שעון נוכחות ויישומיו הטכנולוגיים העדכניים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שעון נוכחות ויישומיו הטכנולוגיים העדכניים 

מאת    [ 25/05/2020 ]
מילים במאמר: 374   [ נצפה 695 פעמים ]

 
 

שעון נוכחות משמש לרישום נתוני כניסה ויציאה עבור עובדים ובעל מגוון יישומים החל מכתיבת שעות נוכחות על ידי העובדים על גבי כרטיס קרטון אישי, כמו גם, שימוש בשעון נוכחות בכרטיס קרבה, כאשר הנוכחות מתבצעת על ידי העברת תג קשיח עם מספר סידורי שפרטי העובד מקודדים בו, דרך שעון נוכחות טביעת אצבע, וכלה בשעון נוכחות מבוסס זיהוי פנים.

המשותף לכל יישומי שעון הנוכחות הוא התהליך האבולוציוני אותו הם עוברים במקביל להתפתחות הטכנולוגיה. כך ניתן לראות את התפתחות הטכנולוגיה לאורך חיי שעון הנוכחות עד כדי כך שבשעוני חברת סינאל ניתן לבצע יישומים מתקדמים של מחלקת משאבי אנוש המברכים את העובד לרגל יום הולדתו כמו גם מזכירים לו על שיעור היוגה אליו הוא מאחר.

באמצעות דיווח הנוכחות של העובדים מתאפשרת למעביד האפשרות לחשב את שכר עובדיו ביעילות ובחיסכון כספי בתלות ברורה בתשתית המדווחת. כלומר, ברור הדבר שאם העובד מדווח דרך כרטיס או דרך זיהוי ביומטרי, נוכל לתת אמון בדיווח האחרון יותר מאשר הראשון.

בנוסף לכך, תיעוד נוכחות העובדים באמצעות שעון נוכחות הינו חובה חוקית ברוב מדינות העולם המתוקנות, כולל קיום תיעודי כניסה באמצעות שעון הנוכחות למתקנים מאובטחים וחדרי אוכל.

בעשור האחרון השתכללו שירותי הדיווח והם כוללים מגוון צורות דיווח ביישומים שונים הכוללים שימוש באפליקציה לדיווח נוכחות, שירותי דיווח בענן הנגישים מכל מקום באמצעות האינטרנט, ואף צורות הדיווח בתוך השעון השתכללו אף הם. כך נוכל לפגוש דיווח נוכחות מתקדם מעבר לשימוש המוכר בתגים, יישומים שונים לשעון נוכחות המתבססים על מאפיינים פיזיים.

שעון נוכחות ביומטרי – הינו שעון נוכחות המתבסס על זיהוי תכונות פיזיות של העובד כגון טביעת אצבע ושעון נוכחות זיהוי פנים. בשעון מסוג זה יש לקודד את המאפיינים הפיזיים של העובד ישירות למכשיר הנוכחות.

שעון נוכחות זיהוי פנים – הינו המסוף המתקדם ביותר לדיווח נוכחות עובדים המבוסס על זיהוי מדויק של איברי הפנים תוך חישוב מרחק בין איברי הפנים, תרגום הנתונים האנאלוגיים ותרגומם לדיגיטליים תוך מתן הרשאת משתמש למערכת.

יישום נוסף שהתפתח בשנים האחרונות לשעון נוכחות מסוף זיהוי פנים משמש גם לנוכחות העובד וגם מהווה יישום למערכת בקרת כניסה מתקדמת שבאמצעותו יכולים עובדים לנוע בארגון לפי הרשאות.

לרוב, בשעוני הנוכחות הנמכרים כיום ע"י חברות מובילות בתחומן, נמכרים שעוני נוכחות המהווים מסופי נוכחות מתקדמים כך שהם מאפשרים שימוש במגוון צורות זיהוי ע"י אותו השעון: תגים / טביעת אצבע / צ'יפים ועוד.

ארז בוגנים, קבוצת סינאל מלל פייווי - החברה המובילה במתן פתרונות טכנולוגיים לניהול המשאב האנושי בארגון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב