על פי הנחיית רשות המיסים מעבידים יחוייבו לערוך בעצמם את חישובי מיסויי הפיטורין
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

על פי הנחיית רשות המיסים מעבידים יחוייבו לערוך בעצמם את חישובי מיסויי הפיטורין 

מאת    [ 16/10/2008 ]
מילים במאמר: 276   [ נצפה 2097 פעמים ]

 
 
בחוזר מס הכנסה 4/2006 שפורסם ביום 08/11/2006 נקבעו הכללים שבהתקיימם מטיל מס ההכנסה את החבות לחישוב סכומי מענק הפרישה הפטור והחייב על המעביד בעצמו על כל האחריות הנובעת מכך ולא על ידי חברות הביטוח קרן הפנסיה ואו קופת הגמל כמקובל. תוך שהוא מרחיב את חבות המעביד להורות גם למשלמים אחרים קשורים כיצד לנהוג. בחוזר מס הכנסה מתאריך 09/07/2008 חודדה הנחייה זאת בשנית .מהלך זה מחייב את המעביד לנהוג בכובד ראש בהתנהלות למול טפסי 161 מעביד וטופס 161 א עובד.
להלן הכללים שבהתקיימם במצטבר יבצע המעביד את החישוב בעצמו :
1. העובד מילא את טופס 161 א במלואו .
2. העובד הצהיר בטופס 161 א כי לא היו לו פרישות נוספות ממעבידים אחרים,בתקופת עבודתו אצל המעביד.
3. אחד או יותר מהתנאים הבאים :
1]על פי חישובי המעביד ,סכום כל המענקים שיקבל העובד,מכל המשלמים,אינו עולה על תקרת הפטור בפקודה נכון להיום 10500 ש"ח לכל שנת עבודה .
2]המענק משולם ע?י המעביד ואו משלם נוסף אחד מלבדו.
3]סכום מענק פטור משולם ע?י משלם אחד נוסף למעביד וכל יתר המשלמים מנכים מס מירבי על פי חוק .
4]סכום מענק פטור משולם ע?י משלם אחד נוסף מלבד המעביד וכל יתר המשלמים הינם קופות לקצבה והעובד בחר בטופס 161 א במקלט מס של רצף קצבה על מלוא הסכומים הצבורים בקופות האלו.
חשוב !
לשם חישוב הפטור על העובד למלא במדויק טופס 161 א ולהשאירו בידי המעביד ,בהעדר טופס 161 א המעביד אינו רשאי לחשב הפטור לעובד. קופת הגמל תקבל את אישור המעביד או אישור פקיד שומה בהתאמה ,באשר לסכומי הפטור ושיעור המס שיש לנכות במקור . קופת הגמל (אומר חברות ביטוח ואו קרנות הפנסיה ואו קופות מרכזיות לפיצויים) אינם נזקקות לטופס 161 א על מנת לבצע את הנחיות המעביד בכפוף לעמידה בתנאים מעלה .


ישראל לחמן יועץ פנסיוני אובייקטיבי בכיר מורשה משרד האוצר, מנכ"ל שאול את לחמן בע"מ ייעוץ ובקרה פנסיונית לחברות וארגונים. אחימאיר 14 א' רמת גן.

טל 03-7516466 | sl@s-l.co.il
שאול את לחמן הינה חברה מובילה בלתי תלויה לייעוץ ובקרה פנסיונית בעלת וותק ונסיון עשיר, מומחית ביצירת ערך ,חסכון והגנה מקסימאלית מסיכוני ביטוח למעביד ולעובדים.
בעלי החברה, ישראל לחמן ורן שאול, הנם יועצים פנסיונים בכירים מורשי משרד האוצר המייעצים שנים לחברות בהם מערכות פנסיוניות מורכבות ומרובות עובדים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב