רגע לפני שאתם מוכרים את דירתכם - קבלו כמה טיפים שיסייעו לכם לבצע עסקה בטוחה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רגע לפני שאתם מוכרים את דירתכם - קבלו כמה טיפים שיסייעו לכם לבצע עסקה בטוחה 

מאת    [ 15/08/2018 ]
מילים במאמר: 437   [ נצפה 1386 פעמים ]

 
 

  • 

  אל תחתמו על זיכרון דברים בעת ניהול המו"מ המקדמי עם הקונה! זיכרון דברים הוא הסכם מחייב לכל דבר והחתימה עליו עלולה להטיל חיובים במס שבח ו/או בהיטל השבחה שיכולים להיחסך ו/או להיות מוקטנים באופן משמעותי לאחר שתבוצע בדיקה מקדמית ע"י עו"ד מקרקעין מקצועי מטעמכם.


  • 

  חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עו"ד מקרקעין בכדי לבדוק מול הרשות המקומית האם קיים חיוב בהיטל השבחה בנוגע לדירה הנמכרת ומה גובהו.


  • 

  חשוב מאוד להיוועץ עם עו"ד מקרקעין בכדי לדעת האם על מכירת הדירה יחול מס שבח ומה גובה המס הצפוי ו/או האם ניתן וכדאי לבקש פטור ממס שבח בגין מכירת הדירה.  


  • 

  במידה ונרכשה כבר דירה חלופית בטרם המכירה, עליכם לדאוג כי מועדי  התשלומים הקבועים בחוזה המכירה יהיו תואמים למועדים הקבועים בחוזה רכישת הדירה החלופית, זאת על מנת למנוע איחור בתשלומים ו/או הפרת חוזה.


  • 

  חשוב כי בהסכם המכר יצוין כי התשלום הראשון והתשלום האחרון ישולמו ע"י הקונה באמצעות המחאה בנקאית, זאת על מנת שלא תירשם חלילה הערת אזהרה על זכויותיכם בדירה מבלי ששולם לכם חלק מהתמורה  ו/או תימסר החזקה בדירה לקונה מבלי ששולמה לכם מלוא התמורה.


  • 

  בדקו כי התשלום הראשון הוא בסך של לפחות 10% מהתמורה, היות ובגין התשלום הנ"ל נרשמת הערת אזהרה לטובת הקונה על זכויותיכם בדירה, ויש לדאוג לכך שתוכלו לקבל פיצוי במקרה של הפרת החוזה על ידי הקונה.


  • 

  במידה והקונה מתכוון לשלם חלק מהתמורה באמצעות הלוואה מובטחת במשכנתא, יש לוודא כי קיבל אישור עקרוני בכתב מהבנק באשר לסכום ההלוואה. רצוי לבדוק מראש מהו ההון העצמי של הקונה, בכדי שלא יווצר מצב בו לא תאושר בסופו של דבר ההלוואה לקונה. 


  • 

  במידה והקונה נוטל הלוואה מבנק למשכנתאות לצורך מימון רכישת הדירה, חשוב שיצוין בהסכם כי היה והקונה לא יקבל בסוף את  ההלוואה מכל סיבה שהיא,  הוא עדיין יהיה מחויב לבצע את תשלומי התמורה על פי הסכם המכר.  


  • 

  במעמד חתימת ההסכם יש להחתים את הקונה על יפוי כח למחיקת הערת האזהרה שאמורה להירשם לטובתו בגין ההסכם, על מנת שבמקרה בו יפר הקונה את הסכם המכר, ניתן יהיה לבצע מחיקה של הערת האזהרה הנ"ל באמצעות יפוי הכח הנ"ל.


  • 

  יש לציין בהסכם המכר כי הקונה בדק וראה את הדירה וערך את כל הבדיקות התכנוניות ו/או המשפטיות בנוגע לדירה, וכי הוא רוכש את הדירה במצבה כפי שהיא (AS IS  ) במועד חתימת הסכם המכר.       

 

מובהר כי הדברים אשר צוינו במאמר זה הינם תמציתיים וכלליים בלבד, וכי הם אינם מהווים תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין בטרם רכישת דירה ואין להסתמך עליהם בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית על פי המידע המפורט במאמר זה הינה על אחריות הקורא בלבד. 

עו"ד נורית נמדר גורפינקל - בעלת משרד עו"ד מקרקעין ונדל"ן
כתובת המשרד: 
רמת גן- רח' ז'בוטינסקי 35, מגדל התאומים 2, רמת גן - מתחם הבורסה
יבנה- רח' השונית 10
טל' נייד: 053-6242981
כתובת אתר האינטרנט של המשרד - www.nuritng-law.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב