הרשעת משלח רוצחי השר רחבעם זאבי ז''ל, ברצח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הרשעת משלח רוצחי השר רחבעם זאבי ז''ל, ברצח 

מילים במאמר: 460   [ נצפה 1457 פעמים ]

 
 
תפ"ח 516/08, מדינת ישראל נ' מג'די רחימה רימאווי

כבוד השופט יעקב צבן, כבוד השופטת גילה כנפי-שטייניץ, כבוד השופט רפי כרמל

עו"ד גאולה כהן למאשימה; עו"ד מחמוד חסן לנאשם

29.07.2008

העובדות:
1. ביום 17.10.01 נרצח רחבעם זאבי ז"ל על ידי שלוש יריות אשר נורו לעבר ראשו מטווח קצר, וזאת בהיותו שר התיירות של מדינת ישראל. פיגוע זה היה אחרון בשרשרת פיגועים בהם, על פי כתב האישום, היה מעורב הנאשם מג'די (בן חסין) רחימה/רימאווי (להלן: "הנאשם"), מטעם ארגון החזית העממית (להלן: "הארגון").

2. בכתב האישום חמישה אישומים בהם מתואר חלקו של הנאשם בצורה דומה. מעורבותו באה לידי ביטוי בעמידה "מאחורי הקלעים" - תכנון, פיקוח, ומתן הוראות. מבצעי הפיגועים נדרשו לאישורו קודם למעשה ודווחו לו לאחר ביצוע הפיגועים. הראיות למעורבותו של הנאשם מבוססות בעיקרן על אמרות המעורבים בביצוע הפיגועים, שלוחי הנאשם, אשר תיארו, הן במשטרה והן בשב"כ, את מהלך ביצוע הפיגועים, בהם שזור חלקו של הנאשם.

החלטה:
1. הטענות בדבר הפעלת אמצעים פסולים על הנחקרים הועלו כהשערה בלבד. הסנגור מודע לכך כי מקריאת האמרות והזכד"ים ניתן ללמוד כי החקירה נעשתה באווירה נינוחה, ובכפוף לתנאי חקירה. אולם, לטענת הסנגור, האמרות והזכד"ים אינם משקפים את האירועים בפועל, וגובי האמרות בחרו לרשום את שהיה נוח להם, ולא תמיד בזמן אמת. טענות אלה נטענו בעלמא ולא הובאה להם, ולו ראשית ראיה. הנאשם או העדים האחרים מלאו פיהם מים ולא העידו. לפיכך, אין לפנינו ראיה כלשהי שתהווה בסיס עובדתי לטענות הסנגור. לאור האמור, התביעה הוכיחה כי האמרות נגבו כדין.

2. מעורבותו של הנאשם בביצוע הפיגועים מיוחסת לו כמבצע בצוותא בהיותו "משלח", כאשר הטענה היא שהוא היה ה"מושך בחוטים" מאחורי הקלעים. הנאשם לא יצא לשטח לבצע פיגועים בעצמו, ודפוס הפעולה בכל הפיגועים היה דומה: הנאשם תכנן פיגוע, גייס לביצוע אדם נוסף, ולרוב - האדם הנוסף גייס אדם שלישי. הנאשם והאדם השלישי לא התוודעו האחד אל השני.

3. כבר נקבע כי התנהגותו של המבצע בצוותא מתבטאת בכך שהוא נטל חלק בביצוע העבירה כמבצע ישיר. הוא משמש גוף אחד לביצוע המשימה העבריינית. מבחינת היסוד הנפשי, נדרש, כי למבצע בצוותא יהיה היסוד הנפשי הדרוש לעבירה אותה הוא מבצע. כן נדרש כי הוא יהיה מודע לכך שהוא פועל בצוותא. מבחינת היסוד העובדתי, לא נדרש כי כל אחד מהמבצעים בצוותא יבצע בעצמו את כל היסודות העובדתיים של העבירה. ביצוע בצוותא מחייב תכנון משותף. הוא מבוסס על חלוקת עבודה בין המבצעים.

4. המעורבים השונים לא פעלו בשותפות עם הנאשם, אלא ראו עצמם כמי שנתונים למרותו של הנאשם, או של שלוחו. הנאשם הוא שתכנן, סיפק את האמצעים לביצוע העבירה, דאג לתיאומים השונים, נתן את ההוראות והפעיל את המבצעים וקיבל את הדיווחים. הנאשם היה מודע לכך כי הוא "פועל בצוותא" לצורך המשימה העבריינית, היה מודע לפרטי העבירות והתכוון בכוונה תחילה לרצוח מספר רב של ישראלים. לאור כל האמור, הנאשם היה שותף כמבצע בצוותא לכל המעשים המיוחסים לו בכתב האישום. הנאשם הורשע בחברות בארגון טרוריסטי; ניסיון רצח; עבירות נשק; ובגין האישום החמישי, רצח השר גנדי, הואשם ברצח.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב