כיצד יועץ בטיחות מסייע לעסק שלך?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד יועץ בטיחות מסייע לעסק שלך? 

מאת    [ 10/02/2021 ]
מילים במאמר: 426   [ נצפה 477 פעמים ]

היקף תאונות העבודה המתרחשות בישראל מדי שנה והיקף הסיכונים הפוטנציאליים הקיימים בכל בית עסק ומקום עבודה, מחייבים את בעלי בית העסק בשכירת שירותיו המקצועיים של יועץ בטיחות בעבודה המתמחה בגיבוש תוכנית בטיחות המותאמת באופן פרטני לכל בית עסק ומקום עבודה. שכירת שירותיו של היועץ בטיחות נעשית במתכונת של שירותי ייעוץ תקופתיים וזאת בניגוד לדרישות החוק בכל הנוגע להעסקתו של ממונה בטיחות במקומות עבודה בהם מועסקים מעל 100 או 50 עובדים (בהתאם לתחום העיסוק).

מיהו יועץ בטיחות בעבודה?

יועץ בטיחות בעבודה הוא מהנדס בטיחות ו/או בעל הסכמה וניסיון תעסוקתי כממונה על בטיחות במקום העבודה, המועסק על ידי בעלי בית העסק לצורך מתן שירותי ייעוץ בכל הנוגע לתחום בטיחות בעבודה. על אף שתפקידו של יועץ הבטיחות איננו מעוגן בחוק, קיימת חשיבות רבה להעסקתו בכל סוגי העסקים ומקומות העבודה, לרבות, מקומות העבודה בהם לא חלה דרישה בחוק להעסקת ממונה בטיחות במקום העבודה במשרה מלאה.

שירותיו המקצועיים של יועץ בטיחות בעבודה

שירותיו המקצועיים על יועץ בטיחות מתמקדים במתן שירותי ייעוץ בתחום הבטיחות והגיהות, וזאת בהתאם פרטנית לסוג בית העסק ומקום העבודה הרלוונטי. שירותים אלו נועדו בין היתר לצרכי:

  • ביצוע סקר סיכונים לצורך זיהוי סיכונים פוטנציאליים במקום העבודה
  • הגדרת נהלי בטיחות במקום העבודה ו/או בדיקת נהלי בטיחות קיימים אשר הוגדרו על ידי ממונה הבטיחות במקום
  • בניית תיק מפעל שטח לעסקים יצרניים בתחום המסחר והתעשייה
  • הגדרת נהלי חירום להתמודדות עם מצבי חירום שונים במקום העבודה
  • מתן שירותי ייעוץ בתחום הנגישות

ושירותי יועץ בטיחות ונגישות נוספים המותאמים לכל מקום עבודה רלוונטי.

שכירת שירותיו של יועץ בטיחות - מה חשוב לדעת?

כפי שציינו לעיל, שכירת שירותיו של יועץ בטיחות איננה מעוגנת בחוקי העבודה השונים המונהגים במדינת ישראל והיא נעשית בהתאם לרצונו של בעלי בית העסק וצרכי הבטיחות במקום. יחד עם זאת, היקף תאונות העבודה המתחרשות בישראל והיקף הסיכונים הבטיחותיים הפוטנציאליים בכל מקומות העבודה באשר הם, מחייבים את בעלי בית העסק להעסקתו של ממונה בטיחות מקצועי במשרה מלאה במקרים מסוימים ולשכירת שירותי הייעוץ של יועץ בטיחות ונגישות.

כיצד שירותי הייעוץ בתחום הבטיחות יכולים לסייע לעסק שלכם?

מפגעי בטיחות במקום העבודה עלולים לנזקים כלכליים לכל בית עסק ואף לגרום לפציעתם ומותם של העובדים. בנוסף, התרחשותם של תאונות עבודה במקומות העבודה השונים, עלולים להוביל לסגירה זמנית או ממושכת של מקום עבודה אשר יימצא כמי שלא עומד בתקנים הבטיחותיים המונהגים בחוק, ולכן, שכירת שירותיו של יועץ בטיחות נחוצה והכרחית לכל בית עסק באשר הוא. שירותי הייעוץ הניתנים לבעלי בית העסק בתחום הבטיחות והגיהות נועדו להגדיר נהלי בטיחות ברורים במקומות העבודה השונים ובכך לחייב את כלל העובדים במקום לפעול על פיהם.

 

סיוון בטי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב