טיפולים טבעיים ברפואת העור
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

טיפולים טבעיים ברפואת העור 

מאת    [ 22/08/2019 ]
מילים במאמר: 569   [ נצפה 657 פעמים ]

 
 

בציבור רווחת גם התפיסה, שטבעי הוא כל דבר שבריא לגוף ונעדר תופעות לוואי. לעומת זאת, מלאכותי או כימי מעוררים תחושה שמדובר במוצר מזיק לבריאות, מסוכן וגורם לתופעות לוואי למיניהן.

אלא, שתפיסה זו בטעות יסודה, וכימי אינו שם נרדף למושג שלילי. לצורך המחשה, ניקח את המולקולה השכיחה ביותר בעולם, H2O, המורכבת מ2 אטומים של מימן ואחד של חמצן.

מולקולה אינה אלא מים. ואם נחשוב לרגע שאנו שותים כל יום מים ונתרגם את המשקה הבסיסי הזה להרכבו הכימי, הרי שאנו שותים כל יום חומר כימי ששמו המולקולרי הוא H2O.

למעשה, העולם כולו בנוי מחומרים כימיים, חלקם חומרי יסוד, חלקם תערובות וחלקם תרכובות.

נכון שבעשרות השנים אחרונות פותחו תערובות ותרכובות כימיות שאינן נמצאות באופן טבעי, אך כולן כאחת, עד האחרונה שבהם, הורכבו בדרך זאת או אחרת ממוצרי יסוד טבעיים.

יידוע מעולם הכימיה שבטבע מצויים יותר מ-100 יסודות. שילובים שונים של אותם יסודות מהווים את כל החומרים הטבעיים והלא טבעיים הקיימים בעולמנו, ולא יעלה על הדעת לפסול אותם רק משום שהם "כימיים".

יתר על כן, גם התפיסה ולפיה כל מה שטבעי הוא בריא ואינו מזיק איננה נכונה ביסודה. גוף האדם זקוק למזון ולויטמינים החיוניים לבריאותו התקינה אבל גם אלו חייבים להינתן במינון מסוים ומתאים כי גם הם עלולים להיות מזיקים אם נותנים אותם במינון גבוה מהדרוש.

חומרים טבעיים אינם אפוא מילה נרדפת לחומרים בטוחים וחיוניים, אדרבא, מוכרים חומרים טבעיים רבים שהם רעילים ומזיקים ועלולים אף לגרום למוות, בין חומרים טבעיים אלה ידועים גם צמחים רעילים וארס קטלני של בעלי חיים שונים, כגון: נחשים ועקרבים.

עם זאת ראוי לציין, שיש צמחים רעילים שבמינון נמוך מפיקים מהם תרופות.

עוד דעה רווחית היא שחומרים טבעיים אינם גורמים לאלרגיה. גם דעת זו בטעות יסודה. רבים מהצמחים מהחומרים הטבעיים גורמים לביטויים שונים של אלרגיה.

אותו פלח אוכלוסיה הדוגל במתן טיפולים טבעיים מסתייג בדרך כלל מהרפואה הקונבנציונלי, כיוון שטיפוליה הכימיים לדעתם של אלה מרעילים את הגוף. מזווית הראייה של הרפואה הקונבנציונלית המודרנית אין כמובן כל אמת בטענה זו,

כי אותה רפואה קונבנציונלית המודרנית מתבססת אך ורק על מדע מבוקר, שהוכח בצורה מדעית ולוגית ומסקנותיה נובעות מתוצאות מחקר מבוקר ולא מתחושות בטן או מנסיונם של מרפאים בודדים שאינם יודעים אם מה שעזר למטופל שלהם הוא הטיפול הספציפי שהעניקו לו, או גורם אחר שאין הם מודעים אליו, או שמא הזמן הוא שפטר את הבעיה.

אמירה גורפת זו שהטיפולים הכימיים ("הלא טבעיים") מזיקים לגוף, מנוגדת לא רק לאמת המוחלטת אלא גם להגיון הבסיסי, שהרי לא יעלה על הדעת, שהרפואה הקונבנציונלית המודרנית של היום מתכוונת להרעיל ולהרוס ולגרום למותם של בני אנוש.

יתרה מזו, אותם גופים גדולים, שתפקידם, כאמור לעיל, לאשר או לא לאשר תרופות מסוימות, אינם יכולים לאשר תכשיר כלשהו. כל עוד לא נבדק מכל זווית אפשרית, לא רק מצד יעילותו אלא מצד תופעות הלוואי.

תופעות לוואי אלה אם הן קיימות, חייבות להיות מזעריות או חסרות משמעות, אלא אם כן מדובר בהצלת חיים של חולים במחלה קשה.

במקרים כאלה, כשאין מנוס מטיפול בתרופות מסוימות שרק הן מסוגלות להציל ממוות, לא מן הנמנע, שייתכנו תופעות לוואי קשות. בתופעות לוואי אלא, נאחז אותו נפח של אוכלוסיה הטבעונית, המשבח את התרופות הטבעיות ושולל את התרופות הכימיות בטענה: "הנה, תראו מה התרופות הכימיות והרעלים האלו מעוללים לגוף!"

בגלל ראייה סלקטיבית כנראה, אותו פלח אוכלוסיה אינו מנתח את כל התמונה, שמרכיביה הן אופייה הבסיסי של המחלה וסיכוי הריפוי אשר גבוהים הרבה יותר עם הטיפול מאשר בלעדיו.

ראיה מצומצמת זו של חלק מהתמונה, מוליכה להסקת מסקנות שגויה כלפי התמונה בכללותה. הסתכלות סלקטיבית והסקת מסקנות גורפות, הן טעויות בסיסיות בהגיון האנושי.

פרופ' שמר, מומחה לרפואת עור ומין, מתמחה בטיפול בפטרת הציפורניים.


https://www.prof-shemer.com/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב