הכנת עבודת סמינריון בצורה נכונה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הכנת עבודת סמינריון בצורה נכונה 

מאת    [ 23/12/2020 ]
מילים במאמר: 617   [ נצפה 751 פעמים ]

שאלת החידושים הטכנולוגיים

במיוחד בתחום טכנולוגיית המידע (IT – Information Technonlogy) והשפעתם על התפוקה בענפי מסחר ותעשייה שונים מעסיקה מזה זמן מה חוקרים בתחום.

מחד, מציעים החידושים הטכנולוגיים אפשרויות והזדמנויות חסרות תקדים לייעול.

מאידך, נדרשת השקה כלכלית משמעותית להתקנת והפעלת חידושים טכנולוגיים אלו ואחרים. יתרה מכך, נדרשת הכשרה מחדש של צוות העובדים.

מה גורמת היעדרה של הכשרה מתאימה ?

 

 היא עשויה להפוך את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאבן נגף שתפריע למהלך העבודה בארגון, תחת לשפר אותה. בענפי שירות, כגון ענף הבנקאות, נדרשת גם פתיחות של הלקוחות לחידושים הטכנולוגיים. אמנם, לקוחות צעירים מקבלים לרוב בברכה את האפשרויות הטכנולוגיות החדשות, ומסתגלים אליהן בקלות. ברם, חלק ניכר ממסד הלקוחות תופס את השינויים הטכנולוגיים כמסובכים ומורכבים מדי, ועשוי להצר על אובדן המגע האנושי ואובדן מהלך העניינים המסורתי בארגונים מסוג נתון.

למה עלינו לשים לב כאשר מדובר על תחומים אחרים?

גם בתחומים אחרים, כמו תחום החינוך, נשאלת השאלה, מה התרומה של חידושים טכנולוגיים? גם בתחום החינוך והמחקר, ישנם חידושים טכנולוגיים רבים המקילים על העבודה. עבודת סמינריון לדוגמא אינה דורשת מן הסטודנטים את אותו המאמץ שדרשה כתיבת סמינריון בעבר.

אם נתייחס לכתיבת הרשימה הביבליוגרפית של עבודת הסמינריון, בעבר, היה צורך לנהל את הרישום באופן ידני. כיום, ישנן תוכנות המנהלות את הרישום באופן אוטומטי. במקביל להורדת המאמר עצמו, ניתן להוריד את האזכור בקובץ נלווה. האזכור נשמר במאגר של התוכנה (למשל, מנדליי).

שילוב האזכור בעבודה הסמינריון מתבצע באופן אוטומטי, ובסופה, גם הרשימה כולה, מעודכנת לפי האזכורים ששולבו במהלך העבודה. דוגמא נוספת, כתיבת תוכן העניינים של עבודת הסמינריון. גם כאן, מציעה תוכנת וורד אופציה אוטומטית. אולי השכלול הגדול מכולם, הוא הנגישות של מאגרי מידע מקוונים וספריות מקוונות, שמייתרים את הצורך להגיע פיסית לספרייה.

מה גרם הקידום הטכנולוגי מתחילת המאה שעברה?

נדמה כי קידום טכנולוגי הפך להיות משפט המפתח בניהול עסקים כבר מסוף שנות ה-70 של המאה שעברה. אין ספק, כי השוואה זריזה בין היכולות הטכנולוגיות של שנות ה-70 לאלו הקיימות קיום, תגלה התקדמות בצעדי ענק. קידום טכנולוגי התרחש בכל התחומים, אולם, באופן משמעותי במיוחד, טכנולוגיות המידע, שלא היו קיימות כלל (או כמעט ולא) לפני כ-30 שנים היוותה מהפכה בניהול עסקים בכל התחומים, יצרניים ושירותיים כאחד.

תעשיית ה-IT העולמית כיום היא גדולה, וממשיכה לגדול בקצב מהיר. בארה"ב בלבד, עלו ההכנסות המשולמות לחברות מחשבים, חומרה, תוכנה, תקשורת ושירותי מחשוב ומידע מ-162 מיליארד דולר לשנה בשנת 1985 ל-630 מיליארד בשנת 1996, וכיום מוערכת בהשקעה שנתית כוללת העולה על 100 מיליארד דולרים.

האם הדרישה למוצרי ושירותי IT הינה משמעותית?

הדרישה למוצרי ושירותי IT היא כלל-עולמית, ומבוססת על התרומה הכלכלית של טכנולוגיות IT לתפוקה בעולם כולו.   ההנחה הרווחת היא כי קידום טכנולוגי הוא שווה ערך לשיפורים בתפוקה, וניתן להזכיר בהקשר זה את מדד המלמקוויסט, המתייחס לקידום טכנולוגי כאל מדד לגידול בתפוקה.

היכולת לנהל ולחלוק מידע, ולהיעזר במאגר הידע והיכולות של החברה בפתרון בעיות, מעניק לחברה יתרון תחרותי משמעותי. שיפורים טכנולוגיות מסייעים בשיפור הלמידה הארגונית, אולם, יותר מכך, גם בשיפור התקשורת הארגונית, וכתוצאה מכך, שיפור עבודת הצוות ושיתוף הפעולה בין העובדים בחברה. קיימת אפשרות של יצירת צוותי עבודה וירטואליים, המאפשרים שיתוף פעולה גלובאלי שיאפשר בחירת אנשי צוות מיטביים לכל פרויקט, וניצול יכולת ומומחיות מקומית וגלובאלית ללא מגבלות מיקום. שיפורים טכנולוגיים נוספים מאפשרים ליעל תהליכי עבודה, ועוד. 

מהי תרומתם לקידום הטכנולוגי ? 

 

כל אלו, מעידים על תרומה חיובית של קידום טכנולוגי לשיפור בתפוקה. גם בתחום הכתיבה, אין להטיל ספק בתרומה של חידושים טכנולוגיים לכתיבה.

לסיכום, עבודת סמינריון, היא אחת ממטלות הלימודים שהביצוע שלה קל משמעותית ונגיש ממה שהיה, הודות לחידושים הטכנולוגיים בתחום והנגישות הרבה של המידע בעקבות המהפיכה הדיגיטאלית. במקביל לכך, גם היכולת להיעזר במאגרים מקוונים של עבודות סמינריוניות מוכנות, כמו אתר סמרטר, היא חידוש שמקל מאד על עבודת הסטודנטים. ההשוואה בין הידע הטכנולוגי כיום, לידע הטכנולוגי בראשית המאה, היא בסיס לאמונה, כי בכל התחומים – השמיים הם הגבול.  

https://www.smarter.co.il/ - המרכז לעבודות אקדמיות הגדול בישראל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב