שוקלים לשנות את שמכם? - חשבו פעמיים!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שוקלים לשנות את שמכם? - חשבו פעמיים! 

מאת    [ 04/09/2008 ]
מילים במאמר: 570   [ נצפה 2146 פעמים ]

 
 


שוקלים לשנות את שמכם? - חשבו פעמיים! / מאת יואב ברנזוןהשם שלנו הוא הזהות שלנוהשם שקיבלנו מההורים שלנו הוא הזהות שלנו. הוא אינו רק שם. בדרך כלל הוא מתאר את השביל בו עלינו ללכת. כאשר אנו משנים את השם - משהו בנו גם משתנה. יש אנשים שמשנים את השם המקורי שלהם. יש כאלה שמוסיפים לשם המקורי שם נוסף. יש כאלה המשנים את שם המשפחה שלהם. ויש כאלה המוסיפים לשם המשפחה שם נוסף. כך או כך, לשינויים שאנו עושים בשמות שלנו ישנה השפעה על חיינו, כי הם משנים את הזהות שלנו.שינוי שם מעיד על רצון לשינוי אישיות. אנשים רבים המשנים את שמם במהלך חייהם עושים זאת מתוך הרגשה של דחייה עצמית ואי קבלה. הם אינם מקבלים את עצמם כפי שהם, ולכן הם מנסים "להדביק" לעצמם זהות "חדשה" או זהות שאולה. הם אינם אוהבים את עצמם די הצורך, ולכן הם משנים את שמם לשם חדש שאותו הם אוהבים, ושמייצג עבורם את מה שהם תמיד רצו להיות או להיראות בעיני החברה.שינוי שם מעיד על דחייה עצמית או דחייה של המשפחהבמקום להיות קשובים לעצמנו וגאים במה שאנחנו - אנשים רבים מנסים לברוח "מגורלם" בכך שהם משנים את שמם. ישנם כאלה המתביישים במשפחה שלהם או מנסים להתרחק מהקו המשפחתי - ולכן משנים את שם המשפחה שלהם לשם אחר. ישנם כאלה שאינם מקבלים את עצמם - ולכן משנים את שמם לשם חדש. ישנם כאלה שאינם שלמים עם עצמם ולכן הם מוסיפים לעצמם שם אישי נוסף וכך יוצרים לעצמם כפל שמות.לעתים, שינוי שם מביא גם לשינוי בחיים. אולם ברוב המקרים הוא מביא גם להתרחקות מהעצמי ולניכור מהאני האוטנטי. למראית עין וכלפי חוץ, שינוי שם יכול להיתפס כדבר חיובי. אולם מתחת לפני השטח - מאחורי המסכה והקוסמטיקה - הוא מעיד על חוסר שלמות, כוחניות עצמית, ניתוק, ניכור ובמקרים רבים גם שנאה. לשנות שם או להחליף אותו למשהו אחר כמוהו כניסיון לחתוך מעצמנו איבר חיוני. שם הוא חלק בלתי נפרד ממה שאנחנו. מי שמשנה את שמו או את שם משפחתו מנסה לעשות לעצמו "ניתוח אישיות" בו הוא כורת מעצמו חלקים לא רצויים - במקום להתמודד איתם ולקבל אותם באהבה כחלק בלתי נפרד מעצמו.ניתן להשתנות גם ללא שינוי שםהדרך לשינוי אינה מחייבת שינוי השם שלנו. ניתן להשתנות בחיים גם ללא שינוי השם המקורי שלנו. להפך, דווקא שינוי אמיתי הוא שינוי שמתחיל מתוך קבלה עצמית ואהבה עצמית ולא מתוך דחייה עצמית. יש להבין ששינוי שם יוצר בתוכנו בלבול פנימי, קונפליקטים וקשיים בלתי פתורים. למשל, מי שאוחז בשני שמות - יוצר עבור עצמו אישיות כפולה, לעתים עד כדי פיצול אישיות, וכך הוא נע מאישיות לאישיות ללא מנוח. מי שמתנער משם משפחתו ומאמץ לעצמו שם משפחה חדש - מבדיל את עצמו ממשפחת המקור שלו ומקשה על עצמו להיקשר באמת למסגרות. מי שיוצר לעצמו שם אישי חדש - קובר חלקים מאישיותו הקודמת וממית במידה רבה את האני האוטנטי שלו.שינוי שם זו דרך קלה לברוח מעצמנו ומהתמודדות עם המטען שקיבלנו. ברוב המקרים - לדרך הזו ישנם מחירים לא פשוטים, והיא אינה חוסכת מאתנו את הצורך להשתנות מבפנים. שינוי חיצוני - כמו שינוי שם - אינו יכול להוות תחליף לשינוי פנימי ולגדילה נפשית. מי שמבצע גדילה פנימית אמיתית אינו זקוק לשינוי שם. מי שרוצה באמת להשתנות אינו צריך להתנכר לעצמו או למשפחתו לשם כך. כשהשינוי בא מבפנים - דווקא השמות המקוריים שקיבלנו מקבלים משמעות חדשה ועומק שלא היה בהם. הם אינם נתפסים עוד כמכשול לשינוי, אלא הם תומכים בשינוי ממקום אמיתי ופשוט של קבלה עצמית.וטיפ לסיום: אל תמהרו לשנות את שמכם. נסו להשתנות מבפנים במקום לחפש שינוים קלים ושטחיים על חשבון האני האוטנטי שלכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב