ביטוח תאונות תלמידים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח תאונות תלמידים 

מאת    [ 07/10/2008 ]
מילים במאמר: 599   [ נצפה 3449 פעמים ]

 
 

כל ילדי ישראל בגילאי 18 - 6 (לעיתים גם ילדים בני 5) מבוטחים בביטוח תאונות אישיות תלמידים. הילדים מבוטחים 24 שעות ביממה,במשך  365 יום בשנה ומכוסים במקרה של אירוע תאונות מכל הסוגים למעט תאונות שהפיצוי עבורן מוסדר על פי חוק  מיוחד כגון: תאונות דרכים,שהפיצוי בגינה מוסדר בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים , מלחמה ופעולות טרור, פעילות צבאית סדירה  שהפיצוי בגינם מוסדר בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, או ונזק הנגרם במהלך עבודה שהפיצוי בגינו מוסדר בחוק הביטוח הלאומי ענף נפגעי עבודה . הפיצוי  בגין פוליסת תאונות ילדים אינו מותנה בהוכחה של מעשה רשלנות מצד גורם כלשהוא, כמו כן אין הפיצוי שמתקבל מחברת הביטוח מנוכה מכל פיצוי אחר שיקבל הנפגע מכל גורם אחר בגין אותה תאונה. גובה הכיסוי הביטוחי שונה מחברת ביטוח אחת לשנייה אך היות והתנאים בין החברות השונות דומים מאוד מצאנו לנכון להעלותם על הכתב:

א. למקרה של נכות מלאה וקבועה: ($120,000 - $80,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).

ב. במקרה של נכות חלקית קבועה: על פי אחוזי הנכות באופן יחסי לנכות המלאה. לדוגמא, נכות של 25% תזכה בסכום על סך $20,000 או $25,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).

ג. במקרה של תקופת אי כושר כתוצאה מהתאונה שבגינה הילד נעדר מבית הספר ובתנאי שאותה היעדרות מלווה באישור רפואי מתאים ובנוסף יש גם אישור מבית הספר שהתלמיד אכן נעדר מהלימודים: זכאי הילד לקבל פיצוי בשיעור של $20 - $15 ליום (בחלק מחברות הביטוח החל מהיום השישי ובחלק החל מהיום ה- 10  ובחלק מחברות הביטוח החל מהיום ה-15 לתקופת אי הכושר שאיננה מאפשרת ללכת לבית הספר).

ד. פגיעות בשיניים: מזכות בסכומים נמוכים בדרך כלל כ-$250 על כל שבר בשן. הערה: בחלק מחברות הביטוח מבוטחים גם הורי התלמידים המבוטחים. יש לברר את זה אצל עו"ד לתאונות תלמידים. זהירות התיישנות! התביעה בתאונות על פי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים מתיישנת ברוב המקרים כשהילד שנפגע מגיע לגיל 21. כלומר, ניתן במרבית המקרים לתבוע פיצויים בגין תאונות שאירעו כשהנפגע היה בין גיל 6 לגיל 18, אבל את התביעה יש להגיש לא יאוחר מגיל 21 (3 שנים מהיום בו מלאו לנפגע 18 אביבים).חשוב לציין שגם נושא זה אינו סגור לחלוטין, ובמקרים מסויימים ניתן להגיש תביעה בגין פוליסת ביטוח ילדים גם לאחר גיל 21 . לצורך כם יש להיוועץ ב עורך דין לתאונות ילדים

שכר הטרחה של עורך הדין נקבע באחוזים התלויים בהצלחתו בתיק תאונת התלמידים. השכר המומלץ במקרה של פשרה ולפני הגשת תביעה משפטית: 15% + מע"מ. בכל מקרה אחר: 20% + מע"מ. הערה חשובה: היות ומדובר במספר חברות ביטוח שמספקות את אותו השירות , תנאי הפוליסות תאונות ילדים אמנם דומים אך יתכנו שינויים בין פוליסה לפוליסה לכן, אין הכתוב בתקציר בא להחליף ייעוץ מעורך דין מיומן.

תביעות נוספות בגין אותה התאונה: במקרים רבים, ניתן לתבוע בנוסף לפוליסה הבסיסית של תאונות תלמידים שזה עתה עסקנו בה, גורם נוסף בגין אותה תאונה. לצורך כך יש בדרך כלל להוכיח רשלנות של אותו גורם. לדוגמא: אם התאונה הייתה בחצר בית הספר במסגרת שיעור התעמלות והילד נפצע כתוצאה מהחלקה על ריצפה רטובה, זוהי רשלנות של בית הספר ועל כך ניתן לתבוע את משרד החינוך וכן את העירייה או המועצה המקומית בתביעה נוספת. אם התאונה היתה ברחוב והילד נפצע כתוצאה מבור שהיה באמצע המדרכה, זוהי רשלנות של העירייה ועל כן ניתן לתבוע את העירייה או כל גורם אחר שאחראי לבור. חשוב לציין שבמקרה של תביעה לא נערך קיזוז של הכספים שהתקבלו במסגרת פוליסת ביטוח תאונות תלמידים וכל תביעה היא עצמונית לחלוטין ואינה מתחשבת בתוצאות או בסכומים של התביעה השניה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה  לנזקי גוף כבר בשלביה הראשונים של הפגיעה כדי שניתן יהיה לבסס ביתר קלות את שאלת אחריותו של המזיק (עירייה או בית ספר) בתיק המשפטי. פנה אלינו לקבלת יעוץ בחינם! מספר חינם:  1800-229-444 gil@gil-law.co.il אתרנו באינטרנט.

עו"ד ונוטריון גולדרייך, מתמחה בתחום נזקי הגוף. עורך דין גולדרייך הוא מומחה לתביעות ופציעות של קטינים ובעקר של ילדים. בנוסף  עו"ד גולדרייך צבר ניסיון של שנים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי. עו"ד גולדרייך ניחן בסבלנות אין סופית ובעיקר, כשמדובר בלקוחות, הוא נותן יחס אישי וחם לכל ציבור הלקוחות. כמובן, הפגישות עם הלקוחות אינן מחייבות ואינן כרוכות בתשלום. אתר-


 http://www.gil-law.co.il   מייל- gil@gil-law.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב