מי נעזר במערכת נט המשפט?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מי נעזר במערכת נט המשפט? 

מאת    [ 28/08/2019 ]
מילים במאמר: 401   [ נצפה 503 פעמים ]

 
 

רוצים להגיש תביעה קטנה? לצפות בפסקי דין של לקוחות? להגיש כתב הגנה? הכירו את מערכת נט המשפט. המערכת היא פרי יישומה של הנהלת בתי המשפט בארץ, ומטרתה לסייע לעורכי הדין לנהל את התיקים בצורה מקוונת, קלה ומהירה. מסתבר, שלא רק עורכי הדין נהנים מתועלותיה. מי עוד נעזר באחת המערכות החשובות בדמוקרטיה הישראלית?

מזה כעשור מתפקדת מערכת נט המשפט כמערכת מידע המשמשת את בתי המשפט במדינת ישראל. המערכת הוטמעה גם בבית המשפט העליון לפני כשנתיים , ומאז מהווה כלי עזר יסודי וחיוני בתפקודה של מערכת המשפט בישראל

שימושם של עובדי בית המשפט במערכת

מערכת בית המשפט בישראל מורכבת מגורמים רבים ביניהם השופטים עצמם, העוזרים, מזכירות בית המשפט והעובדים במנהלת בית המשפט. השימוש של עובדי בית המשפט במערכת מתחיל בקבלת התיק והפניה מעורכי הדין או האזרח, טיפול בתיק, מיון ועדכון הנוגעים בדבר. כמו כן, בשלב המתקדם יותר שופטי בית המשפט ידרשו להציג באתר את גזר הדין ופסקי הדין שנכתבו על ידם.

שימושם של עורכי הדין

עורכי הדין נעזרים במערכת נט המשפט על מנת לבקש פתיחת תיק תביעה או הגנה בתיק קיים על לקוח מטעמם. במסגרת פתיחת התיק, יהיה עליהם לציית לכללים המוקפדים של המערת בעת הגשת או טיפול בתיק ועדכונו. אי טיפול מדויק ומיומן ואי הגשה מסודרת בהתאם לכללים הנדרשים, עלולים לגרום לעיכוב רב בטיפול בבעיה או קטלוגה בצורה שונה מהרצוי על ידי צוות עובדי בית המשפט.

שימושם של אזרחי המדינה

מערכת נט המשפט לא נועדה רק עבור עורכי הדין ועובדי בית המשפט. במערכת מוצגים כל פסקי הדין שהתקבלו במדינת ישראל, והיא מאפשרת לכל אדם להגיע אליהם באופן מהיר, על ידי הזדהות בסיסית. ישנן סיבות רבות שמצריכות עיון של אזרחים בפסקי דין. בין הסיבות הנפוצות ניתן למנות צורך ממשי לבחינת פסק דין שהתקבל הקשור בצורה ישירה או עקיפה לאזרח עצמו, או לחילופין  סקרנות לעיון בפסק דין מפורסם שהתקבל בנושא שפורסם במדיות ובאמצעי התקשורת השונים. עילה נוספת לעיון בפסק דין היא כאשר האזרח עצמו מעוניין לוודא במה נתבע או במה היה קשור משפטית אדם שקרוב לו נפשית או עסקית.

תוכנות המותאמות בשלמות לדרישות נט המשפט

בישראל של 2019, ישנן תוכנות טכנולוגיות חכמות שנועדה להקל על עורכי הדין בהגשת מסמכים וניהול תיקים אלקטרונים במערכת נט המשפט. שימוש בתוכנות אלו נועד לספק כלי עזר נוסף סביב המערכת המקוונת נט המשפט , והוא מייעל את העבודה מול מערכת שלעיתים מעט מסורבלת. השימוש בתוכנות הללו מאפשר להמנע מהדפסה וכריכה של מסמכים להגשה, ולבצע את ההגשה במערכת נט המשפט באופן וירטואלי, תוך התאמה מירבית להגבלות הקטנות הקיימות במערכת.

קליגל https://cligal.com/


קליגל היא תכנה מתקדמת להכנת מסמכים להגשה ולחתימה, והיא פותחה פותחה על-ידי עורך דין שעסק בתחום הליטיגציה במשרד ש. הורוביץ ושות'. היא אופיינה כך שהיא תוכל לספק מענה מקיף ושלם לצרכים שונים שמתעוררים אצל עורכי הדין במהלך עבודתם, ובמיוחד אלו שעוסקים בליטיגציה. 
המערכת מתממשקת באופן מיטבי למערכת נט "נט המשפט" תוך התאמה מירבית להגבלות הקיימות בה.


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב