מה מאפיין עבודה אקדמית בקרימינולוגיה?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מה מאפיין עבודה אקדמית בקרימינולוגיה? 

מאת    [ 21/06/2019 ]
מילים במאמר: 370   [ נצפה 1220 פעמים ]

 
 

במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים את הסיבות, הגורמים והמאפיינים השונים של הסטייה החברתית. כמו כן, כיצד תחומי מחקר שונים מסבירים התנהגות פושעת. בגלל הסיבות שציינו להלן, קרימינולוגיה היא בין תחומי הלימוד בהם הכי מעניין לכתוב עבודות סמינריון.

נשאלת השאלה, מהי עבודה אקדמית בקרימינולוגיה. למרות שעבודה זו נכתבת בתחום לימודים לא שגרתית היא לא שונה מעבודות מדעיות אחרות. בדומה לעבודות בתחומי לימוד אחרים, העבודה נכתבת סביב תחום שמעניין את הכותב, מעין שאלה מדעית שהוא רוצה לענות עליה. שאלה זו כמובן תהיה בתחום הסטייה החברתית. בנוסף לזאת, עבודה קלאסית בקרימינולוגיה תהיה עבודה בה נעשה יישום תיאורטי כל שהוא במאפיין מסוים של הפשע.

 דוגמה לעבודה אקדמית בקרימינולוגיה

הדרך הטובה ביותר לכתוב עבודה אקדמית בקרימינולוגיה היא בהתמקדות בבסיס. הכוונה שבמסגרת תואר ראשון הנושאים הטובים ביותר צריכים להיות בחינת קשרים סטטיסטיים בין משתנים מדידים. כלומר, עבודות שבוחנות קשר בין משתנה א' למשתנה ב' ומה מערכת היחסים בינם.

בחינת משתנים מדידים היא שיטה שכיחה במיוחד בתואר ראשון והיא מתקיימת כמעט בכל תחומי מדעי החברה. לכן קרימינולוגיה שמשתייכת אל מדעי החברה לא שונה מזאת. לכן כשכותבים עבודה אקדמית בקרימינולוגיה, שני המשתנים צריכים להשתייך לתחום הידע של התנהגות פושעת וסטייה חברתית.

 אם בעבודה אקדמית בקרימינולוגיה בוחנים כיצד משתנה א' משפיעה על משתנה ב' הצעדים שיש לעשות הם הגדרת המשתנים ולאחר מכאן לבחור את שיטת המחקר שהכי מתאימה להם. לדוגמה, צמד סטודנטים בוחנים את הקשר בין המגזר הערבי לבין התנהגות פלילית בדרום הארץ. לכן במסגרת העבודה הם יגדירו את המשתנים: המגזר הערבי יוגדר כאנשים המשתייכים למגזר הערבי בארץ ישראל . כמו כן, התנהגות פושעת תוגדר על ידי התנהגות שמוגדרת כפלילית מבחינת החוק. לבסוף  ההתנהגות התקיימה באזור דרום הארץ.

מבחינת שיטת המחקר בעבודה אקדמית זו המשתתפים ימלאו שאלון דמוגרפי בו יכתבו את הגיל, מקום מגורים, גיל, מגדר ולאום. לאחר מכאן הנבדקים ממלאים שאלון שבוחן התנהגות פושעת על סמך מדד מסוים. השלב הבא הוא בחינת הקשר הסטטיסטי בין השתייכות למגזר הערבי לבין התנהגות פושעת בדרום הארץ. לבסוף בפרק התוצאות יוצגו ויפורשו הנתונים שהתקבלו מהניתוח.

לסיכומו של עניין, קרימינולוגיה היא מבין חוגי הלימוד המעניינים והעשירים ביותר. ניתן לכתוב בעקבותיו עבודות אקדמיות רבות. אולם דווקא בגלל העושר והמגוון, עדיף לחקור את הבסיס על מנת לוודא עבודה ומחקר טובים. העבודות הטובות ביותר בוחנות קשר סטטיסטי בין משתנים מדידים ששניהם משתייכים לעולם התוכן של הפשע והתנהגות פלילית.

אקדמוס - עוזרים בכתיבה אקדמית


חברת אקדמוס הוקמה מתוך מטרה עיקרית לסייע, להוביל ולעזור לסטודנטים לעמוד בדרישות האקדמיה ולהגיש משימות אקדמיות מגוונות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב