רישיון עסק- הקדמת תרופה למכה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רישיון עסק- הקדמת תרופה למכה 

מאת    [ 12/06/2008 ]
מילים במאמר: 446   [ נצפה 5206 פעמים ]

 
 
רישוי עסקים- הקדמת תרופה למכה


לא פעם אנו נתקלים בבעלי עסקים חדשים שפתחו את עסקיהם ללא ידיעה שיש להם כלל צורך ברישיון עסק או בעלי עסקים ש"רצו במקביל". כלומר, פתחו עסק ותוך כדי התחילו בתהליכי טיפול בהוצאת רישיון עסק אל מול מחלקות רישוי עסקים.

לצערם של שני סוגי בעלי העסקים הם הפעילו את עסקיהם, לפחות בתחילת דרכם, ללא רישיון עסק.

אילו הייתה בעייתם רק הסדרת רישיון העסק-ניחא ואולם, במקרים רבים מוצאים עצמם אותם בעלי עסקים במקרה הטוב עם דרישות התאמה שונות מהביצוע, דבר הגורר אותם לעלויות נוספות, במקרים הרעים גם תביעות וקנסות ולעיתים חמור מכך צווי סגירה.

מאחר ודרישות המחלקות והאגפים השונים עלולות שלא לעמוד בקנה אחד עם התכנון, התקצוב, מאפייני הנכס עצמו וכפועל יוצא לא לעמוד בקנה אחד עם חלומם!? ונוכח התגברות מנגנוני האכיפה והשתכללות מחלקות ואגפי רישוי עסקים אנו מוצאים לנכון ליתן מספר עצות מנע שעשויות בהחלט לחסוך סכומים ניכרים ובטח לבטח עוגמת נפש.

ניתן לומר שככלל פתיחת עסק מחייבת בדיקה ראשונית ומקדימה האם העסק המיוחל טעון רישיון עסק לפי צו עסקים טעוני רישוי עסקים.

להלן מס' נקודות אותן אנו נמליץ לברר קודם שקבלת ההחלטה בדבר השכרת הנכס:

א. להתייעץ עם בעל מקצוע קודם ש"סוגרים" על מקום חדש- זאת על מנת לבחון אם היעוד התכנוני של הנכס מאפשר שימוש המתאים לאופיו של הנכס. שאחרת, עלול להיקלע בעל העסק לדרישה להוצאת היתר לשימוש חורג וקבלת היתר שכזה כלל אינה מובטחת.

ב. באותה נשימה לבחון האם הנכס עצמו מתאים לדרישות אותן, ככל הנראה, יציבו הגורמים המאשרים- לדוגמא: גודלו, מיקומו, יציאות חירום, דרכי גישה וכיוב'. דרישות מחלקות ואגפי הרישוי מתייחסות לאופיו ומהותו של העסק ביחס לנכס וטומנות בחובן דרישות ספציפיות של כיבוי אש, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה וכיוב'.

ג. חוות דעת מקדמית- הגם שהחוות דעת כאמור עלולה לעכב את תחילת הפעילות, עדיין אותה חוות דעת מקדמית של הגוף המאשר תחסוך בד"כ עלויות ניכרות. אנו בהחלט מוצאים לא מעט מיקרים שאילו היתה חוות דעת כאמור, בעל העסק היה פועל באופן שונה אם בכלל שוכר את הנכס.

ד. דרישות חריגות- לדוגמא דרישות כיבוי אש, יכול ולעסק תיהיה דרישה חריגה למערכות כיבוי אש שאינן נמצאות בנכס. ניתן לעיתים להפיל את הדרישה על בעל הנכס אך האחרון לא בהכרח יסכים להתקין מערכות כאמור. מדובר בעלויות אדירות שלא בטוח שכלל כדאיות לאותו בעל עסק שירצה לשכור את הנכס.

ה. חריגות בניה- אחת מדרישות הבסיס לקבלת רישיון עסק הינה שהנכס כולו נבנה בהיתרים. לא פעם שוכר בעל עסק תמים נכס וכלל אינו מודע כי בנכס יש חריגות בניה. למרות שקיימת אפשרו לגדר סיכון זה בהסכם מבחינת אחריות עדיין לא ירצה בעל עסק להתחיל עסקיו עם ידיעה שאולי לא יזכה לקבל את רישיון העסק שכן הנכס כלל ללא היתר (כולו או חלקו- משנה דגש לגלריות וסככות).

כמובן שישנן דרישות ומרכיבים נוספים הטעונים בדיקה אותם מומלץ לברר מול בעל מקצוע המתמחה בטיפול בתחום.


הכותב הינו מחברה ריפאנד המתמחה בטיפול והסדרת רישיונות עסק, טיפול בהיתרי בניה ושימושים חורגים.
לחומר נוסף ניתן לפנות לאתר הבית www.refund.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב