המשך מעצרם של האחים אברג'יל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

המשך מעצרם של האחים אברג'יל 

מילים במאמר: 276   [ נצפה 1304 פעמים ]

 
 
ת"מ 14171/08, היועץ המשפטי לממשלה נ' יצחק אברג'יל ואח'

כב' השופט יצחק מילנוב


14.09.2008

העובדות:
1. בקשתו השניה של היועץ המשפטי לממשלה, להורות על מעצרם של המשיבים למשך 20 ימים נוספים, על מנת לאפשר לרשויות ארה"ב להכין את הבקשה להסגרתם של המשיבים לארה"ב, ולהעבירה לרשויות בישראל (להלן: הבקשה השניה).

החלטה:
2. סעיף 7 (ב) לחוק ההסגרה קובע, כי יש לבדוק אם בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה מבוססת על "יסוד נסיבות המעכבות הגשת עתירה" להכרזה על המשיבים כבני-הסגרה.
3. המסגרת הנורמטיבית לבחינת בקשת מעצר לצורך הסגרה, מצויה בחוק ההסגרה, התשי"ד - 1954 ולא בחוק סדר הדין האזרחי (סמכויות אכיפה - מעצרים) התשנ"י - 1996.
4. המקום והמועד לבחינתן של הראיות והטענות בעניין תחבולה כזאת או אחרת, הוא בבית המשפט המחוזי בירושלים, בעת הדיון בבקשה להכריז על המשיבים כבני הסגרה.
5. במקרה דנן היועץ המשפטי לממשלה, נתן לבית המשפט הסבר, מעבר ל"מינימלי כלשהו", באשר ל"נסיבות המעכבות" את הגשת בקשת ההסגרה, שהעיקרית והמהותית שבהן, היא הצורך בהכנת כל מסמכי הבקשה והראיות, בפרשה בה הואשמו המשיבים, בקליפורניה שבארה"ב. בכך יצא היועץ המשפטי ידי חובתו, ואין הוא חייב, בשלב זה, להציג בפני בית משפט זה, ראיות כלשהן או להסביר ולנמק מדוע טרם הגיעו הראיות מארה"ב.
6. נזכור כי "ניסוח בקשת ההסגרה, ציודה בתיעוד הנדרש והגשת החומר כולו, כדת וכדין, בצינורות הדיפלומטיים למדינה המתבקשת, הן פעולות המצריכות זמן לא מבוטל" (ש"ז פלר דיני ההסגרה (תש"מ - 1980) ס' 784 בעמ' 467).
7. בנסיבות העניין, אין בהצעות לחלופת מעצר בעניין המשיבים 1, 2, 4, 5 כדי להבטיח את הסגרתם של משיבים אלה בעקבות דיון שהתקיים בבקשה (כשתוגש) להכריז עליהם כבני הסגרה. שוב אדגיש, כי לא מתקיימות במשיבים אלה נסיבות מיוחדות יוצאות דופן כמו מצב רפואי חמור, זקנה מפליגה, עבירות קלות, ניצולי שואה.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב