ערעור על חיוב בתשלום מזונות אישה ''מדין מעוכבת''
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ערעור על חיוב בתשלום מזונות אישה ''מדין מעוכבת'' 

מילים במאמר: 204   [ נצפה 1675 פעמים ]

 
 
ע"מ 1357/04, נ.ר. נ' נ.כ.

כב' השופטת י' שטופמן

עו"ד בלס למערער; עו"ד אושרי למשיבה

17.11.2005

העובדות:
המערער חויב על ידי בית המשפט לענייני משפחה בתשלום מזונות מדין מעוכבת, החל מיום הגשת התביעה ועד ליום סידור הגט. לטענת המערער, בית הדין מעולם לא חייב אותו במתן גט ולכן טעה בית משפט קמא בחייבו בתשלום מזונות מעוכבת. לעומת זאת, לגישת המשיבה, יש לפרש את החלטת בית הדין הרבני נשוא הליך זה כמחייבת מתן גט על ידי המערער.

החלטה:
א. קיים מידרג בפסיקת בית הדין הרבני לקביעת גט בין בני זוג. חשיבות הענין, נוגעת, בין היתר, לשאלת חיוב הבעל במזונות אישתו המעוכבת. רק אם קובע בית הדין חיוב במתן גט או אם כופה ביה"ד מתן הגט, זכאית האשה המעוכבת בתשלום מזונות מדין מעוכבת.
ב. במקרה דנן, בית הדין הרבני נתן החלטה נוספת בעניינם של הצדדים ובה הבהיר כי לא חייב את המערער במתן גט. על כן, שגה בית משפט קמא, משקבע כי בית הדין הרבני דווקא חייב את המערער בגט, אף על פי שזה האחרון הבהיר את החלטתו בנדון.
ג. עוד ציין ביהמ"ש, כי אין לייחס משמעות של "הודאת בעל דין" לאמירות המערער, במסגרת כתב תובענות שהוגש בהליך הנוגע למזונות בנם של הצדדים, לפיהן לכאורה "מודה" המערער בכך שבד"ר חייבו במתן גט בעבר.

הערעור נתקבל
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב