ביטוח תאונות תלמידים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח תאונות תלמידים 

מאת    [ 07/10/2008 ]
מילים במאמר: 475   [ נצפה 3196 פעמים ]

 
 
כל ילדי ישראל בגילאי 18 - 6 (לעיתים גם ילדים בני 5) מבוטחים בביטוח תאונות אישיות.


הילדים מבוטחים 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה ומכוסים במקרה של אירוע תאונות מכל הסוגים למעט תאונות שהפיצוי עבורן מוסדר על פי חוק כגון: תאונות דרכים, מלחמה ופעולות טרור, פעילות צבאית סדירה ונזק הנגרם במהלך עבודה .


הפיצוי אינו מותנה בהוכחה של מעשה רשלנות מצד רשות כלשהיא, כמו כן אין הפיצוי מנוכה מכל פיצוי אחר שיקבל הנפגע מכל גורם אחר בגין אותה תאונה.


גובה הכיסוי הביטוחי שונה מחברת ביטוח אחת לשנייה אך היות והתנאים בין החברות השונות דומים מאוד מצאנו לנכון להעלותם על הכתב:


א. למקרה של נכות מלאה וקבועה: ($120,000 - $80,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).
ב. במקרה של נכות חלקית קבועה: על פי אחוזי הנכות באופן יחסי לנכות מלאה. לדוגמא נכות של 25% תזכה בסכום על סך $20,000 או $25,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).
ג. במקרה של חוסר יכולת ללכת לבית הספר המלווה באישור רפואי מתאים: זכאי הילד לקבל פיצוי בשיעור של $20 - $15 ליום (בחלק מחברות הביטוח החל מהיום השישי ובחלק החל מהיום ה- 10 לתקופת אי הכושר שאיננה מאפשרת ללכת לבית הספר).
ד. פגיעות בשיניים: מזכות בסכומים נמוכים בדרך כלל כ-$250 על כל שבר בשן.

הערה: בחלק מחברות הביטוח מבוטחים גם הורי הילדים המבוטחים. יש לברר את זה אצל עו"ד מיומן.


זהירות התיישנות!

התביעה בתאונות על פי הפוליסה לביטוח תאונות של תלמידים מתיישנת ברוב המקרים כשהנפגע מגיע לגיל 21. כלומר, ניתן במרבית המקרים לתבוע פיצויים בגין תאונות שאירעו כשהנפגע היה בין גיל 6 לגיל 18, אבל את התביעה יש להגיש לא יאוחר מגיל 21 (3 שנים מהיום בו מלאו לנפגע 18 אביבים).


שכר טרחה של עורך דין

שכר הטרחה של עורך הדין נקבע באחוזים התלויים בהצלחתו בתיק.
השכר המומלץ במקרה של פשרה ולפני הגשת תביעה משפטית: 15% + מע"מ. בכל מקרה אחר: 20% + מע"מ.


הערה חשובה:
היות ומדובר במספר חברות ביטוח שמספקות את אותו השירות , תנאי הפוליסות אמנם דומים אך יתכנו שינויים בין פוליסה לפוליסה לכן, אין הכתוב בתקציר בא להחליף ייעוץ מעורך דין מיומן.


תביעות נוספות בגין אותה התאונה

במקרים רבים, ניתן לתבוע בנוסף לפוליסה הבסיסית שזה עתה עסקנו בה, גורם נוסף בגין אותה תאונה. לצורך כך יש בדרך כלל להוכיח רשלנות של אותו גורם.
לדוגמא: אם התאונה הייתה בחצר בית הספר במסגרת שיעור התעמלות והילד נפצע כתוצאה מהחלקה על ריצפה רטובה, זוהי רשלנות של בית הספר ועל כך ניתן לתבוע את משרד החינוך בתביעה נוספת.


אם התאונה היתה ברחוב והילד נפצע כתוצאה מבור שהיה באמצע המדרכה, זוהי רשלנות של העירייה ועל כן ניתן לתבוע את העירייה.


חשוב לציין שבמקרה של תביעה לא נערך קיזוז של הכספים שהתקבלו במסגרת פוליסת ביטוח תאונות תלמידים וכל תביעה היא עצמונית לחלוטין ואינה מתחשבת בתוצאות או בסכומים של התביעה השניה.


מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה כבר בשלביה הראשונים של הפגיעה כדי שניתן יהיה לבסס ביתר קלות את שאלת אחריותו של המזיק (עירייה או בית ספר) בתיק המשפטי.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב