטות החלב. (סבוריאה שמנה -קשקשת שומנית או סבוריאה יבשה - קשקשים יבשים ) התסמינים מופיעים בעיקר באזור הפנים: סנטר, כנפות האף, עיניים, עפעפיים, גבות, מצח, קרקפת, בחלק החיצוני של האוזניים, ובאזורי הקפלים של העור.

הטיפול התרופתי הניתן לריפוי סבוריאה כולל תכשירים אנטי-פטרייתיים, משחות על בסיס קורטיזון (סטרואידים) או אנטיביוטיקה. בהן אפשר להשתמש לטיפול קצר טווח, שימוש ממושך בהם עלול לפגוע במערכת החיסון המקומית ועל ידי כך לזרז את ההחמרה במצב.

מהם הגורמים לסבוריאה?

אחד הגורמים שזוהו כגורם לבעיה הינו סוג של שמר, (פטרייה) שנקראת " מלזיה פיטירוספורום אובלה", שמר זה התגלה בבלוטות החלב של אנשים הסובלים מסבוריאה. לא ידוע עדיין כיצד בדיוק גורם השמר לדלקת, אולם נראה כי מדובר בזיהום עורי הנגרם כתוצאה ממנו ובשילוב עם תגובה לקויה של מערכת החיסון עליו.

עוד נמצא במחקרים שיש קשר בין סבוריאה למחסור בביוטין - (שם נוסף קואנזים R ) סוג של ויטמין שלו תפקיד חיוני בפעילותם של אנזימים רבים. מחסור בביוטין עלול לגרום לסבוריאה או להופעת נגעים דמויי סבוריאה בעור. תזונה מאוזנת מספקת בדרך כלל את הכמויות הדרושות של ביוטין הנמצא בכבד, באגוזים, שעועית, חלמון ביצה, כרובית, אפונה יבשה, עדשים, פולי סויה, אורז מלא, עגבניות מזון מלכות ועוד.

בסדרה המורחבת לטיפול בסבוריאה מגוון תכשירים עשיר הנותן מענה למכלול צרכי המשתמש, טיפול בסיסי אופטימאלי (בחלופה הטבעית) המורכב מ-4 שלבים:

ניקוי, רענון, החלקה, והרגעת אדמומיות. הסדרה עשירה ברכיבים פעילים מעולם הצומח והאוקיינוסים כמו: ציפורן חתול, קוהוש שחור, חיטה, אבליפיכה, אצות ים, קמומיל, חוחובה, מי ים המלח ועוד, אשר יש להם פעילות מוגדרת על העור כמו: הרגעה, קשירת לחות, הגנה מפני חמצון, שיפור ההגיינה, ריכוך, צמצום נקבוביות, ואפילו שימור התכשירים. רכיבים אלה נבחרו במיוחד על מנת להשיג הטבה משמעותית במצב העור, הן בטווח המיידי - בעת הטיפול במכון, כמו גם בשימוש היומיומי האישי.

יש מוצא?!

גם אם לא ידוע היום מזור שבכוחו להעלים אותה לתמיד - ניתן להמליץ על התנהגות ואמצעי טיפוח המשמשים טיפול מונע קל ויעיל.

ממה מומלץ להמנע?

* להמנע מאטימה של העור בתכשירים עתירי שומן. כגון, קרם לילה, קרם עיניים עשיר או מייק אפ ותכשירי הגנה לשמש עמידי מים.

* להמנע מחימום יתר של העור במקלחת וכיו"ב.

* להמנע משפשוף של העור או קרצוף ומירוק בתכשירי פילינג.

* להמנע מיבוש יתר בתכשירי ניקוי.

כיצד מומלץ לטפל?

* יש להקפיד על ניקוי יומיומי באמצעות תכשירים יעילים ועדיינים במיוחד! לשמירה על ההגיינה. כמו כן, מומלץ לצמצם את מעטה השומן על פני העור מבלי לגרום ליבוש יתר.

* יש להחליק את העור על ידי הסרה עדינה של רובד הקשקשת הנצבר על פניו.

* יש לשמור על איזון הלחות של העור באמצעות תכשירי מיום והרגעה יעילים להרגעת האדמומיות.

* החשיפה לשמש - אם נעשית במידה מוגבלת ומבוקרת ותוך שימוש באמצעי הגנה מתאימים ודלי שומן נוטה דווקא להיטיב עם עור זה.

 

 www.iris-levy.co.il


איריס לוי - קוסמטיקאית פרא-רפואית מומחית לטיפול באקנה, פצעי בגרות בטיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL קרן אור, לאקנה, פצעי הבגרות. טיפול המונע את הצורך בשימוש בתרופות: רואקוטן ואנטיביוטיקה וללא תופעות לוואי.09-7969145 - 0502777267


 


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב