משה מנקודת מבט רוחנית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

משה מנקודת מבט רוחנית 

מאת    [ 13/05/2021 ]
מילים במאמר: 439   [ נצפה 482 פעמים ]

 
 

האנושות מתפתחת כמו האדם, אדם בן 3 לא כמו אדם בן 30 וכך האנושות, הדרך שבה האנושות מתפתחת   היא הקבלה לדרך האינדיבידואליזם. כאשר צריך לעבור שלב מופיע האדם באנושות, כדמותם של אריסטו ואפלטון אשר מביאים עימם משהו בעל סדר חדש, מה שמאפיין אימפולס-דחף חדש זה הנו "ההתנגדות" שהאדם מתנגד ובכל שלב יש התנגדות לשלב הקודם. אימפולס ההתנגדות עובר מהאדם הפרטי לכלל האנושות, הדמות האולטימטיבית לכך הינה דמותו של משה.

משה אימפולס חדש למצרים, "משה", מלשון למשות, מסמל את הכוח הרוחני שמושך את האדם מתוך האגואיזם אל עבר אהבת הזולת.

מצרים אימפריה שכבר שולטת בעולם ומתוך תרבות זו נולד אימפולס חדש שצריך "לצאת" דבר המאפיין התפתחות מטמורפוזה , "יציאת מצרים הייתה מאורע כזה, שרק לפי מראית העין הגסה, נחשבת היא לדבר, שהיה איזה פעם ועבר, ונשאר בתור זיכרון אדיר בתולדות ישראל... אבל באמת... עצם פעולת יציאת מצרים היא פעולה שאינה נפסקת כלל, התגלות יד ה' - בפרסום, ובהופעה בהירה על פני ההיסטוריה של התבל".(הרב קוק, עולת ראי"ה א', דף כ"ו), אם ההתפתחות בחיות, אז כמו בצמח מתוך הפרח יצא זרע חדש, פרחים לא יכולים להתקדם בלי מה שהיה. פרח צריך להיזון מקרקע כדי להצמיח משהו חדש.

התנ"ך  כתוב בכמה רמות, מהרמה של הפשט ומרמת הנסתר, מחוויה חיצונית ועד חוויה פנימית מאבק רגשי ורוחני באדם. התנ"ך מתאר את התפתחות התודעה. אחד מתפקידיו של משה הנו להביא לעולם את שינוי התודעה האנושית. המצב התודעתי של האינדיבידואל מגדיר את תפיסת המציאות שלו, לכן, המפתח להתפתחות האנושות הנו ההתפתחות התודעתית. אחד מתפקידיו של משה כמנהיג של האנושות כולה לפתוח את עיניהם לראות את המציאות אחרת, כמציאות מוחשית ולא חלום או אשליה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טכניקה למדיטציה ודמיון מודרך "פוטנציאל הזרע":

 


  • הנח זרע אקראי על דף נייר לבן.
  • שב בישיבה נוחה, ישיבה מזרחית או על כיסא.
  • החל במספר נשימות עמוקות, התבונן כצופה בקצב הנשימות שלך, התבונן האם הנשימה : ארוכה או קצרה, רכה או גסה (מחוספסת), מאמץ או תענוג.
  • התבונן בעיניים פקוחות על הזרע המונח על הדף עם נשימות נוחות.
  • עצום את עינייך, ובדמיונך ראה את הזרע מתפתח משלב ההנבטה ועד שלב התפתחות הגזע, הענפים, העלים, הפרחים והפירות. ראה את הפוטנציאל של הזרע לאיזה עץ הוא יכול להתפתח למימוש.
  •  בשלב זה הפוך את הזרע המונח על הדף, ל"זרע" הפוטנציאל הרוחני שלך. כמו משה נסה למשות ולמשוך את הכוח הרוחני שלך, להפוך את הכוח הזה לאהבת עצמך ואהבת הזולת.
  • חזור על המנטרה "ואהבת לרעך כמוך" מספר פעמים.
  • התבונן על התחושות, הרגשות והמחשבות העולות בתוכך.
  •   בדמיון עלה את הזרע של רצונותיך בכאן ועכשיו שלך וראה אותם מתממשים בעיניי רוחך,כאמור המציאות מתממשת על פי האמרה " סוף מעשה במחשבה תחילה".
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב