בקשה לקביעת משמורת באופן זמני
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בקשה לקביעת משמורת באופן זמני 

מילים במאמר: 316   [ נצפה 1420 פעמים ]

 
 
תמ"ש 4040/07, י.ס.מ נ' א.א.מ.

כב' השופטת ש' גליק

עו"ד ריאד אבו פול למבקש; עו"ד נצר סמארה למשיבה

21.11.2007

העובדות:
המבקש והמשיבה נשואים מזה כ- 20 שנה, ומנישואיהם נולדה הקטינה ב- 21.3.96. בפברואר 2007 עזבה המשיבה את בית המבקש ועברה להתגורר בבית הוריה. לטענת המבקש מאז פרידת הצדדים התגוררה הקטינה בעיקר אצל אביה. לקראת סוף אוגוסט הסתבר למבקש, כי המשיבה פנתה אל מנהל מחלקת החינוך ואמרה כי היא בהליכי גירושין וביקשה ממנו מכתב הסכמה לשחרר את הקטינה ממסגרת הלימודים בבית ספרה כיוון שהיא עברה לגור אצל הוריה ואכן, ניתן לה מכתב כזה. לאחר שהמבקש, לטענתו, העמיד אותו על טעותו הוציא מנהל מחלקת החינוך מכתב ביטול של מכתבו הקודם. לפיכך נתבקש על ידי האב סעד זמני לפיו תוחזר הקטינה למשמורתו.

החלטה:
א. אשר לסמכותו של ביהמ"ש לענייני משפחה, מאז חקיקתו של סעיף 13 (ב' 1) לחוק בית משפט לענייני משפחה תשנ"ה - 1995, חדל עניין משמורת קטינים, בכל הנוגע לעדה המוסלמית מלהיות בסמכותו היחודית של בית הדין השרעי, והסמכות לדון בעניין זה הוקנתה גם לבית המשפט לענייני משפחה, היינו לשתי הערכאות סמכות מקבילה. הדיון בענייני משמורת בבית הדין השרעי מותנה בהסכמת הצדדים. כלומר: משעה שאחד הצדדים אינו מסכים להקנות לבית הדין השרעי סמכות או שהוא חוזר בו מהסכמתו להתדיין בבית הדין אין יותר לצדדים הסכמה משותפת, ובהעדרה של זו ספק אם יש סמכות לבית הדין להוסיף ולדון.
ב. לגופו של עניין עמד בית המשפט על כך, שהשיקול הבלעדי המנחה את בית המשפט בדונו בסוגיית משמורת הילדים הינו עיקרון טובת הקטין. הפסיקה הנחתה כי בבוא בית המשפט להידרש לסוגיית משמורת הקטינים עליו לשקול בכל מקרה את טובתו הקונקרטית של הקטין שעניינו נכון בפניו.
ג. במקרה דנן לא הוגשה חוות דעת מקצועית בנידון ובאי הכוח אף לא חקרו את תצהירי הצדדים. בנסיבות אלה קבע בית המשפט, כי מוטב שלא לגרום לקטינה טלטלה נוספת והעברתה, שוב, לבית אביה. על כן, לעת עתה, הוחלט על הותרת המצב על כנו ודחיית בקשתו של האב לקבוע כי הקטינה תהא במשמורתו.

הבקשה נדחתה


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב