כיצד למנוע פספוס עם יועץ משכנתאות פרטי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד למנוע פספוס עם יועץ משכנתאות פרטי 

מאת    [ 30/09/2020 ]
מילים במאמר: 620   [ נצפה 73 פעמים ]

 
 

למה לדעתי עדיף להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי

תהליך שתחילתו אובדן דרך אך בסופו קורת גג ותשלום משכנתא במקום שכר דירה.

יועץ משכנתאות פרטי - הצורך בייעוץ משכנתאות מקצועי ויסודי מתחדד כיום בעיקר לאור המצב הכלכלי, חוסר הבהירות באשר לעתיד הריביות במשק ותהליכי שינוי משמעותיים שעשויים להתרחש כתוצאה מהמצב המשרי במשק.
למה בעת הזאת יותר מבעבר נראה שההמלצה לקבל ייעוץ משכנתאות עצמאי יכולה ממש לעשות את ההבדל בין מימוש המשכנתא לוויתור והמשך חיים בשכירות.

יועץ משכנתאות פרטי - למצוא את השביל הנעלם לאישור המשכנתא

בחודש ינואר 2020 על אף השמועות על מגפה מיסתורית ותהליכי בחירות חוזרים החליט זוג צעיר לפנות לבנק למשכנתאות בניסיון לממש את זכותו למשכנתא לזוגות צעירים.
הזוג היה נשוי 6 שנים ולו 2 ילדים. מכיוון שמעולם לא היו בעלי דירה בדקו באופן עצמאי מה גובה הסיוע אותו יוכלו לקבל לטובת רכישת דירה ראשונה.

ברכישת דירה ראשונה, על בני הזוג להביא 25% מערך הדירה כהון עצמי. לבני הזוג שני ילדים והם מתכננים להרחיב את המשפחה הם מצאו נכס של 3.5 חדרים שעלותו 1.25 מיליון ש"ח. המשמעות היא שעליהם להביא מהבית כ-325,000 ש"ח ללא קשר לתנאי המשכנתא.

עבור בני הזוג סכום זה נראה דמיוני ובלתי מושג. בני הזוג התגוררו בפריפריה. למזלם על אף שלא זכו במכרז
מחיר למשתכן. כן זכו להיות ברשימת ממתינים.
בקרבת אזור המגורים שלהם, התפנתה דירת בפרויקט מחיר למשתכן שכבר היה כמעט גמור, אך הזוכים בה החליטו (בגלל קשיים) לא לממש את הזכיה ולוותר עליה.

החלטה מושכלת בבחירת המסלול המתאים ביותר למצב הכלכלי.

על אף שהדירה הייתה של 4 חדרים מחירה היה רק 1.15 מיליון ש"ח. חישוב מהיר של ההון העצמי המינימלי (10%) הציב אותם במצב שיש ביכולתם להיכנס לתהליך של רכישה עם הון עצמי נמוך של 115,000 ש"ח בלבד.

לאחר פנייה מהירה לבנק למשכנתאות. ובחישוב מהיר מצאו שיש להם 500 נקודות זכות על ותק שנות נישואים + 500 נקודות על הילדים. בנוסף בזכות כך שיש להם 7 אחים במשותף צברו עוד 700 נקודות.
על פי הטבלאות (נכון ל-2017) הם זכאים סיוע של 96,190 ש"ח לטובת רכישת דירה כהלוואה בתנאים מועדפים.

אך האם הלוואה בתנאים אלה כדאית עבורם?

בני הזוג מצאו את עצמם בפני הצורך לבצע החלטה מהירה לגבי מימוש הזכאות לסיוע, וקביעת גובה המשכנתא שייקחו והכי חשוב תכנון ההחזרים העתידי.
חשוב לציין כי לבני הזוג היה קושי לארגן את ההון העצמי המינימלי. יחד עם זאת בתקופה של ינואר פברואר 2020 החלו להתאסף נתונים שהחלו להציב סימני שאלה לגבי העתיד הכלכלי של כלל האזרחים.
(נזכיר כי שמועות על סגר בארץ בה פרץ הנגיף הגיעו כבר באמצע פברואר כאשר מיליונים בסין מצאו עצמם בסגר והכלכלה שותקה למעשה).

לאחר פנייה ובדיקה במספר בנקים למשכנתאות החליטו בני הזוג לוותר על ההזמנות מכיוון שנתקלו בשתי בעיות משמעותיות שלא באו על פתרונן על ידי יועץ המשכנתא של הבנק.
הבעייה הראשונה הייתה ההון העצמי המינימלי. הבעייה השנייה הייתה חוסר ביטחון ביכולתם לעמוד בהחזרים של תמהיל המשכנתא שהוכן על ידי היועץ משכנתאות של הבנק.

רגע לפני שהם מוותרים על החלום הם פונים ליועץ משכנתאות פרטי

יש לזכור כי יועץ משכנתאות של הבנק פועל תחת רגולציה בלתי גמישה בעליל ואינו יכול לפעול שלא על פי התוויות הבנק בו הוא מועסק.
יועץ משכנתאות פרטי ובעיקר יועץ מומחה יכול להיות משול במקרים אלה לנווט מומחה. גם למי שמצוי בענייני כספים, ריביות ומדיניות החזרים במרבית המקרים אין את הניסיון והידע שיאפשרו את מציאתו של המסלול שיהפוך את חלום הדירה למציאות.

הזוג בר המזל פנה אל יועץ משכנתאות פרטי שהצליח לבנות עבורם פתרונות לשתי הבעיות גם יחד. ראשית לארגן את הסכום המינימלי הנדרש לרכישה (115,000) ש"ח וחשוב מכך לבנות עבורם תמהיל משכנתאות כזה שלא יסכן את עתידם הכלכלי.

לעיתים ההבדל בין מימוש הזכאות לסיוע, קבלת משכנתא לרכישת הנכס יכולים להתממש אך ורק על ידי תפירת פתרונות מתאימים בדיוק למידותיו הכלכליות של הלקוח. לא רק למידותיו העכשוויות אלה גם למידותיו ויכולתו לעמוד בהחזרי משכנתא עתידיים ללא סיכון.

משכנתא אחת - יועץ משכנתאות פרטי עצמאי ובלתי תלוי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב