ביטוח עובדים זרים- חובות המעסיק וזכויות המועסק
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח עובדים זרים- חובות המעסיק וזכויות המועסק 

מאת    [ 16/08/2018 ]
מילים במאמר: 609   [ נצפה 1865 פעמים ]

בנושא ביטוח עובדים זרים אנשים נוטים להישאר ללא מידע מקיף וכתוצאה מכך הם חסרי וודאות. לרבים יש שאלות ובמאמר זה ננסה לענות על שאלות אלו בצורה המקיפה ביותר. נתחיל בנושא מי זכאי לטיפול ויטופל  ומי לא יטופל. כל אדם במדינת ישראל הזקוק לטיול רפואי יקבל טיפול ובמיוחד אם המקרה דחוף ודורש התערבות רפואית. מדינת ישראל לעולם לא תפקיר אנשים הזקוקים לטיפול ללא קשר לפוליסה שיש או אין. העניין הוא שאם עובד זר מגיע לטיפול ללא פוליסת ביטוח עובד זר המעסיק יהי מחוייב לשלם על הטיפול במלואו וללא סבסוד. סכומי טיפולים יכולים להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים.

ככל שמדינת ישראל הפכה להיות מדינה המעסיקה עובדים זרים באופן ניכר גכך גם גדלו החוקים והשינויים היו רבים. כיום מעוגן בחוק ומחוייב כל מעסיק לרכוש פוליסות ביטוח עובדים זרים לעובדיו ואם לא יעשה זאת מסתכן המעסיק בקנסות כבדים ואף בתקופת מאסר בפועל. צו עובדים זרים מפרט את היקף פוליסת ביטוח הבריאות המגיע לעובדים זרים בדומה מרכיביה ביטוח בריאות ממלכתי.

מדוע יש צורך בביטוח בריאות פרטי לעובדים זרים?

מאחר ועובד זר אינו תושב או אזרח מדינת ישראל הוא אינו זכאי להינות מתנאים של ביטוח לאומי ולכן הדבר היחידי המכסה אותו ואת בטחונו מתאונות ומחלות זה ביטוח עובד זר. חשוב לציין כי ילדי עובדים זרים הנולדים בארץ כן זכאים לביטוח לאומי וזכויות אזרים או תושב ארעי

מה מכסה ביטוח בריאות לעובדים זרים?

מתוקף צו העובדים הזרים בישראל, פוליסת ביטוח בריאות המסופקת על ידי המעסיק נדרשת לכלול כיסויים עבור:


  • רפואה ראשונית – כולל ביקור אצל רופא משפחה, מרשמי תרופות, תרופות שבסל הבריאות, מתן חיסונים ,טיפול וייעוץ של רופאים מומחים, בריאות האישה ורפואת שיניים חירום.
  • בדיקות ואבחונים מסוגים שונים– בדיקות אבחון, בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה, בדיקת סי. טי צילומי רנטגן ועוד..
  •  פינוי העובד באמבולנס ואשפוז בחדרי מיון ובתי חולים, לצורך ניתוחים,
  • אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי.
  • ציוד  עזר רפואי הכולל בין היתר הליכון וכסא גלגלים.
  • ביטוח נכות וביטוח במקרה של מוות.

 

כיסויים אופציונאליים נוספים עבור עובדים זרים:

בנוסף, מלבד הפרמטרים המוזכרים לעי"ל ניתן להגדיל את הדברים שהביטוח מכסה מעבר לכיסויי החובה. דברים כגון טיפול פסיכולוגי, טיפולי פוריו, בדיקות הריון ולידה ועוד. חשוב לציין יש כי אין צורך לכסות את העובד בביטוח תאונות עבודה, מכיוון שהוא מכוסה על ידי המוסד לביטוח לאומי.

ביטוח בריאות לילדי עובדים זרים:

שלא כמו עובד זר בוגר, ילדיהם הקטינים אכן זכאים לביטוח בריאות מממלכתי מתוקף חוק קטינים בישראל. ילד קטין של עובד זר זכאי לקבל את כל סל שירותי הבריאות והתנאים הסוציאליים הניתנים לקטינים בארץ, מלבד שירותים שאינם ניתנים או מסופקים במדינה, כמו ניתוח או השתלה שאינה אפשרית בישראל.

הנפקת ביטוח בריאות לעובד זר:

הליך ההנפקת ביטוח בריאות לעובד זר כולל מילוי טפסי הצטרפות עבור ביטוח בריאות הכתוב בשפת האם של העובד ואיתו מצורף גם גיליון שאלות רפואיות . את הטפסים ניתן לשלוח לחברת הביטוח בפקס, מייל, דואר או דרך סוכן ביטוח. חברת הביטוח עוברת על תקינות הטפסים ועם אישורם מוענקת חותמת עבורם והפוליסה מונפקת. יש לציין כי  פוליסה זו תקפה מייד לאחר הנפקתה והתשלום עבורה ואין צורך בהמתנה עקב תקופת אכשרה.

רכישת ביטוח בריאות(רפואי) לעובדים זרים

ביטוח עובדים זרים הינו חובה החלה על המעסיקים שנדרשים אמנם לשלם מכיסם אך רשאים גם לנכות חלק מהסכום ממשכורתו של העובד. פוליסות של ביטוח רפואי לעובדים זרים אלו מוצעות על ידי מגוון חברות ביטוח בישראל ותקפות לשנה אחת בלבד, כאשר 3 חודשים לפני תום שנת הביטוח יש לרכוש את הפוליסה מחדש. א

כיסויי ביטוח עובדים זרים:

ביטוח בריאות לעובדים זרים מכסה בין היתר את המצבים הבאים: רפואת משפחה של העובד, מרשמי תרופות לאחר אבחון רפואי, רופאים מומחים, אבחונים מסוגים שונים, בדיקות מעבדה, חיסונים, רפואת שיניים בחירום, פינוי באמבולנס, ביקור בחדר מיון או בבית חולים, אשפוזים בבית חולים רגיל או פסיכיאטרי וניתוחים.ביטוח רפואי לעובדים זרים מכסה שירותי מוקד רפואי, בדיקות הדמיה, CT ועוד... במקרי מוות ישנו כיסוי להעברת גופת העובד  חזרה לארץ מולדתו לקבורה.

מאמר זה נכתב על יד "גל הבריאות - סוכנות לביטוח המתמחה בביטוחים לעובדים זרים.


"גל הבריאות" הינה זרוע ביטוחית של חברת "נתן סיעוד" - חברת הסיעוד המובילה בישראל. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב