הקמת חברות אופשור - BVI
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הקמת חברות אופשור - BVI 

מאת    [ 10/07/2008 ]
מילים במאמר: 871   [ נצפה 4437 פעמים ]

 
 
התאגדות כחברה פרטית בחו"ל, היא אחת מן הדרכים הנפוצות לניהול עסק בעל מאפיינים בינלאומיים או להחזקת רכוש ונכסים בחו"ל. איי הבתולה הבריטיים (BVI) הינם אחת מן הטריטוריות אשר בהן מתאגדות חברות רבות, אשר מטרתן אחזקת נכסים במקומות שונים בעולם או ניהול עסקים בינלאומיים, מחוץ לאיים עצמם.

חברות אלו (International Business Companies), נהנות מגמישות רבה וממשטר דיני חברות הייחודי להן בטריטוריה. הקמת חברה או רישום חברה או במינוח משפטי "ייסוד חברה", היא תהליך המורכב מפעולות פרוצדורליות בחלקו, אל מול רשם החברות המקומי, ומהבנות עסקיות בין בעלי המניות, במידה ובה מדובר בחברה אשר לה מספר בעלי מניות. כדאי לדעת, כי חברות אופשור הנרשמות באיי הבתולה, מנועות מלנהל עסקים או להחזיק נדל"ן בטריטוריה. לעניין זה, ראו המפורט להלן.

פעולות מקדימות להקמת חברה חדשה
בחירת שם

בחירת שם לחברה, הינה אחת מדרישות היסוד לפני רישום החברה. לכל חברה יש שם (שנתנו לה מייסדיה . . . בדרך כלל). חברה יכולה לבחור לעצמה כל שם ובלבד שאינו פוגע בשמה של חברה אחרת, אינו מהווה עבירה על החוק ואינו נוגד את תקנת הציבור. לא ניתן לרשום חברה עם שם הדומה או זהה לחברה אשר התאגדה זה מכבר או שם שהוא סימן מסחר רשום של חברה, בשל חשש לתחרות בלתי הוגנת ופגיעה במוניטין של החברה הראשונה. מטעמים אלו, רשאי רשם החברות לסרב לרשום חברה עם שם כאמור.בנוסף, ישנו איסור בדבר שימוש בשמות המרמזים על חסותה של הממשלה המקומית, חסותה של המדינה או על קשר עם אחד מגורמים אלו, או כל שם המרמז לקשר עם משפחת המלוכה הבריטית.

בדיקת השם המבוקש לחברה, האם זמין או לא?

במקרה בו חברה אחרת עושה שימוש בשם דומה, יש לקבל אישורים מתאימים על מנת שהחברה החדשה תוכל להשתמש בשם. במידה ולא ניתן לקבל את הסכמתן של החברות המשתמשות בשם או בשם הדומה לשם הנבחר, יהיה צורך לבחור בשם חלופי.נקודה נוספת אשר כדאי לשקול בהקשר זה, נוגעת לתחום האינטרנט. לאחר רישומה של החברה יכולים המייסדים לגלות בבואם לרשום שם מתחם (הדומה או זהה לשם החברה) כי השם המבוקש תפוס וחמור מכך, האתר העושה שימוש בשם זה, הינו בעל מוניטין רב בתחומו ואפילו ייתכן כי מדובר בסימן רשום. נושא זה עלול להתגלות כבעייתי ביותר בהמשך דרכה של החברה.

בחירת דירקטורים ראשונים
על המייסדים לבחור בדירקטורים הראשונים אשר ישמשו בחברה, ועל המועמדים לחתום על הסכמה לשמש כדירקטורים ראשונים בחברה.

קביעת משרדה הרשום של החברה ונציג מקומי

כחלק מתהליך הרישום, על החברה לקבוע כתובת אשר תופיע ברישומי רשם החברות ככתובתה הרשמית של החברה. לכתובת זו, יומצאו כל המסמכים הרשמיים הנוגעים לחברה. מטרת כתובת המשרד הרשום הינה לאפשר לכל אדם לשלוח לחברה דבר דואר כזה או אחר, או לפקוד את משרדה הרשום במידת הצורך.

בנוסף, לחברה צריך שיהיה נציג מקומי (Agent) אשר משמש כתובת קשר רשמית של החברה במדינה ונציג זה חייב להיות בעל רישיון של חברת ניהול מקומית.

רישום החברה - המסמכים הנדרשים

תזכיר ותקנון לחברה - התזכיר התקנון הינם למעשה "ספר החוקים" של החברה ומנוסחים ע"י עורכי דינה של החברה כך שישקפו את רצון המייסדים ואת סמכויותיה של החברה. התקנון יפרט בין היתר את מטרות החברה ומהן גבולות סמכויותיה, היכן שהדבר אינו מוגדר בחוק. ניתן לעשות שימוש בתקנון מצוי, אשר נותן מענה כללי למרבית הנושאים הנוגעים להתנהלותה של החברה. יחד עם זאת, במידה ומדובר במספר בעלי מניות ובתוכניות עסקיות מסויימות, מומלץ לנסח הסכם מייסדים ולכלול את הוראותיו הרלבנטיות בתקנון החברה אשר ינוסח במיוחד בעבור החברה.

טפסי רישום- טפסים רשמיים הנדרשים ע"י רשם החברות לשם טיפול בפן הפרוצדורלי של רישום החברה.

אימות זהות בעלי המניות- בטרם ייסודה של החברה, יש לאמת את זהותם של בעלי המניות אשר ישמשו כבעלי מניותיה הראשונים של החברה.

אימות זהות הדירקטורים הראשונים - בטרם ייסודה של החברה, יש לאמת את זהותם של הדירקטורים אשר ישמשו כדירקטורים הראשונים של החברה וכן יש לקבל הסכמתם בכתב לשמש ככאלו.

התאגדות באיי הבתולה (BVI) - נתונים כלליים

סוג החברה: חברה פרטית בערבון מוגבל (IBC)

הזמן הדרוש להתאגדות: עד 7 ימי עסקים (ישנן חברות מדף)

שיעור מס החברות: 0%

מס המוטל על דיבידנד לבעלי המניות: 0%

זכאות להקלות מכח אמנות למניעת כפל מס: לא

מגבלות לעניין פעילות: חל איסור לנהל עסקים ולהחזיק נדל"ן באיי הבתולה. חל איסור על ניהול עסקים בתחום הבנקאות, הביטוח, ביטוח משנה, ניהול השקעות, ניהול קרנות השקעה, ניהול נאמנויות, נאמנות, ייעוץ השקעות או כל פעילות אחרת אשר יש בה כדי להצביע על קשר עם מגזר השירותים הפיננסיים או תחום הביטוח.

מגבלות לעניין שם החברה: שמות הדורשים אישור מיוחד או רישיון כוללים את המלים: בנק, בנק למשכנתאות, חסכון, הלוואות, ביטוח, ביטוח משנה, ניהול קרנות, קרן השקעות, נאמנות, נאמנים, לשכת המסחר, אוניברסיטה, עירוני או מילים המקבילות להן בשפה זרה.

סיומות השם: הסיומות הבאות נהוגות באיי הבתולה לציון היותן של החברות מוגבלות: Limited, Corporation, Incorporated, Societe Anonyme, Sociedad Anonima או קיצור של אחד מהללו.


הון המניות

ערך נקוב רגיל: דולר ארה"ב

ערך נקוב אחר: כל מטבע

הון רשום רגיל: US$50,000

סוגי מניות: רגילות, ללא ערך נקוב, בכורה, ניתנות לפדיון ומניות עם או בלי זכויות הצבעה

דירקטורים

מס' דירקטורים נדרש: לפחות דירקטור אחד

מקום מושב הדירקטורים: לא חייב להיות תושב מקומי

מרשם ציבורי של הדירקטורים המכהנים: לא

כינוס ישיבות הדירקטוריון: בכל מקום

בעלי המניות

מס' בעלי מניות נדרש: לפחות אחד

מרשם ציבורי של בעלי המניות: לא

כינוס אסיפות בעלי המניות: בכל מקום

מזכיר החברה: לא חלה על החברה חובה למנות מזכיר חברה אך ניתן. המזכיר אינו חייב להיות תושב מקומי

דוחות שנתיים: החברה מחויבת לנהל ספרי חשבונות ולהכין דוחות שנתיים מבוקרים. החברה איננה חייבת להגיש דוחות שנתיים. הדוחות אינם ניתנים לעיון ציבורי ואינם מוגשים לרשם החברות.

מידע נוסף באתרנו
עו"ד ארז אלמוג הינו מייסד ושותף בכיר במשרד עורכי הדין אלמוג, ליפר נגר, אשר נוסד במקור בשנת 1999. המשרד עוסק בתחומי המשפט המסחר, נדל"ן, ליטיגציה ועוד. על מנת ללמוד אודות המשרד, הכנסו לאתר האינטרנט שלנו בכתובת: http://www.almog-law.com

למידע נוסף בעניין הקמת חברות ב BVI הקליקו כאן: http://www.almog-law.com/WebContent/jsp/item.jsp?id=263
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב