תיאום מס - מורה נבוכים
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

תיאום מס - מורה נבוכים 

מאת    [ 04/06/2008 ]
מילים במאמר: 338   [ נצפה 11355 פעמים ]

 
 

כל שכיר אשר עובד בשני מקומות עבודה במקביל חייב לבצע תיאום מס. גם שכיר אשר מקבל פנסיה מהמעביד לשעבר (דוגמא גמלאי צה"ל אשר מקבל פנסיה מצה"ל) או מקרן פנסיה ועובד במקביל חייב לבצע תיאום מס על הכנסותיו.

מדוע שכיר חייב לבצע תיאום מס :

שכיר שלא יבצע תיאום מס אזי מקום העבודה המשני שלו יהיה חייב ע"פ חוק לנכות לו מס מרבי של 47% על המשכרות ברוטו, דבר שמרבית המקרים יהיה גבוה מהדרוש. על כן, על העובד השכיר כדאי לבצע תיאום מס בתחילת שנת המס. כיצד מבצעים תיאום מס יש לגשת לפקיד השומה ולבצע תיאום מס במידה ויש לך תיק במס הכנסה. תיאום המס יבוצע במשרדי מס הכנסה שבו מתנהל תיקך. במידה ואין לך תיק במס הכנסה תיאום המס יבוצע במשרד השומה הקרוב ביותר למקום מגוריך.

אילו מסמכים יש לצרף לבקשה לתיאום מס:

יש למלא טופס 116א' במשרד מס הכנסה (בקשה לתיאום מס). יש לציין בטופס זה את מקורות ההכנסה שלך ואת מס' תיקי הניכויים של כל מעביד. בנוסף לתלושי 116א' יש לצרף: תלושי המשכורת ממקומות העבודה או ממשלם הפנסיה. אישורים על תשלומים בגין שכר סופרים, מרצים וכדומה (במידה ויש). גמלאים יצרפו בנוסף לתלושי הקצבה גם את טופס ה - 161 (טופס מהמעביד על קבלת מענק פרישה/פיצויים). יש לציין שכחלק מהמקרים מגיע לעובד השכיר הקלות במס ע"פ החוק. על כן במקרים אלו יש בעת עריכת תיאום המס לצרף מסמכים רלוונטים בהתאם לסוג ההקלה המבוקשת. לדוגמא: חיל משוחרר יצרף לבקשה תעודת שחרור מצה"ל. לאחר הגשת הבקשה ינפיק פקיד השומה את טופס תיאום המס. טופס זה מופנה אל מקום העבודה המשני ובו מצוין כמה מס יש לנכות לעובד. למעשה מקום העבודה העיקרי של העובד ינכה מס בהתאם למדרגות המס ויזכה בנקודות הזיכוי המגיעות ע"פ חוק כאילו שהוא היה מקום העבודה היחיד של העובד השכיר. אישור על תיאום מס למעביד תקף לשנה אחת. במידה ובמהלך השנה חלו שינויים בכמות המעבידים וברמת השכר יש להודיע לפקיד השומה ולהנפיק אישור תאום מס חדש. חשוב לדעת, שטופס תיאום המס אינו מהווה קביעה סופית לחבות במס. במקרים רבים מגיע לעובד השכיר החזר מס, על כן יש לבצע בדיקה לאחר סיום המס שבה ביצע תיאום מס.

כספית - מומחים בייעוץ מס,
תיאום מס
והחזרי מס לשכירים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב