כיצד למנוע את הדעיכה בסיום השימוש בסטרואידים האנבולים?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד למנוע את הדעיכה בסיום השימוש בסטרואידים האנבולים? 

מאת    [ 22/07/2008 ]
מילים במאמר: 814   [ נצפה 3622 פעמים ]

 
 

כיצד למנוע את הדעיכה בסיום השימוש בסטרואידים האנבולים ?

מתוך הספר: "סטרואידים - כל מה שרצית לדעת! ולא העשת לשאול?"
אוקי אז כולם שמעו את המילה: "סטרואידים אנבולים"?! ובוודאי אילו אשר נטלו אותם ועלו במשקל גופם תחילה חשו התרוממות רוח תחושת כוח פיזי ומנטאלי.....

אך בסיום הסייקל או לאחריו רבים חשים את "הצניחה" או "הנפילה" .....
בכדי למנוע או למזער את "הנפילה" במסה ספורטאים משתמשים בתרופות בעלות השפעה אנבולית גבוהה ורמה אנדרוגנית נמוכה. כמו כן, רצוי להפסיק את השימוש בהורמונים באופן מבוקר והדרגתי. הנ"ל יצמצם את הדעיכה במסת השרירים, אך גם את הטראומה הפיזיולוגי למערכות גופו של הספורטאי.טוב אז כך: לאחר סיום הסייקל מניעת הדעיכה במסת השרירים, תתבצע במספר משורים, שלהלן יפורטו:

1.הבעיה הראשונה, הינה להחזיר לתקנה את המערכת האנדוקרינית (הורמונאלית). בעיקר את הציר היפופיזה - היפותלאמוס. היות ולאחר סיום השימוש בתרופות הסטרואידיות, מערכות אילו דוכאו כתוצאה ממתן אקסוגני של טסטוסטרון או נגזרותיו (בעיקר מדובר כאן אודות השפעתן של התרופות בעלות פעילות אנדרוגנית חזקה).
2.הבעיה השנייה, הינה ברמות הקורטיזול הגבוהות, לאחר סיום הסייקל. תגובת ההורמון קורטיזול - גורמת לתהליך קטבולי. כמו כן, יש לציין, כי הרטפטורים (קולטנים) האנבולים עדיין חסומים ויהיו פנויים לתגובה אנבולית רק לאחר תקופת זמן מה לאחר סיום השימוש בהורמונים.

גורמים שונים המסייעים לצמצם את התהליך הקטבולי בסיום הסייקל:

קריאטין מונוהידראט:
מכיוון שידוע כי הקריאטין מונוהידראט מסייע לשמור על הנוזלים בתוך השרירים, ומכביר את הכוח הפיזי. מומלץ מאוד ליטול אותו בסיום הסייקל.
רצוי ליטול כ- 30 גרם ליום במנות מחולקות של 5 גרם בכל מנה. למשך כ- שבועה עד עשרה ימים. ולרדת בהדרגתיות בכל שבוע למינון של 25 גרם, 20 גרם, 15 גרם, 10 גרם, 5 גרם וסיום לבצעה הפסקה של כ עשרה ימים.
יש לציין, כי המינון של הקריאטין אמור להתבצע בהתאם למשקל הגוף ואחוזי השומן. על כן, יש לבדוק זאת אצל איש מקצוע מיומן אשר יקבע את המינון המדויק.
מה גם, שהדבר תלוי בסוג הסטרואידים ו/או בקומבינציות הניטלים ע"י האדם !!!

מסטרולון:
יש לציין, כי ספורטאים נוטלים גם כ- 25 מ"ג של מסטרולון לקראת הרבעון האחרון לסיום הסייקל.
המסטרולון הינו סטרואיד אנדרוגני המתפקד כאנטי-ארומאטי. פיתוח גוף.

פוספטידיל-סרין:
פוספוטידיל סרין - זהו אחד ממרכיבי המפתח בממברנות של תאי עצבים - המקום בו תאי מוח מוסרים ומקבלים מסרים. מחזק מעבר אינפורמציה. יעיל במיוחד למניעת הידרדרות, היכולת הקוגנטיבית והתפתחות דמנטיה.
רמות קורטיזול גבוהות ניתן להקטין ע"י מתן מספר חומרים "סודיים", שאחד מהם הינו פוספטידיל-סרין, במינון של 800 עד 1.000 מ"ג ליום בדומה לתרופות אנטי-ארומטיות, כמו: ציטדרן, אך הציטדרן חוסם גם את ייצור האנדרוגנים - וזה הדבר שספורטאים לא בדיוק מעוניינים בו !!! כמו כן, בסיום השימוש בציטדרן יגיע בתורו התגובה של המשוב השלילי - אשר בהמשך יגרום לעלייה ברמת הקורטיזול עם הפסקת השימוש בציטדרן.

ציקלופניל:
בשבוע האחרון של הסייקל ספורטאים נוהגים להגביר את המינון של המסטרולון לכ- 50 מ"ג ליום. ובאותו הזמן לכלול גם את השימוש בציקלופניל. בריאות וכושר.
הציקלופניל הינו אסטרוגן המתפקד כאנטי-אסטרוגן, וממריץ את ייצור הטסטוסטרון בגופנו.
הציקלופניל פועל בדומה לנולבדקס, אך יחד עם זאת הוא (הציקלופניל) אינו חוסם את הארומטיות של הטסטוסטרון, כלומר שהאסטרוגנים החזקים יותר בגוף לא יוכלו להיות  פעילים. הציקלופניל אמור להינטל פעם היום במינון של 100 מ"ג.

dhea:
זהו הורמון המיוצר בבלוטת יותרת הכליה. הוא מהווה חומר מוצא ליצירת הורמוני המיןבגופנו, למשל האסטרוגן והטסטוסטרון. לא לחינם הוא מכונה "האמא של כל ההורמונים".
החל מגיל 30 לערך פוחת ייצורו הטבעי של ההורמון בגוף, עד שבגיל 80 פוחתת הפרשתוב-95%-80%. גם במצבים של מחלות קשות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, סרטן, מחלות לב, הפרעותאוטואימוניות והשמנת יתר נמצא חסר בהורמון.
בהמשך או במקביל אנו רוצים שבסיום הסייקל רמות הטסטוסטרון הטבעיות יישארו גבוהות. לכן עלינו להגביר את רמתו ע"י נטילת תוסף מזון (פרו-הורמון) הנקרא: dhea במינון של 250 מ"ג ליום. יש להתחיל את השימוש ב- dhea כשבוע / שבועיים לפני סיום הסייקל.
דיאטה, הרזיה מהירה.


שבוע לפני סיום הסייקל, ספורטאים לרוב מגבירים את המינון של הציקלופניל ל- 200 מ"ג ליום. אך בהמשך ליטול את המסטרולון וה- dhea במינונים מקובלים...

שלושה ימים לפני סיום הסייקל מרבית הספורטאים נוטלים hcg (כוריגון) במינון של 5.000 iu (המינון תלוי בסוג התרופות שנטל הספורטאי ובפרק הזמן), בכדי שגופו ייצר יותר טסטוסטרון באופן טבעי. יש לציין, כי מעל למינון הנ"ל גופנו ימיר את התרופה לאסטרוגן.

יום יומיים לפני הסיום, ספורטאים נוטלים כלומיפאן ציטראט או כלומיד.
הכלומיד משפעל את הציר היפופיזה - אשכים בכדי שהאחרון ייצור הטסטוסטרון (בתאי לידינג). לרוב מינון שכיח הוא בתחילה 100 מ"ג ליום. וכעבור כארבעה עד חמישה ימים. בנקודה זו מפסיקים את השימוש ב- dhea. וגם יורדים במינון של המסטרולון ל- 25 מ"ג ליום. והציקלופניל ל- 100 מ"ג ליום. וכעבור מספר ימים - שלושה עד חמישה ימים, מפסיקים ליטול את הציקלופניל.

יש לציין, כי אפשרות נוספת היא, להתחיל סייקל של קלנבוטרול הידרוכלוריד, במינון של 20 מק"ג ליום,  ולעלות עד למינון של 80 עד 120 מק"ג ליום. - הדבר תלוי גם במינון אשר גופך מסוגל לקבל ללא תופעות לוואי. וירידה חזרה למינון נמוך (כמובן באופן הדרגתי!!!).

 

ד"ר קובי עזרא (Ph.D) מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן אישי. מכין ספורטאים ודוגמנים לקראת תחרויות ומופעים. כתב את הספרים: 1. אבן הפינה בתחום פיתוח גוף. 2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי. 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול! הורמון גדילה. לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140


מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר אישי. מרצה ומלמד בתחומי התזונה, הרפואה והספורט בבית הספר למאמנים אוניברסיטת ת"א - וינגייט, במדרשה לתרבות הגוף - אמריקה ישראל, ובמכון מור (חברת בת של קופת חולים כללית).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב