פיצוי נפגעי תאונות - כמה שווה הזרת הקטנה שלך?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פיצוי נפגעי תאונות - כמה שווה הזרת הקטנה שלך? 

מאת    [ 21/04/2008 ]
מילים במאמר: 358   [ נצפה 2801 פעמים ]

 
 
הפיצוי בגין פגיעה גופנית, נקבע בישראל, בדרך כלל, על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי.

הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי (גם במחלקת נפגעי תאונות עבודה, וגם במחלקת נכות כללית) קובעות את אחוזי הנכות על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי.

אולם, לא רק הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי משתמשות בתקנות המוסד לביטוח לאומי, אלא גם בתי המשפט קובעים את אחוזי הנכות לנפגעי תאונות על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי.
בתי המשפט קובעים את אחוזי הנכות על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי, לא רק בהתייחס לנפגעי תאונות עבודה, אלא בהתייחס לכל תביעה בכל פגיעה גופנית בכל תאונה שהיא (לרבות: תאונות דרכים, נפילה במדרכה, ארועי תקיפה, נשיכת כלב, וכל כיוצ"ב) - בכל התביעות האמורות, הנכות תיקבע על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי.

בהתייחס לפגיעה בזרת כף היד, תקנות המוסד לביטוח לאומי מבחינות בין פגיעה בזרת ביד הדומיננטית, לבין פגיעה בזרת ביד שאינה דומיננטית.

תקנות המוסד לביטוח לאומי קובעות את אחוזי הנכות בהתייחס לפגיעה בזרת כף היד, לפי מספר גלילי האצבע שנפגעו בתאונה:

פגיעה בגליל אצבע אחד (הגליל הסופי - הגליל הקרוב לציפורן) - מעניקה נכות בשעור של 5%, בין אם הפגיעה הינה ביד הדומיננטית, ובין אם הפגיעה הינה ביד שאינה דומיננטית.

פגיעה בזרת בשני גלילי אצבע - מעניקה נכות בשעור של 8% ביד הדומיננטית, ו- 5% ביד שאינה דומיננטית.

פגיעה בזרת בשני גלילים וחצי - מעניקה נכות בשעור של 10% ביד הדומיננטית, ו- 8% ביד שאינה הדומיננטית.

המוסד לביטוח לאומי ובתי המשפט, מכירים בכך שיש נפגעים, שהפגיעה תשפיע על הפסדי הכנסתם מעבודתם באופן קשה יותר מאשר על אחרים, ובהתייחס להם, גם המוסד לביטוח לאומי וגם בתי המשפט מוכנים להוסיף לנפגע אחוזי נכות מסויימים, שיבטאו את הפגיעה התפקודית בנפגעים.

למשל: פגיעה בזרת של פסנתרן מחונן, או אפילו של קלדנית מחשב - הינה קריטית ומשמעותית באשר לאפשרותם להמשיך ולהתפרנס במקצועם, ולכן גם ועדות המוסד לביטוח לאומי וגם בתי המשפט רשאים להוסיף אחוזי נכות לנפגעים שהוכיחו כי הפגיעה עלולה להשפיע על הכנסתם, - ותיקבע להן נכות משוקללת בשעור העולה על הנכות הרפואית המנויה בתקנות.

נטל ההוכחה להוכיח כי הפגיעה שנגרמה משפיעה על הכנסתו של הנפגע - מוטלת על הנפגע, -ולכן מומלץ לכל נפגע להתייעץ עם עו"ד המתמחה ביצוג תובעים בתביעות בגין נזקי גוף ותביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי בכדי להגיש תביעה מסודרת.


הכותב הינו עו"ד המתמחה בטיפול בתביעות בגין נזקי גוף, פוליסות ביטוח, תאונות דרכים, דיני עבודה ותביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי
http://www.barakadv.dpages.co.il
אין באמור במאמר זה כדי להוות יעוץ משפטי. - בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב