איכות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

איכות 

מאת    [ 17/06/2008 ]
מילים במאמר: 428   [ נצפה 3897 פעמים ]

 
 
איכות היא מושג חמקמק. משום תכונת החמקמקות של המושג, עסקו בנושא פילוסופים רבים בנסיונם לעמוד על מהותו. גם אני סבורה כי ניתוח של המושג הוא אפשרי ראשית באמצעים של דיון פילוסופי, ורק לאחר מכן - באמצעים פרקטיים אותם ניתן ליישם בפועל ובהתאם לנושא בו אנו עוסקים.

אחד מהפילוסופים הפופולריים ביותר אשר עסקו בנושא מהות האיכות הוא רוברט מ. פירסיג - בספרו "זן ואמנות אחזקת האופנוע" - ספר אשר הוגדר כ"ספר הפילוסופיה הנקרא ביותר בתולדות האנושות". אני קראתי את הספר לפני שנים רבות, ולמרות שחלף זמן רב מאוד מאז, הסוגיות המרכזיות בהן עוסק הספר ממשיכות להעסיק את מחשבתי לעיתין קרובות.

ברמה הפילוסופית של הדברים - ניתוחו של פירסיג את המושג "איכות" - מקובל עליי, ומסביר אותו כמושג מכונן, אשר מגדיר למעשה את המציאות ואת הדרך בה נוכל להסתכל על העולם. בספרו, המחשבה על המושג הכל כך מופשט ולא נגיש גורמת לכותב לאבד את דעתו עד לאשפוז במוסד לחולי נפש. אני אנסה להוריד את הדיון במושג לרמות יותר נגישות ויישומיות כך שנוכל כולנו ליהנות מהדיון מבלי להזיק לעצמנו :-)

הגדרה אחרת למושג חמקמק זה, קצת יותר מובנת וברורה - היא "רמת מושלמות", וכאן המושג "מושלם" נמצא בשימוש לא אבסולוטי ולא סובייקטיבי. כלומר - על התייחסותנו למושג "מושלם" כנקודה שממנה לא יכול להיות יותר טוב - עלינו להתפשר, וזאת על מנת לבסס את ההבנה כי ישנן דרגות או רמות של מושלמות, וכי איכות הוא מדד לרמות אלה.

כאשר מגיעים לרמה המעשית של הדברים, פעמים רבות אני כותבת כי המאמרים הקיימים באתר מאמרים הנם כולם מאמרים איכותיים - מאמרים אשר עמדו בתנאי האיכות של האתר. כאשר אני מתייחסת לאיכות או לאיכות של מאמרים באופן יישומי - עליי לקבוע מבחן קל יותר עבור צוות העריכה, מבחן אותו יכול כל עורך בעל ניסיון ליישם בפועל.

למבחן זה אקרא "הרצון להשתייך", ואם פורטים את הרעיון לשלבים:

• מטרתו של אתר מאמרים הנה להציג תוכן איכותי בסטנדרט גבוה

• על מנת להציע תוכן בסטנדרט גבוה עלינו לגייס כותבים איכותיים

• הדרך הטובה ביותר לגיוס כותבים הנה באמצעות מסך הבית של האתר - כותבים אשר מגיעים למסך הבית של האתר ומתרשמים ממנו, ירצו גם הם לקחת חלק בהצלחה

• על מנת ליצור מצב בו כותבים איכותיים יתרשמו מהתכנים המוצגים במסך הבית, על צוות העריכה ליצור מצב בו מוצגים באתר רק מאמרים איכותיים

וכאן אנו מגיעים להגדרה של מאמרים איכותיים, והיא:

"מאמרים אשר יגרמו לכותבים בעלי שיעור קומה לרצות להצטרף לאתר מאמרים ולפרסם בו את פרי עטם"

כך, זהו המבחן בו עומד כל מאמר אשר מוגש לאתר מאמרים. אני מקווה שלא העמסתי עליכם יותר מדי במאמר זה, אבל אני מוצאת כי על מנת לעשות את הדברים בצורה איכותית, צריך שתהיה פעולה המבוססת ברמה הפילוסופית - ומיושמת ברמה המעשית, וכך אנו עושים.

מיכל מורנו הנה מנהלת פרוייקטים בחברת מורנו'ס שיווק באינטרנט

ועורכת ראשית באתר מאמרים - הספרייה הגדולה בישראל להפצת מאמרים לשימוש חופשי ברשת האינטרנט
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב