ב''חישוב מאוחד'' - יינתן זיכוי גמל רק ל''בן-זוג-רשום''
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ב''חישוב מאוחד'' - יינתן זיכוי גמל רק ל''בן-זוג-רשום'' 

מאת    [ 14/04/2008 ]
מילים במאמר: 131   [ נצפה 3766 פעמים ]

 
 
שאלה:
בעל ואישה הם בעלי שליטה בחברה ושניהם עובדים בה. חישוב הכנסותיהם נעשה על פי "חישוב מאוחד".
כל אחד מן השניים הללו מפקיד בקופת גמל לקיצבה.
השאלה היא?
האם מגיע  לכל אחד מהם זיכוי, לפי סעיף 45 ך]קודת מס הכנסה, מההפרשות לקופת הגמל האמורה; או מגיע רק לאחד מהם?
יניב גבריאל משיב :
התשובה על פניית השואלת מובאת כאן בכפיפות לעובדות הכלולות בפניה.
בעניין שלפנינו, יש לנהוג ב"חישוב מאוחד", לפי סעיף 65 ל"פקודת מס הכנסה, נוסח חדש, התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"] כלהלן:
יינתן זיכוי ל"בן-הזוג-הרשום", לפי סעיף 45א לפקודה, בעד תשלומי שני בני-הזוג לקרן לביטוח חיים ולקופת גמל לקצבה מקיפה, המאושרות בידי נציב מס הכנסה (למעט קרן השתלמות), בעבור הכנסתם של שני בני-הזוג, אולם לא מעל "ההכנסה המזכה", כמשמעותה בסעיף 47 לפקודה (בשנת המס 2000: עד לתקרה של 111,600 ש"ח).
 __________________________
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב